Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliömer Avatarı

Gerçek Adı
    aliömer
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşaslar merhaba.

benim h sını ehliyetim var ve engelim sağ kolumda. indirimli araç almak için rapora başvurdum ve sürücü olmaz raporu verdiler!

il sağlık müdürlüğüne itiraz ettim. birinci yönlendirdikleri hastane özel tertibatlı araçta sürücü olur raporu verdi fakat 2. olarak yünlendirildiğim hakem hastane sürücü olmaz raporu verdi

h sınıfı ehliyetim geçersiz mi sizce ya da ne yapmam gerekiyor

arabadan geçtim artık ehliyetimin geçersiz kalmasından korkuyorum itirazımın asıl sebebi bu

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

Sağlık Bakanlığı'na itiraz etmelisiniz, yine olumsuz olursa mahkemeye taşıyıp hakkınızı aramaya devam : Sağ elimde hareket kısıtlılığı olduğu için H sınıfı ehliyet alamadım..?

Üye
    aliömer Avatarı

Gerçek Adı
    aliömer
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkürler ilginiz için . Peki dava acmasam ehliyetimi kullanmaya devam edebilir miyim yani acaba araba icin basvurmamis kabul etsem kendim otomatik vites li araç alıp kullansam bu şekilde devam edebilir miyim

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Benzer bir konuyu ben de merak ediyorum Ali abi. Ankara eğitim araştırma hastanesinden "sürücü olamaz" raporu verildi bana da. Engel durumum sol el parmaklarım yok. Cidden çok saçma buldum kararı, mantıklı bir yanı yok ki. Senin durumda da rapor çok saçma geldi. Benim merak ettiğim olay ise Özel bir poliklinikten "H sınıfı/ otomatik vitesli araç kullanabilir" ibareli rapor alsam sorun olur mu?
    Yardımcı olanlara çok teşekkür ederim.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    198
    Verilen Beğeniler
    87

gökhan_ sizin sol el olduğu için ötv'den muafiyet durumunuz yurtiçinden yok. sadece ehliyet almak için özelden kabul ederler...

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim Kelebek abla. İnşallah alabilirim.

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim hakem heyeti son sözdür. o ne derse o olur buna itiraz etme hakkın bile yoktur. herşeyi indirime bağlamayın kaşılırsanız böyle elinizdeki ehliyetide kaybedersiniz... geçmiş olsun inşallah...

gökhan kardeşim ehliyeti alırken h sınıfı emniyet müdürlüğü diğer adı karakol senin engelli raporunu istiycek ve burda devleti kaldırma yoluna girdiğin için hayatını bitirirsin. devlet o kadar gerizekalı olsaydı ülkede sadece engelliler zengin olur. ama işte öyle bi ihtimal yok. parmakların yoksa mantıklı düşün vites atımı yapabilcenmi sinyal verip aynayı ayarlayı yani benim kullandığın gibi elimi kullanabilçenmi ona bakmak lazım. bu duruma ehliyet vermezler. raporuna itiraz et tekrar gir o yazıyı kaldırmaya çalış... geçmiş olsun inşallah... inşallah alabilirsiniz ehliyet.

Üye
    aliömer Avatarı

Gerçek Adı
    aliömer
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kimseye kizmiyorum kaderden başka yani araba sürmek konusunda gercekten kendime guvenmesem bu kadar istemem. Ben surucu kursunda otobanda dahi kullandım ve sonra da geliştirdim kendimi gayet iyi durumdayım şoförluk konusunda. Ki bir engellinin en çok ihtiyaç duyduğu şey araba kullanmaktır uzuldugum konu bu gerçekten hayatıma cok kolaylik gelmişti.
    .

Gökhan kardeşim benim bildiğim kadarıyla özel Hastaneler bu raporu vermeye yetkili değiller kaldı ki şimdilerde tc ni girince başka bir hastaneden almış olduğun rapor çıkıyor ve tekrar rapor başvurusu yapamiyorsun.senin de yapabileceğin ve izlemen gereken yol il sağlık Müdürlüğü ne itiraz etmen.

Üye
    gökhan_ Avatarı

Gerçek Adı
    Gökhan
    Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Çok teşekkür ederim Ali abi. Şuan ne yapacağım gerçekten bilmiyorum. Benimle aynı durumda olan bir arkadaşım devlet hastanesine gitmeden özel hastaneden "otomatik vitesli araç kullanabilir" raporu alarak ehliyetini almış. Keşke ben de öyle yapsaydım.
    İtiraz konusunu da bilmiyorum. Hakem hastaneye itirazı sanırım Sağlık bakanlığına yapıyoruz(ikinci olarak) ve daha da olmadı dava açıyoruz. Araştırdığım bilgilere göre sağlık kuruluna itiraz etmeden önce 6 ay beklesem ve başka hastaneye giderek şansımı öyle denesem daha mı iyi olur bilmiyorum. Doktorların yaptığı bu olaylardan sonra kafam çok karışık.
    Ek olarak= il sağlık müdürlüğüne rapor itirazında bulununca onlar mı yönlendiriyor.

Üye
    aliömer Avatarı

Gerçek Adı
    aliömer
    Son Giriş
    13.07-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İl Sağlık Müdürlüğü ne itiraz için başvuru yapinca evet onlar yönlendirme yapıyorlar bana öyle olmuştu

Üye
    ferhat0038 Avatarı

Son Giriş
    05.01-2017
    Saat
    10:59
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeşim sürücü olamaz raporu emniyete gönderirler ve işler oraya ehliyetin yokmuş gibi işlekm yaşarsın cevirmelerde keske rapor için basvuru yapmasaydın.

saçmalık işte kimilerinde var kimilerinde yok özür grubu aynı birileri veriyor birileri vermiyor bir standartı yok. hakkın olan bir seyi alamıyorsun.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Dava açıp, gerekirse avrupa insan hakları mahkemesi'Ne kadar götüreceksiniz. Başka türlü bu devlet kafasını aşmamız mümkün değil! Dışardan kafalarına vura vura haklarımızı alacağız. Tek yol bu!

Tüm dünyada bir parmağını kullananlar dahi uygun teknolojilerle sürücü olabiliyorken bizde doktorların ahmakça kaprisi ve bürokratların akıl dışı tutumu nedeniyle en temel hakkımız bile gasp edilebiliyor.

Üye
    ayyüzlü Avatarı

Gerçek Adı
    ayyüzlü
    Son Giriş
    09.10-2017
    Saat
    11:46
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    üst ekstremite sakatlıklaında rapor alımını doktor onyına bırakmak kadar saçma durum olamaz.size tavsiyem emsal raporlar var sonuçta birine rapor verilirken aynı durumdaki başka birine verilmemesi olmaz mahkemeye taşı

ehliyet alırken çalıştığım hastane de dahil bi kaç hastanede bizim doktorlar vermiyor diye red aldım.ehliyet için başvuracak arkadaşlara başvurmadan önce sağlık kurulundakilere,kendi engelindeki bireylere rapor veriyorlar mı onu sormalarını öneririm.veriliyorsa başvursunlar ben bu şekilde yaparak aldım.