Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Sivasli Avatarı

Son Giriş
    04.12-2017
    Saat
    13:08
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar 2010 yılında engelli raporu çıkardım ancak raporun arka kısmındaki h sınıfı ehliyet alabilir kutucuğu doldurulmadığı için heyet tarafından h sınıfı ehliyet alamıyorum. Şimdi gidip raporu yenilemem mi gerekli acaba raporu baştan çıkarıp yeniden heyetemi giricem yoksa sadece o kısmı doldurtabilirmiyim ? Çalıştığım için git gel meselesi biraz zor olurda benim açımdan hani bir günde halledebilirmiyim ? Sanırım 2010 yılında aldığımda 2 gün sürmüştü.

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

geçtiğimiz p.tesi günü öğleden sonra kartal devlet hastanesine başvurmuştum.sağlık kurulunun danışmanında size bir dilekçe veriyorlar.o dilekçeye h sınıfı ehliyet için yazıyorsunuz.Daha sonra fotoğrafınızı çekip 7-8 tane polikliniği gezip imza topluyorsunuz.ama korkmayın 233 tl ödediğiniz için bu işlemleri 3 saat içerisinde bitiriyorsunuz.salı ve perşembe günleri heyet günleriymiş.ertesi günü 1'de gidip kurul başkanıyla 5 dakikalık bir konuşmadan sonra sonuçların ayın 18inde alabileceğimi söylediler.raporun üzerinde h sınıfı ehliyet alabilir ibaresini gördüm fakat diğer işlemler uzun sürüyor sanırım.o yüzden 10 gün sonraya tarih verdiler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Yenide bir rapor alman lazım. 2010 tarihli rapora ne ibare ekletmen mümkün ne de sürücü belgesi alımında kullanman.

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

arkadaşlar bişi soracağım.raporumu bugün aldım.sadece h sınıfı ehliyeti alabilir ibaresi var.otomatik vites kullanabilir diye bir ibare yok.ötv indiriminde yararlanabiliyor muyum bu şekilde?

Anılan yasa hükmünün engellilerin sakatlıklarına göre ayrım yapılmasını öngören bir amaç gütmesi söz konusu olmayacağından, sol alt ekstremitede (ayak veya bacakta) sakatlığı olanlar için otomatik vitesin hareket ettirici özel tertibat olarak sayılması gerekmektedir. Buna göre, sağlık raporuna göre sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engellilerin "H" sınıfı sürücü belgesi olması halinde, başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli araçları ilk iktisabında bu istisnadan yararlanmaları mümkün bulunmaktadır. Bu durumda sakatlık derecesi % 90'ın altında olup, sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engelliler için verilecek (2A) numaralı ÖTV beyannamesine, aracın sakatlığa uygun olarak tadil edildiğine dair teknik belge yerine aracın otomatik vitesli olduğuna dair "uygunluk belgesi" nin aslı veya noter onaylı örneği eklenecektir.

Buna gore raporumda sol alt ekstremitede hareket olmadigi yaziyor. yani otomatik vites kullanabilir ibaresine gerek yok gibi anliyorum? Ehliyet kurslari arac alabilirsin diyo.nette yazilanlara gore alamayacagimi dusunuyorum. kafam karisti iyice.

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

Ya beni yiyorlar ya da ben okuduklarımı yanlış anlıyorum.1 hafta önce belirttiğim gibi h sınıfı ehliyet raporumu aldıktan sonra "otomatik vites kullanabilir" ibaresini ekletmek üzere tekrar hastaneye gittim bugün.Rapora ilave edemeyeceklerini, otomatik vitesin özel tertibat sayıldığından dolayı tekrar kurula girmem gerektiği söylendi.Baya bir direndim, tekrar tekrar sordum bunun böyle yapıldığından emin misiniz diye.Hatta dilekçeme bu kez "h sınıfı ehliyet alabilir, otomatik vitesli araç kullanabilir raporu almak" yazdım ama sen zaten h sınıfı ehliyet için rapor aldın buna artık gerek yok diyip üstünü çizdiler.Ya beni yanlış yönlendiriyorlar ya da burada okuduklarımı yanlış anlıyorum ya da sistem değişti.Neticede 2 farklı raporum olmuş olacak.Biri h sınıfı ehliyet alabilir biri de otomatik vitesli araç kullanabilir diye.Bunu bu şekilde kabul ederler mi ki? Böyle bir durumla karşılaşan arkadaşlar var mı?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Böyle iki ayrı rapora hiç denk gelmedim. Araç alacağınız yerdeki vergi dairesine gidip sormak lazım. AKlı başında bir görevliye denk gelirseniz illa ki kabul görecektir. Sonuçta her şey ortada.

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

Kartal devlet hastanesinin allah belasını versin.Mahvettiler beni.

İlk gittiğimde sadece dediğim gibi h sınıfı alabilir raporu verdiler. Daha sonra ibareyi ekletmeye gittiğimde böyle bişiyin olmayacağını oto. vites için ayrı rapor alacağımı söyleyip tekradan hatrı sayılır para aldılar. Eyvallah dedik bir kere başladık yarım bırakmayalım diyerekten kırkı kırk yalayaraktan işten tekrar izin aldım hastaneye gittim. Lakin gelin görünki doktorların çoğu işini doğru düzgün yapmayan hastalarına hayvan gibi davranan burunlarından kıl aldırmayan tipler. P.tesi günü saat iki buçuk gibi göz doktoru keyfine göre hasta alımını durdurdu. Ertesi günü gittiğimde yerinde yoktu. Heyete giremedim dolayısıyla. Onlara göre bugün git yarın gel demeleri çok basit ama insanların çalıştığını iş yerlerinden nasıl zor izin aldıklarını bilmiyorlar bile.

İşin enterasan tarafı gelir idaresinden bu raporla ötv indiriminden faydalanacağımı teyitledim ama trafik şubede sıkıntı çıkardılar. illa ki oto. vites ibaresi olmak zorunda diyorlar. Yani öyle saçma sapan bir bürokrasi var ki. küfür edicem edemiyorum. iki üç tane zibidinin dudaklarının arasından çıkacak hükme kalmışız. hani nerde yazıyor söylesene şu kanunu bende araştırcam diyorum yohk kardeşim bu hep böyleydi diyor.
    Kısaca bu zibidilerin önüne geçemeyen seni çaresiz bırakan devletin de allah belasını versin. dangalağın biri geldi vurdu 3 senedir ceremesini ben çekiyorum. mağdur olan benim ama hiçbir kolaylık ayrıcalık istemiyorum. sadece herkes işini düzgün yapsın istiyorum inanın fazla bişi değil.

Şimdi ben oruçlu oruçlu bu halimle koşturup yorulduğuma mı yanayım yoksa kaybettiğim zamanı mı.hadi para neyse telafi edilebilir ama zamanın telafisi yok gözümde.

Toparlamak gerekirse kartal devlet hastanesinin kapısının önünden dahi geçmeyin, kesinlikle. Ben bütün ameliyatlarımı orada olmuş biri olarak söylüyorum. Aralarında idealist düzgün doktorlar olabilir ama personeli de diğer doktorları da tam ana haber bültenine çıkmalık. ıslatıp ıslatıp döveceksin. dinlenip bir daha döveceksin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

DR. LÜTFİ KIRDAR KARTAL EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ sanırım?

İşiniz bittiğinde hem o personeli isim isim şikayet edin (Sağlık Bakanlığı'na, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu'na, BİMER'e, İstanbul Valiliği'ne) hem de sizden alınan paranın geri ödenmesi için girişimde bulunun: http://www.engelliler.biz/forum/sagl...us-115-tl.html

Sizin canınızı sıkanların siz de canını sıkın.

Üye
    emrah1986 Avatarı

Gerçek Adı
    emrah
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    7
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Kartal eğitim ve araştırma.Artık eylül'e kaldı rapor işim bir daha işten izin alamam sanırım.Sultanbeyli daha detaylı veriyormuş oraya gideceğim.Oradan rapor almış olan arkadaşlar var ise prosedürü anlatabilir mi? Aynı şeyler mi olacak yine?

Aslında dün düşünmüştüm şikayet etmeyi vazgeçmiştim ne olacak sanki diye.Artık o kadar kanıksamışım ki şikayet etsem de bir şeylerin değişmeyeceğini.Bu akşam eve gittiğimde verdiğiniz linklerden edeceğim ama.Teşekkür ederim ilginiz için.