Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    10:03
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, bana acil aşağıda belirttiğim konu hakkında bilgi lazım.
    Yüzde 90 raporlu Alzheimer hastası olan annesi için annesine engelli maaşı (2022 maaşı) ve evde bakım ücreti alan bir kişi (x kişi) kendisi değil de, diğer kardeşlerden (y kişi) herhangi biri annesinin üzerinden ÖTV’den muaf araç alabilir mi?

Bu ikinci şahıs yani yardım (x kişi) alan kardeş değil de, diğer kardeşler (y kişi) her hangi birisi mahkemeden hem vasi kararı hem de hakimden araç alımına dair izin belgesi alır ise (araç için) ÖTV’den muaf araç alırsa, (x kişinin ) evde bakım ücreti kesilir m?
    Lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevaplasın.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:40
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Hakim araç alımına izin verirse alınabilir, bu aracı herkes kullanabilir. Evde bakım değil ama 2022 maaşının kesilme riski yüksek. Araç rayiç bedelinin 120'de 1'i gelir olarak eklenir, bununla birlikte 270,23 geçmemeli ve araç alındığında bildirmek mecburi her iki maaş için de.

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim Kısmet Hanım, Ancak şu aşağıdaki yazmış olduğum (Mavi yazılı olan) konuyu da bana detaylı olarak açıklayabilirmisin. Soruma cevap yazıdığınız için şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Yüzde 90 raporlu Alzheimer hastası olan annesi için annesine engelli maaşı (2022 maaşı) ve evde bakım ücreti alan bir kişi (x kişi) kendisi değil de, diğer kardeşlerden (y kişi) herhangi biri annesinin üzerinden ÖTV’den muaf araç alabilir mi?
    Bu ikinci şahıs yani yardım (x kişi) alan kardeş değil de, diğer kardeşler (y kişi) her hangi birisi mahkemeden hem vasi kararı hem de hakimden araç alımına dair izin belgesi alır ise (araç için) ÖTV’den muaf araç alırsa, (x kişinin ) evde bakım ücreti kesilir m? Çünkü evde bakım parası alan kişi farklı araç alacak olan kişi farklı kişi yani hasta olanın diğer evladı araç alacak.
    Lütfen bilgisi olan arkadaşlar cevaplasın.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:17
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    941
    Verilen Beğeniler
    1.233

Aracı kim alırsa alsın araç raporlu kişi üzerine kayıtlı olacağı için gelir açısından denetime tabi tutulacaktır.

Üye
    Çapa63 Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    29.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Teşekkür ederim Bülent Bey..