Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Balthazard Avatarı

Son Giriş
    07.10-2014
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar. Annem kanser hastası ve %93 sürekli raporu var. Ben komşu ilde görev yaptığım için babam, kardeşim ve eşi (kızkardeşim olsa bu karate olur) ilgileniyor. Ben ozellikle her 21 günde bir kemoterapi tedavisinin devam ettigi ankarada yaninda olmaya calisiyorum. Şubat tatilinde 10 gün ışın tedavisi aldi ve arabasiz olmanin sikintisini çok hisettik. Annemin durumu maalesef Su siralar kötü, her 3-5 günde bir acil ve arastirmada olmakdayiz. Ben 2005 yilinda gecirdigim bir lass yuzunden araba kullanmiyorum.tabiri cqizse arka koltuk harici arabayi gormuyorun bile. Bu yuzden kardesime benimde yapacagim katkilarla ötv indirimli arac almak istiyoruz. Ama ne yapmamiz gerektigini bilmiyoruz. Bilen arkadaslardan yardimlarini bekliyoruz.

Üye
    Limooni Avatarı

Gerçek Adı
    Limooni
    Son Giriş
    01.06-2016
    Saat
    18:32
    Yaşadığı Yer
    Lemoon City
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Normal araba alım işleminden farkı yok. Bayiye gidip 1,6cc aşmayan istediğiniz marka/model arabayı alabilirsiniz..
    Bayi sizden sadece raporun 2 adet noter onaylı örneğini ve plaka işlemleri için annenizden vekalet alır...
    Teslimat sırasında da ruhsat sahibi olarak yine anneniz bikaç imza atar...
    Ve bu arabayı ehliyeti olan herkez kullanabilir...

Üye
    Balthazard Avatarı

Son Giriş
    07.10-2014
    Saat
    23:10
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim, sagolun. Vasilik, Mahkeme vb. durumlar var site dusunmustum.

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

vasilik alınacaksa mahkeme kararı gerekiyor. Ama anneniz vasilik gerektirmeyecek ve işlemleri yapabilecek durumda ise; Limooni kardeşimizin dediği gibi olur. Gidersiniz bayiiden normal araç alır gibi alırsınız. ÖTV.den düşer.

Bayii raporunuzu maliyeye gönderir arabadan ÖTV düşülmesini sağlar ve size satar. İş biter..

Ancak anneniz işleri yapamayacak durumda ise mahkeme kararı ile vasi tayin etmeniz gerekiyor. Mahkemeden hem araba alır hem satar ilamı alın bence. Hem alırken ileride hems atarken sorun yaşamayın derim.

Üye
    bim1986 Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ali
    Son Giriş
    23.05-2015
    Saat
    01:29
    Yaşadığı Yer
    yozgat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ben vasilik için bas vurdum bekliyorum inşallah hakim hastaneye hava le etmez pazartesi günü halimle yüz yüze görüşüp araç aldigimi parasini ödediğini
    Ve sadece vasinin kaldigini soyleyecem insallah verir