Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    umitK Avatarı

Son Giriş
    23.09-2014
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba ;

Babam %82 ağır özürlü fakat MS hastası olduğu için araç kullanamayacak durumda sağ ve sol kolunu kullanamıyor ve yardım olmadan yürüyemiyor.
    daha önce ki raporu % 76 araç alabilmek için raporunu yeniledik ama %82 ağır özürlü verdiler. H ehliyeti alacak durumda değil bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz.
    birde şunu anlamıyorum ağır özürlü kendi ihtiyaçlarını karşılayamıyor anlamına ve bakıma muhtaç anlamına geliyor bu durumdaki bir kişinin nasıl araç kullanması bekleniyor araç alması isteniyor.
    Tedavisi için bandırmadan bursaya hastahaneye gidiyoruz fakat kendi aracımız olmadığı için çok zor oluyor.

Yeni rapora itiraz mı etmeliyim yada farklı bir hastahaneden yeni rapor için başvuru mu yapmalıyım.

Üye
    ali711 Avatarı

Gerçek Adı
    ali
    Son Giriş
    15.08-2017
    Saat
    13:29
    Yaşadığı Yer
    kırıkkale
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben ankaradan surucu olamaz raporu verdıler kırıkkaleden ozeltertıbatlı arac kullanır verdılerr bence baska hastaneye gıtt

Üye
    umitK Avatarı

Son Giriş
    23.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sürücü olamaz raporu ile araç alabiliyormuyuz peki bu raporla

Üye
    Mr.No Avatarı

Gerçek Adı
    Erol Taş
    Son Giriş
    17.11-2017
    Saat
    10:05
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

sürücü olmaz raporu değil sadece %90 rapor alabilirseniz, işlem tamam..
    Ama vasi olarak mahkeme kararı ve mahkeme kararına istinaden vasi olarak araç alabilir belgesi lazım. bu arada uyarayım: mahkeme akrarı alırken bir seferde alın: hem almak hem satmak için. olurda ileride satmak istediğinizde tekrar mahkeme ile uğraşmayın

Üye
    umitK Avatarı

Son Giriş
    23.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bilgiler için teşekkür ederim maliye de bir tanıdığımız var ona durumu anlattım kanunları inceleyecek ve geri dönecek umarım bir sorun çıkmaz ve alırız

Üye
    umitK Avatarı

Son Giriş
    23.09-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    balıkesir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba ;

Babam %82 ağır özürlü fakat MS hastası olduğu için araç kullanamayacak durumda sağ ve sol kolunu kullanamıyor ve yardım olmadan yürüyemiyor.
    daha önce ki raporu % 76 araç alabilmek için raporunu yeniledik ama %82 ağır özürlü verdiler. H ehliyeti alacak durumda değil bu durumda nasıl bir yol izlemeliyiz.
    birde şunu anlamıyorum ağır özürlü kendi ihtiyaçlarını karşılayamıyor anlamına ve bakıma muhtaç anlamına geliyor bu durumdaki bir kişinin nasıl araç kullanması bekleniyor araç alması isteniyor.
    Tedavisi için bandırmadan bursaya hastahaneye gidiyoruz fakat kendi aracımız olmadığı için çok zor oluyor.

Yeni rapora itiraz mı etmeliyim yada farklı bir hastahaneden yeni rapor için başvuru mu yapmalıyım.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maalesef durum bu kadar akıl dışı ve adaletsiz. % 90 ve üzeri rapor alamadığınız sürece ötv indiriminden yararlanamıyorsunuz