Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    vincent_ Avatarı

Son Giriş
    28.06-2014
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Arkadaşlar merhaba,

Ben forumu araştırdım fakat tam bir cevap bulamadım.
    Benim doğuştan sağ el ve ayağımda kas tembelliği var. Çocukluktan beri gördüğüm fizyoterapi sayesinde bu konuyla alakalı çok çok büyük problemler yaşamıyorum.
    Fakat tabiki sağ tarafımda normalin altında bir tepki sürem var. Şimdi ehliyet alıyorum yakın zamanda. Benim merak ettiğim şey ise şu,

Ben normal ehliyet alırsam (b) sınıfı yani. Otomatik vitesli araç kullanabilir ibaresini eklettirip ötv den faydalanabilirmiyim ?

Yoksa h sınıfı ehliyet mi almam gerekir. Eğer h sınıfı ehliyet alırsam bu benim diğer araçları kullanmama engel olurmu ?

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    14:17
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Belirtmiş olduğunuz durumda size b sınıfı ehliyet verilmesi biraz zor eğer sağ el ve sağ bacağınız veya ayağınız işlevi zamanında yerine getiremiyorsa muhtemelen otomatik vites ve tertibatlı araç kullanmanız gerekmekte. bu durumda rapor alırken h sınıfı sürücü belgesi ve engelli aracı alımı için kullanılacağını belirtmeniz gerekiyor ki rapor için iki deva uğraşmayasınız

ve aldığınız raporla hem ehliyet hemde ötv siz araç alabilesiniz .

üçüncü sorunuza gelince h sınıfı ehliyet alır ve orda otomatik vites ve özel tertibatlı ibaresi olursa kendi engelli aracınız dışında araç kullanmanız söz konusu değil .

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yani, Hasan kardeşimin dediği gibi, ya vergi avantajlı araç ya da B sınıfı sürücü belgesi ile tüm araçlarıu kulanmak arasında karar vermeniz lazım.