Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    terez019 Avatarı

Gerçek Adı
    UTKU
    Son Giriş
    17.09-2014
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Diğer forumlarda bu sıteyı onerdıler inş sorularıma cevap bulabilirim

.Öncelikle merabalar.Yaşım 18 daha yeni girdik ailede pc ile ilgilenen kişi ben oldugum ıcın bu konuyuda araştırmak bana düştü. Amcamın % 60 engelli raporu var. Boynunda az bir şey sola yatıklık var fakat fark edilebilecek bir degerde değil .B sınıfı ehliyeti var normal bi şekilde çok iyi araba kullanabiliyor. Şu an benim sormak istedigim konu şu;

* % 90 engelin altındaki engelli kişilerin araç alımlarında özel tertibat olması şartmış. Fakat amcam tertibatsız bi şekilde gayet iyi kullanabiliyor. Tertibatsız araçda alabilir mi?
    * Diyelim ki aracı aldı ben olayım babam olsun veya aileden diğer amcalarım felan olsun arabayı kullanabilir mi ?
    * Eğer otomatik vites olursa herkes kullanabilirmiş öyle bir şey okudum tam anlamıyla anlamadım?
    * Bizim bu konuları kimle görüşmemiz gerekli bilgi almak için her hangi bir otomobil şirketine gitsek örnegin skoda'ya bize ordaki yetkililer bu konuda bilgilendirme yapabilir mi?
    * Şu an amcamın b ehliyeti var, % 90 altında oldugu ıcın ve araç almak isteyenler h sınıfı ehliyet almak zorundaymış. H sınıfı ehliyeti aldı dıyelım ve araç manuel vıtes olsa bıle ailenin diger fertleri kullanabilir mi? Eger tertibatsız olursa.
    * Ve en son olarak normal bi şekilde araba sürebiliyor gayet iyi tertibatsız araç alabilir mi ?

Sormak istediklerim bunlar öncelikle bu konuda benı bılgılendırecek abılerım şimdiden teşekkürlerimi sunuyorum.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:11
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    * Amcanız araç alma hakkına sahip değil, çünkü engeli özel donanım kullanmayı gerektirmiyor.

* Otomatik vites şartı sol ayağından engeli olanları ilgilendiriyor.

* Amcanız H sınıfı ehliyet alsa dahi araç alımında ÖTV'den faydalanamaz. Tertibatsız olup ÖTV'den muaf olan sadece sol ayağından engeli olanlar.

* ÖTV'siz araç alma hakkı olmadığı için kimlerin kullanabileceğine dair detayları da yazıp kafanızı daha fazla karıştırmak istemedim.

http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html