Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    ardacan Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    00:10
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaşlar bugün devlet hastanesinden h ehliyetli sürücü olur ve otomatik vitesli araç kullanır ibareli rapor aldım.sol ayakta poli sekeli bilekte hareket kısıklılığı vardı.raporu veren heyet başkanı bu h ehliyetini ötv indiriminde kullanamazsın dedi.gerçekten ötv indiriminden yararlanamazmıyım veya hangi birimden öğrenebiirim.

B2SExKB - Sol ayak polio sekeliyim. ÖTV'siz araç alabilir miyim?

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

O heyete başkan olmuş kişinin yönetmelik hakkında zerre kadar bilgisi olmadığı aşikar senin belirtmiş olduğun raporun aynısını 3 yıl önce aldım ve aynı hafta içinde ötv ödemeyerek araç aldım hiç bir sorun yaşamazsın rahat ol arkadaşım

Üye
    ŞAHİNBEY Avatarı

Son Giriş
    17.12-2014
    Saat
    16:03
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Onu nasıl heyet başkanı yapmışlar,alırsın kardeşim bal gibi alırsın

Üye
    ardacan Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yanıtınız için teşekkürler.benim aldığım raporun başlığında sürücü belgesi sağlık kurulu raporu olarak yazıyor.bugün vergi dairesine gittim memur bana engelli sağlık kurulu rapor örneklerini gösterdi onunkinde engel oranı ve sürekli ibaresi falan yazıyor. bu seninki olmaz h sınıfı sürücü belgesi için dedi.şimdi ben önce h için sürücü kursuna başvurup ehliyeti alıp sonrada engelli sağlık kurulu raporumu alayım.şimdiden teşekkürler..

Üye
    ardacan Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar devlet hastanesinden dün aldığım rapor sürücü belgesi sağlık kurulu raporu imiş.raporda sol alt poli sekeli tanısı kondu , H sınıfı ehliyet alır otomatik vitesli araç kullanır ve/veya özel tertibatlı araç kullanır ibareli yazıyor ben bununla sürücü kursuna başvurup önce H sınıfı ehliyet alıcam. sonra tekrar devlet hastanesine başvurup engelli sağlık kurulu raporumu ? çıkarmam gerekiyor ötv indirimi için.tam sırayla yapmam gerekeni anlatan arkadasım olursa sevinirim.teşekkürler..

Üye
    diyarbakırlı Avatarı

Gerçek Adı
    hasan
    Son Giriş
    01.11-2017
    Saat
    11:22
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba arkadaşım almış olduğun rapor hem araç alımı için hemde ehliyet için yeterlidir hastane ile işin bitti şimdi h sınıfı sürücü belgesi için kursa yazılacaksın ehliyetini aldıktan sonra raporunu yanına alarak almak istediğin aracı satan firmaya gidip arabanı alıp sağlık ve mutlulukla kullancaksın ikinci bir husus araç almaya gittiğinde raporun 2 nüsha olarak aslı isteniyor işlem bittikten sonra raporların aslını sana iade edecekler bir karışıklık olmasın .şimdiden hayırlı olsun

Üye
    ardacan Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi dairesindeki ilgili memur sürücü belgesi sağlık kurulu raporu olmaz .özürlü sağlık kurulu raporu olması gerek dedi o raporda sürekli olduğu özür oranı yazıyormuş.şaşırdım kaldım raporun resmini yüklemeye çalıştım ama yüklenmedi görseniz iyi olurdu.

arkadaşlar devlet hastenesinden sürücü olur sağlık kurulu raporu çıkardım.tanı : sol alt poli sekeli sonuç: H sınıf ehliyet alır otomatik vitesli araç ve /veya özel tertibat kullanır ibareli fakat rapor sürücü olur heyet raporu olduğu için engel oranı yazmıyor.ötv den yararlanmam için nasıl bir yol izlemem gerekir.isteyene raporu email atarım ...

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:47
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

hayırlı olsun heyet başkanı ötv muafiyetli araç alamazsın derken adam şunu kastetmiş olabilirmi bu rapor sadece h sınıfı ehliyet için yeter demiştir(sürücü belgesi sağlık kurulu raporu) bende bu raporla h sınıfı otomatik vites yazan ehliyetimi buğün aldım, vergi dairesi bu raporla ötv muafiyetli araç alamazsın ne kadarda raporunda heyet raporu yerine geçer yazsada olmaz dedi çünkü saglık kurulu heyet raporu istiyor ötv muafiyet li araç için, şimdi tekrar bir hastane yolu göründü...

Üye
    ardacan Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir bey ilk olarak
    1. bu raporla h sürücü belgesini alayım
    2. sonra engelli sağlık kurulu raporuna müracat edip kullanım amacı kısmına ötv indirimini yazalım yoksa engelli araç alımınımı yazalım?
    3. ben hatayda yaşıyorum başka ilçeden almam bir sorun çıkarırmı?
    4. raporun sonucunda hastane ötv den yararlanamaz ibareli birşeyler yazma hakkı varmı? teşekkürler..

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

elindeki mevcut rapor sanırım ehliyet almana yetiyor.(hatar vergi dairesi ötv böl.sor) araç için yeterlimi diye, 2 soru şuan bende bu aşamadayım onu henüz yaşamadım. 3-vergi dairesine bence bunuda sor çünkü olup olmayacağını vergi dairesi karar veriyor. 4- bende bu aşamadayım ama diyememesi lazım çünkü ehliyetin var h sınıfı buna göre nasıl bir araç kullanacağına dair raporda bunu belirtmesi lazım doktor ötv den YARARLANIP YARARLANAMAYACAĞIN KONUSUNDA fikir beyan edemez.(üstüne mevzu konu değil o mevzu vergi dairesini ilgilendirir.) ben bir defasında sen h sınıfı ehliyet alamazsın sana yazmam diyen bir lavukla karşılaşmıştım

Üye
    ardacan Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir bey bir sitedeki bir arkadasın yorumu kendisi o şekilde almış bir yorumlarmısın..

yorumu;
    Eğer sorun sadece sol ayağınızda ise hastaneye özürlü kimlik kartı başvuru yapın için heyete girin . Raporda verecekleri oranın bir önemi yok . Doktorların anlayışlı olduğu rapor özürlü kimlik belgesi için başvurulan rapordur. Bunun haricindeki raporlarda özellikle vergi indirimi ve Ötv indirimli raporlarda daha katı oluyorlar. Raporda illaki araç kullanır ibaresi yazmasına gerek yok çünkü sizin H sınıfı ehliyetiniz var. H sınıfı ehliyetiniz olduğu için alacağınız raporda Sol ayağınızdaki özrünüz belirtilecek bu şekilde otomatik vitesli bir aracı alırken Ötv den muaf olabilirsiniz.

emir kardeş raporun resmini nasıl siteye eklitoruz.

Üye
    emir79 Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    samsun
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    7

evet aynen ötv muafiyetiyle alakalı vergi dairesinin istediği rapor Sol ayağınızdaki özrünüz belirtilerek yani tanı konularak nasıl bir araç biz sol ayak olduğu için otomatik vitesli araç kullanır ibaresinin olduğu rapor bizim otv muafiyetli araç için vergi dairesindeki işimizi görecektir, bende bunun için haftaya sana H sınıfı ehliyet vermem diyen doktorun görev yaptığı hastaneye gidecem işaalllah aynı şahısla karşılaşırımda ehliyetimi sokarım gözine. resim atmayı bilmiyorum

Üye
    ardacan Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

emir bey yani yeni rapor başvurusunda amaca ne yazıcan merakla seni bekliyorum inşaallah alırız şu raporları..

Üye
    mbaran Avatarı

Gerçek Adı
    Mehmet
    Son Giriş
    25.11-2017
    Saat
    17:52
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Benim durumumda senin ki gibiydi aynı raporla araba aldım. Heyet başkanı yanlış anlamış olabilir.

Üye
    ardacan Avatarı

Son Giriş
    30.06-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    hatay
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    mbaran senin gibi derken biraz konuyu açarak yazarmısın bilgilenmek adına..bekliyorum cevabı..

Sayfa 1 / 2 12 SonSon