Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    b sınıfı ehliyetim iptal edildi

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

neden iptal edildi, rahatsızlığından dolayımı iptal edildi

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kalp rahatsızlığım var ehliyet aldım a2+b sorun yoktu kullanıyordum bi akıllı gidip rapor alın dedi araba alırsınız dedi bende gittim aldım doktorda para versen 100%100 vermez ama bana verdı bende aldım aracı tescil edilirken ehliyet sordular var deyince iptal olur dediler olurdu olmazdı polisler atar yaptı ben atar yaptım olursa olsun dedim aldım arabayı tabi araştırdılar 3 ay sonra beni hastaneye gönderdiler heyete girdim tbi onlarda 100%100 olunca alamaz dediler benim ehliyet iptal oldu 4 senedir 10 bin tl ye yakın ceza yedim kaçtım durmadım amma velakin bu böyle gitmio tbi bu arada memur oldum kazandım bi hastanede çalışıyorum ehliyetimi alan şubeyi aradım dedim napmam lazım dediler ehliyet alabilir raporu getir heyet den verelim alamıyacagımı sandılar bende aldım çunkı alabılırım bunu kardiyoloji uzmanı söylüyor bende aldım aradım subeyı aldım die gıt ordakı subeye oraya basvur dedıler onlar bıze yazar dediler bende gıttım ıkamet ettım subeye onlarda aradılar iptal eden subeyı bu seferde onlara o raporu kabul etmeyin il saglık müdürlügüne gonderın ordan alsın demişler

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

il sağlık müdürlüğü seni başka bir hastaneye gönderecek , eğer orası ehliyet alabilir derse o zaman alırsın, ters düştüğün için onlarda işi yokuşa sürmüşler ama yaptıkları işlem kanuna aykırı değil, polis gerekli görürse yeniden rapor aldırılmasını isteyebilir

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ama ben baş komiser le konuştum seni bulunduğun yerdeki hastaneye sevk edecekler dedi il sağlık müdürlüğü demedi bunu ehliyeti alan subedekı polısler çıkartıyor buyuk ıhtımal bu tanıdık buldu ondan aldı başka hastanede vermezler diye düşünüp ondan sağlık müdürlüğüne gönderiyorlar

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    31
    Verilen Beğeniler
    13

kalbindeki rahatsızlık nedir neden %100 verdiler ef değerinden dolayı sanırım ef değerin 30 un altındamı

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ı27=pulmoner hipertansiyon klas 4+sağ ventrikül yetmezliği.pasb 90 MMHZ EF dediğiniz ne ?

oturanBoğa senden yardım istiyorum
    tanıdık kimse yok olsa eminim alıcam ehliyetimi ama yok ne yapmam gerekiyor haklarım ne sağlık mudurlugunun gonderıpte aldırdığı rapora ıtıraz edebılrmıyım etsem ne olur ehlıyetı alırsam bu sefer aracın engellı plakası ıptal olurmu? hakem hastane alabılır derse polıs tekrar ıtıraz edebılırmı ederse ne yapmam lazım lütfen yardım edın
    23 yasındayım bu yasta araba hastasıyım cok kotu bırsey ınsanın ehlıyetının olmaması bıyere gıdemıyorum hep bı korku var annem babam sureklı tedırgın uyuyamıyorlar bı telefon gelcek edıcek dıe ben cezayı kabullendim ehlıyetsız kullanmaktan ama allah korusun bı kaza olsa bırı vefat etse bu durumda beni ceza evıne atmalarını geçtim memurluktan atılmaktakda gectım ınsanın günahına gırmek o veballe yaşanmaz bı tanıdığı olan bu

knu hakknda varsa yardım edeblecek bırı benı aydınlatır yardımcı olursanız ölene kadar dua ederim...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Emniyettekiler nereden anladılar rahatsız olduğunu da ehliyetine el koydular?

Evet, ehliyete el konmuşsa, emniyet hastaneye sevk etmeli ve oradan rapor almalısın. Oradan çıkacak rapor olumsuz olursa, o zaman rapora itiraz için il sağlık müdürlüğüne gideceksin.

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

oturanboğa eminet engelli araç aldım tescil edilirken rapora baktılar 100%100 olduğunu gördüler 100de 100 özürlünün ehliyeti olmaz dediler iptal olur ehliyetin dediler hastaneye kurula sevk ettiler heyet de ehliyet alamaz raporu verince iptal ettiler bende itiraz etmedim 4 sene önce oldu bu olay hatta babamda senle konuşmuştu kalemtaş nickli onada sağlık şartnemesinde alabilir derse alır demiştin bende simdi başka bi hastaneden heyet raporu olarak ehliyet alabilir raporu aldım karakola gittim onlarda sen kendi başına alamazsın bize basvurcaksın bizde hastaneye değil is sağlık müdürlüğüne göndericez dediler şaçma değilmi ben itiraz ettiğim zaman göndermeleri lazım doktorlarla konuştum sağlık mudurlugune değil hastaneye sevk etmeleri gerek dedi sence ne olmalı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Ben olsam ilk önce elimdeki raporu alıp emniyet'te bir müdüre çıkar, yardım isterim. Eğer oradan karşılık bulamazsam Vali'ye çıkar çözüm taleo ederim. Bu ikisi de insani açıdan yardım umarak yapılır. İsterlerse çözerler çünkü...

Eğer oralardan karşılık bulamazsam, o zaman mecburen onların sevki ile il sağlık müdürlüğüne ve oradan da hastaneye gitmek lazım.

Not: Raporu kabul etmek zorundasını deyip onların "kabul etmiyoruz" yazısına karşı dava açmak da mümkün. Ama emin olun mahkeme de bir hastaneye sevk edip sürücü olup olamayacağınıza dair rapor isteyecektir. Yani, öyle ya da böyle yeni rapor almak lazım. Ve eğer sürücü yönetmeliği'ne göre sürücü olur raporu alırsanız, sürücü belgenizi de geri alabilirsiniz.

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler oturanboğa 15 gün eğitimim var merkezde gitmişken il sağlık müdürlüğüylede konusucam hakem hastaneylede konusucam olur derlerse urasmıcam gelıcem sevk alıcam ıl sağlık mudurlugune onlar olmaz derlerse emnıyet muduru valı kaymakamlada konusucam snucta hastane elemanı olarak kaymakama bağlıyım yardım edıcegını umuyorum bı goruseyım bakalım ne dıcekler tsekkur ederım bılgıler ıcın allah razı olsun hepınızden buraya yazıcam olan bıtenı belkı başka bı arkadaşımıza örnek olurum.

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Oturanboğa ben sürücü yönetmeligini okudum bana konulan tani ya göre benim yerimden kalkamamam zor nefes almam morarmam gögüs agrim hatta kalp krizi gecirmem lazim ama bende bunlarin hic biri yok geziyorum calisiyorum hersey yapiorum morarmam yok agrim yok ama bana yanlis tani konulmus zamaninda ( ehliyeti aldiktan sora o doktora tazminat davasida acicam bugune kdr yedigim cezalarin parasini alicam ) simdi bende tani var die hic bo doktor bakmio ayni taniyi yazio geciyo bu yuzden kaybediyorum ben örnek sevk ettiler beni hastaneye ehliyet alabilir raporu verdiler özür oranida %44 örnek olarak benim engelli aracim var daha 5 senesi dolmadi smdi oran düstü die araba iptal olurmu yani trafik yazi yazip vergi dairesine benden odemedigim otv yi vergileri simdi alirlarmi sence ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Hayır, geçmiş dönemde aldığınız araca dair hiç bir değişiklik söz konusu değil.

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Anladim peki benim yeni alicagim raporda iyilestigim icin oran %40 altina düserse memurlugum iptal olurmu? Cunki ben engelli kadrosundan kura ile atandim hasta oldugum icin bunun icinde oran en az %40 olmasi gerekiodu.

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    H sınıfı alamıyormusun?engelli aracını B sınıfı zaten kullanamaz.

ama engel durumu %100 olduğundan sanırım senin yerine birinci derece akraban kullanabiliyor diye biliyorum...

bu arada kardiyolojinin % 100 vermesine çok şaşırdım nasıl oluyor bu iş?

Sayfa 1 / 3 123 SonSon