Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
Toplam 55 mesajın 31-45 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    yav sen mi belirleyeceksin adaleti senin ki tamamen kıskançlık başka birşey degil konuşma üslübündan belli bu konulara ne kadar uzak oldugun. topal bir abi nedir yahu ? adamın raporuna bakmış heyetin verdigi % yi görmüş gibi emin nasıl konuşabilirsin ki ? bence git emniyet şeridini ihlal edenleri şikayet et veya tehlikeli araç kullananları makas atanları ambulansa yol vermeyenleri falan hani duyarlısın ya bu konulara yogunlaş bence.

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

senin yaptığın laf cambazlığı kamyon kullanmakla taksi arasında dağlar kadar fark var lakin biz bundan bahsetmiyoruz özel tertibat taktığımızda aracın niteliği değişmiyor normal gaz fren yerli yerinde duruyor b sınıfı ehliyeti olan biri çok rahat o aracı kullanabilir servise aracı bıraktığınızda orda sizinle aynı engele sahip birinimi arıyorlar sanıyorsun devlet ötv indiriminden yararlananlara saçmada olsa sen arabayı vergisiz aldın benim dediğimi yapacaksın diyebilir ama kusura bakmasında benim vergisini ödediğim araca karışamaz ha illa kerışacam sadece sen kullanacaksın diyorsa da idrar yolu enfeksiyonu için dahi bana ambulansı yollayacak sonuçta bende en hafif rahatsızlık dahi kasılmalara yol açıyor arabamı başkası kullanamadığına göre ve bende o halde araç kullanamayacağıma göre 112 bana ambulans yollama standartlarından bahsetmeyecek ne güzel kanun arabaya dünyanın vergisini öde kapında araba dururkende hastaneye gitmek için taksi çağır pozitif ayrımcılığı geçtim nerede anayasanın eşitlik ilkesi sağlıklı vatandaş yoldan geçene arabasını kullandırma hakkına sahip ben kardeşime arabamı veremiyorum yada kendim kullanamıyorum bumu adalet anlayışınız

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

ani kasılmalar oluyor diyorsun hocam farzet tertibat takmadın arabanla gidiyorsun trafikte ve birden kasıldın kaldın terbitaın yok karsıdan gelene bodoslama daldın mantıklı mı sence bu ?

tertibat nedir kişi nin engeline uygun en rahat sürebilecegi pozisyona getirmektir aracı itirazınız neyedir anlamadım dogrusu

Üye
    demirc Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

eyüp güzel kardeşim benim derdim kişisel değil zaten doğru düzgün evden çıktığım yok çıktığımda da yanımda ya arkadaşlar yada ailem oluyor burada sorun kanunun saçmalığı bir eli olmayan adamın eşi neden aracı kullanamaz devlet hangi hakla insanın şahsi malına karışabilir

Üye
    batuhan_06 Avatarı

Gerçek Adı
    batuhan
    Son Giriş
    29.12-2015
    Saat
    20:49
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hassasıyetınız bence güzel..ancak zaten oğlunun aracı kullanma hakkı var..benım babamda ortopedik engelli ve araç otomatık olduğu için üstelik H sınıfı ehliyetı olmasına rağmen bende kullanabılıyorum..bu konu biraz istismarla alakalı..benım arabayı kullanmam engelli babamın hayatını kolaylaştıracaksa bence yadırganmamalı..ancak babasından doğan hakkı kullanarak lüx bir araçla keyfe keder takılıyorsa oda onun vicdanıyla alakalı..ama dediğim gibi yasal hakkı isterse kullanabılır ..

Üye
    ronaldo7 Avatarı

Son Giriş
    21.11-2017
    Saat
    23:33
    Yaşadığı Yer
    Dünya
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

ana oğul baba -aynı evde yaşıyorlarsa- arabayı ortak kullanmaları gayet normal.Sonuçta o engellinin yükünü tüm aile çekiyor.Bence konu saçma.

Burda vergi kaçırıyor cümlesi de saçma.KDV sini veriyorsa vatandaşlık görevini yapıyor demektir.

Bazen araba firmaları kampanya yapıyor --ÖTV bizden gibi--

ne demek istediğimi anlamışsındır

Üye
    goktug61 Avatarı

Gerçek Adı
    Göktuğ
    Son Giriş
    22.01-2015
    Saat
    22:43
    Yaşadığı Yer
    Trabzon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olaya vicdanen yaklaşırsak tabiki sürsün kullanmak hakkı ama adamın pişkinliği yersiz.. Herkez bir değil tabi ama bu adam sürmeyi haketmiyor kim ne derse desin ben amacıma ulaştım gerekli yerlere başvuru sonucu ceza işlemi uygulanmıştır yasal prosedür uygulanıp kanun da ne yazıyosa o oldu...
    Burda kendi çıkarlarımızı savunmanın anlamı yok...
    Tekrar diyorum herkez bir değil, gerçekten mecburi durumlarda sürmesi gereken kişilere birşe diyemem ki, pişkinlik yüzsüzlük yaparsa onuda görürsem yine aynı şeyi yaparım..

burda topal yazdığım için özür dilerim...

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

şimdi rahatladın galiba engelli birine ceza yedirdiğin için mutlusundur.seninki tamamen kıskançlık.allah ıslah etsin.senin gibi komşuları allah hiç birimize nasip etmez inşallah.

Üye
    perwer Avatarı

Son Giriş
    14.11-2017
    Saat
    13:14
    Yaşadığı Yer
    izmir balçova
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence saçmalıyorsunuz.
    o arac aile boyu kullanmak herkesin hakı arac sahaibi rıza gusterdiği sürece.. ben de engelli araç aldım ve rühsatta 3 derece akrabalar kullabilir kaşe vardı. ve ben gecey ay gidip sildirdim şimdi herkes kullabilir yurt içinde alınan araclar artık herkes kullabilir. ve amacı dışında diye bişi yok sadece "ticari amaçla kullanamazsın yada kulandıramazsın" istersem arkadaşıma istersem akrabama istersem komşularıma. kullandırırım.ve bunu açıkca trafik tescilde süyledim yani eyer ben aracı birirsine vermişsem herkimse kullanma hakkına kavuşmuştur benim insifiyatımdadır.tşklr

Üye
    bilgeadam Avatarı

Son Giriş
    20.07-2017
    Saat
    14:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engellinin ehliyeti yoksa muhtemelen 90 üstüdür 90 üstü olanların yakınları araç kullanabilir siz şikayet etmiş olabilirsiniz ama sonucu bilmiyorsunuz bence yasal hakkını kullanarak araç kullanıyordur burda şahıslar suçlanacağına devletin prosüdürünü sorgulamak lazım

Üye
    mto Avatarı

Gerçek Adı
    M. Tahir Özer
    Son Giriş
    02.11-2014
    Saat
    01:48
    Yaşadığı Yer
    Konya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Engellilerin yurt içinden aldıkları otomobillerede sürücü kısıtlaması olmadığından şikayet edilmesi abes olur.

hiç bir ceza yazılamaz

Üye
    bros Avatarı

Son Giriş
    23.05-2016
    Saat
    02:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yazıklar olsun hepinize yıllarca eşim neden kullanamıyor oğlum kızım neden kullanamıyor diye mücadele ettiniz şimdide mücadele ettiğiniz bu konuya başka bir aile hemde oğlu
    kullanıyor diye şikayet edin diyorsunuz

böyle bir şahsa yol gösterdiğiniz için yine size yazıklar olsun söylemlerinde yazdıklarıda hep engellilere nefret içeriği var tıpkı TOPAL yazdığı gibi mücadelenize uymayan tam ters
    haraket ettiniz..

Üye
    UnFeeLinq Avatarı

Gerçek Adı
    R. Eyüp Eken.
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    15
    Verilen Beğeniler
    2

bros sana katılmamak elde degil bazı arkadaşlar o kadar bilinçsizce yorumlar yapıyor ki insanın defalarca okuyası geliyor inanmak istemiyor.

Üye
    bLaCkRaCe Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:49
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    16
    Verilen Beğeniler
    5

Topal neden yazılmamalı anlamadım ? Onun yerine hangi kelime kullanılmalı ?

Üye
    kunta Avatarı

Son Giriş
    Bugün
    Saat
    10:36
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    27
    Verilen Beğeniler
    3

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sen kendini şikayet et çekemiyorum gazım var diye

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon