Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    15:53
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    S.a değerli arkadaşlar hayırlı sahurlar.Ötv siz araç almak için süreci başlatmak üzere aparat firması ile irtibata geçtim ve sağlık raporum ve diğer evrakları teslim ettim onlarda rapora göre uygun olan aparat projesi ile tse onaylatmak üzere gönderecekleri zaman raporunun eski tarihli varsa güncel rapor vermemi istediler benim verdiğim rapor ehliyet aldığım sürekli olan ve %79 oranlı 2006 tarihli bir rapor bende bu raporunun yerine 2011 de aldığım %83 oranlı durum tespiti için aldığım raporu verdim netice tse her 2 de sunduk ve şuan komisyonda incelemeye alınmış. benim sizlere sormak istediğim Tse böyle bir yetkisi varmı benim sürekli ve ehliyet aldığım ve içerik de özel tertibatlı araç alabilir vs yazıyor raporu kabul etmeme gibi kaldıki güncel olan raporumda dosya da mevcut ve raporum şuan komisyon daymış ankaraya soruyorlar mış bu süreci yaşayan arkadaşlar varmı ne kadar sürer tavsiyeleriniz nelerdir

Yardımlarınızı tavsiyelerinizi destekleriniZinnet bekliyorum2 hafta oldu daha başlangıcı geçemedik.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    07:37
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Çok komik buldum ama bende aynı ilginç durumu yaşıyorum.ehliyetim var TSE kimki benim rapor oranımla ilgileniyor. İnanamıyorum yaaaaaa. İş guzarlık mı desem ne desem mm. Kızıyorum ama aklım almıyor nasıl mantıklı bir açıklaması olabilir kiiiii. Hastaneden raporu al sınava gir ehliyeti al arabayı al gel aparat taktırmaya Tse diyecek ki yok senin rapor oranın yüksek bu projeyi onaylamıyorum mm. Vallahi söylenecek kibar bir küfür bulamıyorum hepsi çok derin ve argo o yüzden söylemiyorum.

Eminim aynı dingil işimize yokuş yapıyordur. Bu modellerden fazla olmasa gerek. Ehliyet alan adamın tertibat projesini onaylamamakkkkkk, burası Muz cumhuriyeti olmalı. Seni ite yem ederim de ite yazık be deyusss, farelere kemittirmek lazım seni be gaddar. Kimsin sen kimsin sen goradaki homosun sen.

Abi yasa bu biçim iş... Parapleji olan hasta % 80 alır zaten. Yüksek oran nedeniyle Ankara ile yazışmak ne iş yaaaa. Ozaman ehliyet niye verdin... 3 dosya bekliyormuş benim gibi.bu sorunu hiç duymadım. Başına gelen var mı?

arkadaş yaa. arıyorum tarıyorum hiç bir yerde bulamadım şu ana kadar. nerede bir angarya ender bir iş gel benim başımdan geç sen... ehliyet raporu için 2 ay gittim geldim şimdi TSE sorunu kimsenin bilgisi yok soracak edecek kişi yok. sigorta cezaya girecek noter satışı geçecek muayene cezaya girecek neymiş tse onaylamadı hemde projeden dolayı değil sağlık raporu onayından yok dııııı dıdı. ya sabır ya. akışına bırak sabırlı ol. gelde sabret sanki uçak ürettik sıfırdan... Bende küçük şehirlerde bu tip sorunlar daha çok olur diye işi İstanbul da sorunsuz halledeyim dedim. Ey TSE yetkilileri Allahınızdan bulun bu işi yokuşa sürmek nereden çıktı yazının rengi yada karakterine suç bulsaydınız daha mantıklı olurdu be adiler. hiç yoktansa o standartlara aykırı olabilir. sağlık raporu oranından SAAANAANEEEEE be adi. Herşey usulune uygun senin işin projenin uygunluğunu onaylamak. istersen görme testide işitme testide yap. aç mı kaldınız köpeklerrrr.

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

imza atma yetkisi kimde varsa kanunu bilsede işi ykuşa süryor,ağanın malı gider çırağın canı gider,kendine geldimi,emmi,dayı,teyze,hala,dostları hepsi yer,kemal sunalın bi filmi var,kayın babası, damadı nerye ev yaptıysa yıkmak ister,sıra kendi evine gelince,olmaz böyle bir şey ben amirm,memurm der,,,,,yani yetkililer,iğneyi kendinize sokun çuvalduzu başkasına derler atalar.

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Demekki bekleyen dosyaların biri senin biri benin aynen dediğin gibi kraldan çok kralcılık yapıyorlar Pazartesi salı onaylamazlarsa ankarayı genel müdürlüğü arayıp şikayet edeceğim bimer ve diğer kurumlarında arayacağım ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum sözde hayatımızı kolaylaştıracak kanun VS var ama uygulamada özürlü çok

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:15
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

TSE de mi rapor isteme fetişizmine başladı! Neye dayanarak böyle bir güncel rapor sorguluyormuş, bir sorun bakalım.

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Aradığım numara 0312 592 5009 Aytekin Bey diye bir yetkili, İstanbul sizden rapor dereceme istinaden yazı istemiş, beni neden oyalıyosunuz sizin işiniz proje değil mi açtım ağzımı yumdum gözümü... Bana mantıklı bir cevap veremedi bu hafta istanbula yanıt vereceklermiş, olumsuz olma durumu ihtimali var mı ve nasıl olur dedim kem kum etti. Bülent Abi sizi de dediğiniz gibi bir fetişistlik gidiyo valla yok tutar dalları yokkkk. Güncel raporu boş ver birde rapor oranının yüksekliğiyle ilgileniyor, H tertibatlı ehliyeti olan birine sen bu şekilde nasıl yaklaşırsın. Sanki raporu bakkaldan veriyorlar da. 2 ayda aldım raporu ben Birde TSE mi sorgulayacak.

Üye
    veyselugur07 Avatarı

Gerçek Adı
    rıza canlı
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    11:47
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sıfır araba alırken TSE görmedim hiç bayiye gittim raporun fotokopisini verdim onlar sorgulamayı yaptırdılar maliyeye bi sakınca yok demişler anlaştık aldık, tertibatı yaptırdığım firma ile görüştüm arabanın proforma faturayı verdim tertibat proje montaj başka bişey yok antalyada arabayı maliyede memur kontrol ediyo tertibat proje ve haliyle beni sonra muayene tamam. TSE yi sadece ikinci el arabaya tertibat yaptırırken gördüm sadece

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bu istanbul daki tse diğer 64 ile göre kendilerini üstün görüyorlar birşey bildikleri de yok rapor % desine takılmışlar sanki onların işi iş işgüzarlık dan başka bişe değil tse internet sayfasında yayınladıkları tamim var onda herşey açık açık yazıyor bunlar tam tersi buraya ekleywceğim onu Bugünde aramadılar beni tam bir haftadır istanbul tse projemi onaylamıyor. Yarın istanbul ankara hepsini birbirine katmazsam

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

Hayati, o bahsettiğin tamim nerede kardeşim? TSE'nin sitesinde göremedim

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi birde sen bak bakalim ben yanlismi anliyorum onlar mi yanlis yaziyorlar

0k8Bfkk - TSE aparat onayı ve rapor hakkında..?

Tse tamim link (Sayfa 13): http://www.tse.org.tr/docs/aitm-form...m.pdf?sfvrsn=7

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Onay geldi, sorun yok.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    958
    Verilen Beğeniler
    1.251

E hadi gözünüz aydın o zaman

Üye
    saim turhan Avatarı

Gerçek Adı
    saim
    Son Giriş
    02.12-2017
    Saat
    09:41
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: hayati_islam Mesajı Gör
    Demekki bekleyen dosyaların biri senin biri benin aynen dediğin gibi kraldan çok kralcılık yapıyorlar Pazartesi salı onaylamazlarsa ankarayı genel müdürlüğü arayıp şikayet edeceğim bimer ve diğer kurumlarında arayacağım ne yapmaya çalışıyorlar anlamıyorum sözde hayatımızı kolaylaştıracak kanun VS var ama uygulamada özürlü çok
    yok arkadaşım bekleyn dosya benim değil,benim araba alma durumum yok,özel tertibatlı araç kullanır ehliyetim var,durum olsa bile sizn karşılaştığınz şeylerle bizde karşılaşacağız,ben yetkililern tavır ve davranışlarnı dile getirmek istedim.

Üye
    hayati_islam Avatarı

Son Giriş
    27.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Yukaridaki numarayi bende aradim tamim drn bahsrttim adam evet onu ben yazdim vs dedim madem oyle neden beklettiniz iste tr her yerin den rapor geliyor falan filan 2 haftami yedilrr sonunda onaylandi
    Tabletten zor yaziyorum daha sonra detay yszacagim

Üye
    tsrahman Avatarı

Gerçek Adı
    Tayyip Rahm Saltoğlu
    Son Giriş
    15.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Değerli arkadaşlarım, bu sorun da yol gösteren ve henüz aparatı taktırmadım ama gelen malzemeye göre konuşuyorum: her şey düşünülmüş parçaları piyasaya göre bence alınabilir fiyata veren Halis Sayar Beye şimdiden çok teşekkür ederim. Kullanınca görüşlerimi yine paylaşacağım.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon