Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    yrtby07 Avatarı

Gerçek Adı
    çağrı
    Son Giriş
    13.04-2017
    Saat
    20:38
    Yaşadığı Yer
    ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar ben dün ötv indirimi veya tertibatlı araç kullanabilir raporu için heyete girdim. doktarların yazdıklarını gördüm. otomatik vites araç kullanır yazdılar. hastanenin baş hekimine sordum, sana dedi otomatik vites araba kullanabilir yazmışlar dedi heyete girmeden sordum bunları.benim sakatlığım sol ayak polio sekeli daha önce %40 özürlü raporum var ve H sınıfı ehliyeti almıştım.baş hekim tertibata gerek yok, yeni yasaya göre dedi ve üzerinde heyetten oran çıkarsa dedi ötv den muhaf olacaksın dedi. yalnız vergi dairesine gittim bana bizim için oran önemli değil tertibatlı araç kullanabilir raporu getirirsen ötv den muaf olacaksın dedi. yeni yasa hakkında bilgisi olan arkadaş varsa yazabilirse sevinirim.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    22:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Oranın hiç bir önemi yok. Hastanedekilere bakma sen. Raporda bir oran yazılsın da, ister % 5 olsun ister % 95.

Üye
    yrtby07 Avatarı

Gerçek Adı
    çağrı
    Son Giriş
    13.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

tertibatlı araba kullanabilir yazısı yazmayacak doktorlar bundan eminim. otomatik vitesli araç kullanabilir yazdıklarında vergi dairesi bunu kabul etmek zorundamı. aslında ben daha önce tertibatlı araç kullanabilir raporu almıştım. 8 sene önce. ama şimdi yeni yasadan bahseti doktorlar. ilginç bir durum var.birde bülent bey 2013 yasa çıkmış hangi siteden bakabilirim teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

özel donanım ibaresi yok ve zaten olmamalı da. sol ayakta kısıtlılık olduğu tanı olarak belirtilip "otomatik vites" ibaresi de konmuşsa, araç alımında hiç bir sorun olmaz.

Üye
    yrtby07 Avatarı

Gerçek Adı
    çağrı
    Son Giriş
    13.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ereğli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bülent bey.

Bülent Bey sizinle geçen günlerde yazışmıştık,şimdi ben ötv indirimi için sağlık raporu aldım sol ayak polie sekeli. arabayı istanbuldan alıyorum vergi dairesi raporu zorda olsa kabul etti. bu seferde ehliyetimde elden kumandalı özel araç yazdığı için ehliyetime kusur buldu. ehliyetin değişmesi gerektiğini söylemişler.

bu konu hakında bilginiz varmıdır acaba. ehliyetimi 2006 yılında aldım. H sınıfı elden kumandalı özel araç yazıyor şimdiden teşekkürler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ELinizdeki raporla emniyet müdürlüğüne gidip sürücü belgesindeki/dosyasındaki özel donanım ibaresini sildirin önce. O zaman sorun kalmaz.