Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hsakbas Avatarı

Gerçek Adı
    hüsnü
    Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    00:47
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar 30 yıldır engelli aracı kullanıyorum. Sol alt ve sağ üst extremede polio sekeli var.
    Raporumda gaz ve fren ele çekilmiş araba kullanabilir diyor. fakat sağ elimi kullanabiliyorum. yani otomatik vites olarak rahatça kullanıyorum tertibata hiç gereksinimim olmadı. Arabayı değiştirme zamanım geldi. Yeni bir rapor alabilirmiyim ? otomatik vites kullanabilir olarak yani tertibat yaptırmak istemiyorum tertibatla araba kullanırken rahatsız oluyorum. böyle bir rapor alabilir miyim ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Sağ üst ekstremitede kısıtlılık olduğunda özel donanımı şart koşar maliye ve emniyet. Ama sağ eldeki kısıtlılığı göz ardı eden bir rapor alabilirseniz, yani sadece sol ayağa atıf yapan bir rapor alabilriseniz, evet, özel donanımsız sadece otomatik vitesli aracı ötv-mtv istisnası ile satın alabilirsiniz.

Üye
    hsakbas Avatarı

Gerçek Adı
    hüsnü
    Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba raporumda h sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites araba kullanabilir yazıyor ama vergi dairesi oran yok ve sürekli yazmıyor diye kabul etmedi ne yapmam lazım?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Oran yazması şart (kaç olduğunun bir önemi yok)

Raporda aksi belirtilmemişse rapor Sürekli muamelesi görür aslında. Sizin raporunuzda süre kısmında hiç bir ibare yok mu hüsnü?

Üye
    hsakbas Avatarı

Gerçek Adı
    hüsnü
    Son Giriş
    02.08-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben raporu 24.06.2014 de Fatih Sultan Mehmet Hastanesinden aldım. Kayıtta Mustafa diye biri var. Çok zorluk çıkarttı. Sağlık bakanlığının genelgesini göstermeme rağmen para aldı. Otomatik vites araba için alacağımı beyan ettim. Tamam dedi.
    Gün boyu uğraştım ve heyete girdim. Karar kısmında "h sınıfı ehliyet alır otomatik araba kullanır" yazıyor. Oran ve sürekli yazması gerektiğini bilmiyordum. Taaa ki vergi dairesinden red gelene kadar.
    Mustafayı aradım oranlı vermiyoruz dedi. Vergi dairesinden kabul etmediklerini söyledim. Bu ehliyet için dedi. Madem ehliyet için kararda niye öyle yazıyor. Oran ve sürekli diye düzeltelim dedim olmaz dedi. Oranın kralı!

Bu rapora oran yazılıp süresiz ibaresi eklenemez mi? Süre kısmı yok raporda.
    Araba geldi hemen almam lazım. Ne yapacağımı şaşırdım.

Buraya raporu nasıl koyarım. Yada size yollayabilir miyim? Mailiniz varsa hemen yollayayım. Acil çözüme kavuşturmam gerek.

Teşekkürler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Raporu bana bilgi@engelliler.biz adresine gönderebilirsiniz