Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toksin Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    16:33
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar benimde epilepsi,polinöropati alt -Üstten ve variss ten % 59 raporum var. ellerimde güçssüzlük var yani vites atmada ve el freni indirme ve kaldırmada zorluk yaşıyorum hani bazen kontağı çevirmede bile zorluk yaşıyorum bunun için özel aparatlı araç için başvurusunda bulunsam alabilirmiyim yada buna ilişkin bir aparatlı araç olabilir mi?.. kısacası bir örnek vermek gerekirse bir çaydanlığı tek elle kaldıramıyorum.. ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Eğer ellerde kavrama ve döndürmeye dair bir kısıtlılık varsa, maalesef var olan mevzuata göre sürücü belgesi alamazsınız. Oysa bir parmağını kullananların dahi araba kullanmasını sağlayacak teknolojiler gelişti!Ama bizdeki mevzuat 30 sene geriden geldiği için insanlar mağdur ediliyor...

Üye
    toksin Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Yok bülent bey o kadar da kötü değil yani b sınıfı ehliyetim var ama yani geri vitese atamıyorum mesela parmaklarda güçsüzlük olduğu için ve el frenini 2 elimle basp indirebiliyorum vitesle pek barışık değilim rapor %59 sizce özel aparatlı araba için girişşimde bulunsam alabilirmiyim sizce hakkım varmıdır? başvuruda bulunsam mı bilemiyorum ama b sınıfı araçta bu halimle kullanamam trafikte nasıl bir yol izlemeliyim sizce ?

yani sizce özel donanımlı araç için başvuruda bulunsam mı ?

raporum yeni olduğu için bu konuda pek bilgi sahibi değilim.(erken emeklilik için)vergi indiriminden'de yararlanıyorum bülent bey

Üye
    toksin Avatarı

Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Merhaba arkadaşlar benim polinöropati,varis,epilepsi'den %59 raporum var. vergi indiriminde de yararlanıorm.ellerimde güçsüzlük var tek elimle çakmak dahi yakamıorum araçta vites atmakta ve el freni indirmede sorun yaşıyorum bu rahatsızlığımdan dolayı özel donanımlı araç alabilirmiyim sizce başvuruda bulunsam mı? Raporum yeni olduğu için bu konuda bilgi sahibi değilim

%90 altında buna benzer rahatsızlığı olup araç alabilen varsa aydınlatabilir mi çok sevinirim

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Epilepsi hastalarına hiçbir sınıf ehliyet verilmiyor.