Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    uğur yıldız Avatarı

Gerçek Adı
    uğur
    Son Giriş
    13.04-2016
    Saat
    10:56
    Yaşadığı Yer
    gümüşhane
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    kardeş yüzde yüz olunca tabiki vermezler bende yüzde 85 kollarda sakatlık var yemek dahi yiyemiyorum normal bir doktordan engelli ehliyeti alabilir h sınıfı yani alacaksın onda oran yok zaten böylelikle halletmiş olacaksın b ehliyetini unut derim benimkinede el koydular almaya calıştım olmadı

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

ahmet06;

kardiolojidende yüz oran verilir tabiki eko da ef değeri eğer 30 dan aşağı ise direk yüz alır
    sanırım arkadaşında böyle bir durumu olabilir yoksa dr kafadan sallayıp al sana yüz demez heralde
    Konu sarasota tarafından değiştirilmiştir (21.06-2014 Saat 12:32 ). Gerekçe: ss

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    09:37
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

abi H sınıfı alamıyorum bedenen bi özürüm olmadığı için 100 olmasının sebebi normalde benım yatağa bağlı olmam lazım hastalığım cıddı bır hastalık ancak ben turkıyede tekım hastalığım cok ılerıde ama ben cok gerideyim geziyorum çalışıyorum sıkıntı burda zaten 100 oluncada ehlıyetımı aldılar bende gerı almak ıcın uğraşıyorum ef değeri degıl klas 1 ve 2 yüzde 50 oluyo alabılır ehlıyet ama klas 3 ve 4 alamaz benımde hergun farklı cıkıo basıncım buğun bak 40 yarın bak 90

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

serkosyan;

değerli hemşerim durumun ciddidir senin ona göre dikkat etmeni tavsiye ederim bırak şimdi ehliyeti falan boşver sen kendine bak eğer 100 oran almışsan kesinlikle ehliyetine geri alamassın zaten onun için boşver kendine iyi bak

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    00:44
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

uğur yıldız;

ama arkadaşın ortopedik yönden engeli yok bu sebeple h sınıfıda vermezler bence

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

arkadaşa hiçbir şekilde ve hiçbir sınıf ehliyet vermezler arkadaşlar

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugun basvurdum trafik tescile yarin sevk edicekler hastaneye ins alabilir sonucu cikarsa ehliyetime kavusucam

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

inşallah ama eğer kardiolojiden yüz oran verilmişse bunuda ef değerine göre vermişlerse değişmez kardeşim

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

%100 raporla aracınızı almışsınız şimdi yeni bir rapor alsanız ve bu rapor mesela %80 olsa ve bu rapor sonucunda ehliyetinizi geri alsanız....

Acaba önceki raporla aldığınız ötv indirimine ve mtv muafiyetine zararı dokunurmu?aklıma geldi böyle bişey olabilirmi bir araştırın eğer olmazsa bu yola başvurun bence....

ama tabi almış olduğunuz rapor süre'limi yoksa sürek'li bir rapormuydu? 5 yıl sonra araç değiştirirken yine bu rapor lazım olabilirmi?

Birde eğer ilk başta memur ehliyet varmı dediğinde sen "yanımda değil v.s" gibi bahane uydurup,vermeseydin acaba arada kaynarmıydın?Yoksa bi şekilde getirmek zorundasınmı derlerdi?

Allah kolaylık versin iş çıkmaza girince hep sorular aklıma geliyor

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

ahmet06;

arkadaşım kardiolojiden verilen oranlar doktorların insiyatifinde değildir yani beş puan fazla veryim on puan aşağı vereyim diyemezler çünkü çekilen ekodaki değerler kesindir ve oranlarıda bellidir kardiolojiden yüz oran almak zordur ama ef değeri 30 dan aşğı ise bu oran yüz olur hiçbir doktor bunu seksene indirmez kendini riske atmaz çünkü yasadışı iş yapmış olur

Üye
    ahmet06 Avatarı

Son Giriş
    10.11-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

sarasota;

o zaman tamamen şansa kalmış bir iş.... o anki ef değerine bağlı belki oran düşedebilir düşmeyedebilir....fakat düşerse ve devlette bunu bi şekilde bulup farkederse arabanın ötvsini öde derlerse işte o zamanda kötü olur...aşağı tükürsen sakal yukarı tükürsen bıyık

Forum Moderatörü
    sarasota Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    adana
    Alınan Beğeniler
    34
    Verilen Beğeniler
    13

düşerse sıkıntı yok zaten ama yükselmesi imkansız çünkü hasar gören kalp kası tamir olmuyor daha kötüye gidebilir ama düzelme olmaz zaten otuzun altında olan değerler hep risktir zaten 20 lere düşmesi kalp naklini gerektirir

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Hastaligim o sekilde degil kalbimin sag tarafi calismiyor fazla damar var yuksek basinc var basinca bagli pda olmus ama hastalik dogustan oldugu icin bana bi zarari yok sdece yorulmamam lazim bende zaten yurumekten nefret ediyrum bu benim durumum suanda klas 2 yani hasta gezebilir ihtiyaclarini kendi yapabilir ancak hastaligi vardir basinc 40 ve 50 arasi ama ben bu durumda.klas 2yim ama benim basinc 90 benim 40 50 arasi degil bu sebeple klas 4 hastanin kalp basinci 70 ustu hasta hic hareket edemez yatarken bile nefes alamaz yataga baglidir makinaya dio ben boyle degilim gezerim giderim herseyi yapabiliyorum ama basinc 90 oldugu icin beni klas 2 ye degilde klas 4 e sokuyorlar surucu yonetmeligindede klas 1 ve 2 ehliyet alabilir 3 ve 4 alamaz bende bu yuzden alamiyorum

Ben zamaninda gittim hastaneye alamazsin die rapor verdiler gecen ayda baska hastaneden alabilir raporu verdiler bende simdi hakem hastaneye gdicem alabilir derseler alicam alamaz derseler alamicam ama itiraz edicem gerekirse avrupa insan haklari mahkemesine kadar gidicek bu is pesini birakmicam.

Oturanboğa simdi elimde 2 tane devlet hastanesinin heyet raporu var biri ehliyet alir digeri alamaz dior hakem hastanede alamaz dediginde ne yapabilirim hangi yolu izlemem lazim sonucta benim hastaligim 2 acidanda degerlendirilebiliyor klas 2 ve klas 4 2 alabilir 3 alamaz diyor benim hastaligimi kapsayan bi sınıf yok ne yapabilirim bu konuda?
    Konu serkosyan tarafından değiştirilmiştir (24.06-2014 Saat 19:22 ). Gerekçe: ekleme

Üye
    CEREN16 Avatarı

Gerçek Adı
    gamze
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selam erhan bey konunuzu okudum hastalığınızın aynısı bende de var bana da 100/100 oranında rapor verdiler...ötvden indirimli araç aldım basınç dediğiniz şey pulmoner hipertansiyon sanırım normal insanlarda 20 sporcularda 30 sizde 90 sanırım bende de 120 doktorların dediğine göre benimde yatağa bağlı olmam lazım ama her işimi görebiliyorum..Bu hastalıkla üniversite okuyup bitirdim...H sınıfı ehliyeti verirler diye düşünüyorum...Bende şuan aracı ehliyetsiz kullanıyorum bu sene ehliyet alacağım tanıdık bir doktorunuz yok mu ? size ehliyet alabilir raporu verebilir...

Üye
    serkosyan Avatarı

Gerçek Adı
    Serkan
    Son Giriş
    06.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    burhaniye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    dün zarfı aldım bugun gittim hastaneye ancak beni hakem hastaneye değil başka bir hastaneye göndermişler ordada kardiyoloji bir taneydi bi bayan kadın eko bile yapmadı dinlemedi bile eskı raporumda ne yazıyorsa onu yazdı heyete girdim bana sen işini gördün raporla simdide ehliyet almak için ugrasıyosun gibisinden laf soledıler bende ben bu işin peşindeyim yıllardır bırakmıcam bu işi alıcam ehliyetimi dedim sonra beni çocuk kardiyolojiye gidiceksin oda 15 gün sonra gelcek o gelince gel baksın ona göre değerlendirilcek dediler çocuk kardiyoloji ne derse o olucak heralde bakalım 15 gün sonra tekrar gidicez ne dicekler

Sayfa 2 / 3 İlkİlk 123 SonSon