Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    a.suat1982 Avatarı

Gerçek Adı
    SUAT
    Son Giriş
    07.09-2017
    Saat
    20:57
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Benim bir arkadaşım sağ elin özürü var otomatik araç kullana bilir diye rapor aldı ve bu rapora istinaden h ehliyeti var arkdaş ikinci el 1.4 otomatik araç aldı daha sonra vergidailer motorlu taşıt vergisinden muaf olmak için başvurdu olumsuz sonuç aldı bu konu hakkında bilgi verecek veya yardımcı olacak arkadaş var mı

Üye
    Engin ÖZEN Avatarı

Gerçek Adı
    Engin ÖZEN
    Son Giriş
    08.11-2017
    Saat
    11:06
    Yaşadığı Yer
    Amasya/Merzifon
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ kolundan engelli olmak otomatık vıteslı aracı engelli aracı yapmıyor ancak tertıbat taktırırsan vergıden muaf olur bende de var 1.4 arac otomatık ehlıyetımde de otomatık vıteslı arac kullanabılır yazıyor arkadasının durumu ile aynı dedıgım gıbı vergıden muaf olmak için tertıbat taktırmalı araca

Üye
    agider Avatarı

Gerçek Adı
    Adnan
    Son Giriş
    21.07-2017
    Saat
    14:45
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyet almadan önce araştırmıştım, raporu alırken özel tertibatsız araç kullanamayacağımı söyledim ehliyetimi ona göre çıkarttırdım. Özel tertibat ibaresi yoksa yurtıdışından da araç getirirsen gümrük vergisi ödersin ayrıca MTV de ödersin.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:52
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Araca herhangi bir özel donanım takılırsa MTV'den istisna olabilir: ::Mevzuat Display::

"Buna göre, engellilik durumuna uyacak şekilde taşıtın direksiyonuna topuz takılması, engelin bulunduğu taraftaki silecek kolu, sinyal, cam silecek kumandası, dörtlü flaşör, ön-arka cam su fıskiyesi korna ve kontak gibi düzeneklerin diğer tarafa alınarak direksiyon simidine monte edilmesi gibi tadilata ilişkin teknik belge ile 21 Seri No.lu Motorlu Taşıtlar Vergisi Genel Tebliğinde belirtilen diğer belgelerle birlikte ilgili vergi dairesine müracaat edilmesi halinde, söz konusu taşıtın motorlu taşıtlar vergisinden istisna edilmesi gerekmektedir."