Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    akura Avatarı

Gerçek Adı
    ayhan kura
    Son Giriş
    24.10-2016
    Saat
    16:41
    Yaşadığı Yer
    osmaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    AS'li olan arkadaşlardan ehliyet alamayıp hukuki yollara veya bimere başvuru yapan var mı? hepimiz birlik olup sürücü belgesi alacaklarda aranacak sağlık şartları ile ilgili yönetmeliğin yeniden düzenlenmesi için başvuru yapsak diyorum. Tek gözü olmayan arkadaşlarımız bile ehliyet alabilirken bizlere ayrımcılık yapılıyor,seyahat hakkımız engelleniyor,tek gözü olmayanlar 120 derecelik görüş açısına sahip olmaları durumunda ehliyet alabiliyorlar fakat ASli olanlarda görüş açısına bakılmaksızın boyun hareketleri kısıtlı diye ehliyet verilmiyor. bütün ASli arkadaşlar bimere veya insan haklarına dilekçe ile müracat etsek dikkate alırlar diye düşünüyorum. ben tekil olarak değilde birlikte hareket edersek daha etkili olur kanaatindeyim. konudan anlayan hukuki yolları bilen birileri varsa lütfen bu konuyu değerlendirelim

BEN AŞAĞIDAKİ YAZI İLE BİMERE, SAĞLIK BAKANLIĞINA,ALİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞINA BAŞVURU YAPTIM HERKES BÖYLE BİR BAŞVURU YAPARSA BİR ETKİSİ OLABİLİR SANIRIM

"BANA 2007 YILINDA DEVLET HASTANESİNDE ANKİLOZAN SPONDİLİT TANISI İLE YÜZDE 60 ORANINDA ÖZÜRLÜ RAPORU VERİLDİ. ŞİMDİ H SINIFI EHLİYET ALMAK İSTİYORUM FAKAT HASTANE OLUMSUZ DİYOR. GEREKÇE OLARAK SÜRÜCÜ ADAYLARI VE SÜRÜCÜLERDE ARANACAK SAĞLIK ŞARTLARI İLE MUAYENELERİNE DAİR YÖNETMELİĞİN 8.MADDESİNİN A BENDİNİ GÖSTERİYORLAR. BENİM BOYUNUMU DÖNDÜRME ORANIM SAĞ TARA 35 DERECE SOL TARAFA 40 DERECE OLARAK ÖLÇÜLDÜ. VE BU ÖLÇÜLERLE HİÇ BİR SÜRÜCÜ BELGESİ ALAMAYACAĞIM SÖYLENDİ. AYNI YÖNETMELİĞİN 5.MADDESİNİN GÖRME ALANI BAŞLIKKI MUAYENE ŞARTLARININ B BENDİNDE PERİFERİK GÖRME ALANI YATAY DÜZLEMDE HER İKİ GÖZDE AYRI AYRI120 DERECEDEN DAHA AZ OLAMAZ120 DERECEDEN DAHA AZ OLANLAR SÜRÜCÜ BELGESİ ALAMAZ İKİ GÖZDEN HERHANGİ BİRİ 120 DERECEDEN AZ GÖRME ORANI OLANLARA MONOKÜLER SÜRÜCÜ BELGESİ VERİLİR DENİLMEKTEDİR.AYNI BENDİN 15. MADDESİNDE ŞAHSIN TEK GÖZÜ VAR DİĞER GÖZÜ YOK İSE VEYA SADECE BİR GÖZÜNÜ KULLANABİLİYOR DİĞER GÖZDE GÖRME YETERLİ DEĞİLSE (BU MADDENİN 2 FIKRASININ (A) BENDİ MONOKÜLER VİZYON VAR İSE) a) GÖRME GÜCÜ KRİTERİ,GÖREN GÖZÜN EN AZ 1.0 GÖRME KESKİNLİĞİ OLMALIDIR. b) GÖRME ALANI 120 DERECEDEN DAHA AZ OLAMAZ c) EĞER ŞAHIS HAYATININ HERHANGİ BİR DURUMUNDA TEK GÖZLÜ (MONOKÜLER) OLMA DURUMUNA GELMİŞ İSE, OLAYIN ÜZERİNDEN EN AZ 1 YILLIK ADAPTASYON SÜRECİ GEÇMELİ VE SONUNDA ŞAHSIN 120 DERECEDEN DAHA AZ OLMAMAK KOŞULUYLA GÖRÜŞ ALANINA SAHİP OLDUĞU SAPTANMIŞ OLMALIDIR DENİLMEKTEDİR. KISACASI TEK GÖZÜ OLMAYAN BİR KİŞİ GÖRME ALANI 120 DERECEDEN AZ OLMAMASI ŞARTI İLE EHLİYET ALABİLİRKEN BENİM İKİ GÖZÜMDE SAĞLAM OLDUĞU HALDE GÖRME ORANINA BAKILMADAN SADECE BOYUN HAREKETİ KISITLI DİYE SÜRÜCÜ BELGESİ VERİLMİYOR. SADACE BU YÖNETMELİĞİN 8 MADDESİ DİKKATE ALINIYOR VE DİĞER MADDELERE GÖRE DEĞERLENDİRME YAPILMIYOR. BU KONUDA HAKKIMIN İHLAL EDİLDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM VE BU KONUNUN DAHA AÇIKLAYICI OLARAK YENİDEN DÜZENLENMESİ GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM. BANA HİÇ BİR ŞEKİLDE SÜRÜCÜ BELGESİ ALAMAZSIN VE ARAÇ KULLANAMAZSIN DİYEREK SEYAHAT HAKKIMI ENGELLİYORLAR. BENİM GİBİ AYNI HASTLIĞA MAHKUM BİR ÇOK ARKADAŞIM DA AYNI SORUNLARDAN DOLAYI SÜRÜCÜ BELGESİ ALAMIYOR. KONUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ HUSUSUNDA;
    .

AİLE VE SOSYAL POLİTİKALAR BAKANLIĞININ CEVABI:
    Bakanlığımıza yapmış olduğunuz bilgi edinme başvurunuz incelenmiş olup, başvurunuzda belirtmiş olduğunuz görüş ve önerileriniz yapılacak olan çalışmalarda kullanılmak üzere kayıt altına alınmıştır.
    Göstermiş olduğunuz ilgi ve hassasiyete teşekkür eder, iyi günler dileriz.

BİMER İN CEVABI:
    Bakanlığımıza bağlı hastaneler ile üniversite hastanelerinde görevli ortopedi ve fizik tedavi uzmanlarının katılımıyla oluşturulan komisyon tarafından konu değerlendirilmiş olup yönetmelik maddesinde değişiklik yapılması öngörülmemiştir.

--------------------------------------------------------------------------------

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    14:25
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.226

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    AS olan arkadaşlar bu minvalde bol bol yazılı başvuruda bulunmalı BİMER ve sağlık bakanlığı'Na...