Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Horatio Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    11:20
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    %90 üzeri raporla aldığımız araçta sürücü kısıtlaması 2011 yılında kalktı diye biliyorum. Dün jandarma çevirdi aracı arkadaşım kullanıyordu. Bu aracı sen kullanamazsın sadece ruhsat sahibi ve 3.derece akrabaları kullanabilir. Bu seferlik görmezden geliyorum ama birdahakine ceza yazarım dedim. Şimdi jandarmanın 2011deki değişiklikten haberi yok. Yönetmelikte çok net değil. Şerh koyulur kısıtlama koyulur dememiş. Ama herkes kullanabilir de dememiş. Jandarma ben bildiğimi okurum cezamı yazar geçerim diyor. Bu durumda tekrar karşılaştığımda ceza yazılmaması için jandarmaya gösterebileceğim ayrıntılı yönetmelik karar v.b. var mıdır ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:39
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Yasa/düzenleme bir kısıtlama getirmemişse, kısıtlama yok demektir (eskiden "araç sahibinin 3. derece yakınları kullanabilir" diye kısıtlama vardı. Bu kısıtlama kaldırıldı: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...al-edildi.html)

Bu tür dangalak memurlarla baş etmek neredeyse imkansızdır. Onun için bence Emniyet'e gidin ve "aracı kimlerin kullanabileceğine dair hiç bir kısıtlama kalmamıştır" benzeri bir yazı alıp ruhsatla birlikte yanınızda taşıyın.

Üye
    Horatio Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent abi trafik polisleri defalarca çevirdi herhangi bir sıkıntı yaşamadım jandarmanın havasından yanına yaklaşılmıyor hazırola geçip selam vermediğimiz kaldı bir tek. Trafik tescil bürosundan söylediğin şekil de bir yazı almaya çalışacağım umarım halimizi anlayan bir memura rastgeliriz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Tahmin ederim. Bizde üniforma giydi mi devletin bütün ceberrutluğunu da üzerine geçirir vatandaş!

Hiç geri adım atmayın, muhatap da olmayın. Kamu görevlisi işini yapmak zorunda. Mevzuatı bilmiyorsa öğrenecek. Vatandaşa eziyet çektirsin diye almıyor o maaşı. Eğer size ceza keserse hemen valiliğe gidip işlemin durdurulması için başvurursunuz. Ayrıca ceza kesen görevli hakkında da şikayette bulunursunuz.

Üye
    Horatio Avatarı

Son Giriş
    17.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Trafik cezasına itiraz sürecini biliyorum ceza yazılırsa hemen itiraz ederim ve iptal edilir. Ceza yazmadan jandarmayı ikna edebilirsek hem bir vatandaşı eğitmiş oluruz hem de arkadan gelecek diğer vatandaşları mağduriyetten kurtarmış oluruz.

Üye
    dadas755 Avatarı

Son Giriş
    24.06-2014
    Saat
    23:37
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar peki engelli yakınımız adına aldığımız onunla aynı ilde ikamet eden yakınları mı kullanabilir ben mesela farklı ilde ikamet ediyorum problem olur mu acaba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Hangi şehirde kullanılacağına dair de hiç bir kısıtlama bulunmuyor