Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hakkikahveci Avatarı

Gerçek Adı
    Hakki Kahveci
    Son Giriş
    17.08-2014
    Saat
    17:26
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    S.aleyküm arkadaşlar. Ben 4 yıl önce engelli memur sınavına katılabilmek için hastahaneye rapor almaya gittim. heyet bana %34 oranında özürlü raporu verdi. benim engelim sağ kulağım doğuştan yok ve sağ kulakta %50 işitme kaybı var ayrıca doğuştan kalbim delikmiş küçükken kalp ameliyatı olmuşmum, sağ göz kapağım tam kapanmıyor ve yüzümün sağ tarafında yüz felci var bu yüzden askerlikten de muaf tutuldum benim sorum şu: ben Ötv siz araç almak istiyorum H sürücü belgesi alabilirmiyim. ben 5 yıl kadar önce B sınıfı sürücü belgesi almıştım. ama sürücü belgeme işitme cihazı ile kullanabilir 3 yıl sonra kontrole gelmesi gerekiyor yazmışlardı. benim şimdi yeniden rapor almam gerekiyor ancak sürekli kontrole gitmek istemiyorum; H sınıfı sürücü belgesi alıp ötev siz arac almak istiyorum. sizce bana H sınıfı sürücü belgesi verirler mi.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:37
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

sürücü yönetmeliği 'ne göre belirlenir hangi sınıf ehliyet alacağınız ama H sınıfı ehliyet alsanız dahi ÖTV'siz araç alamazsınız ortopedik rahatsızlığınız olmadığı için.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...bi-burada.html

Üye
    alpingo95 Avatarı

Gerçek Adı
    ATAK BEKÇİ
    Son Giriş
    21.01-2015
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Merhaba benim ortopedik rahatsızlığım var engel oran %65 civarında engelli fiyatı ile araba alımı mezvuundan ben yararlanabilir miyim ? birde bu oran kaç mesela normal bi araçtan yüzde kaç indirim kazanmış gibi oluyoruz ? bu nasıl hesaplanıyor ?

Üye
    tılafsınlı Avatarı

Gerçek Adı
    Katip
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Yaşamak istemediğim bir yer.
    Alınan Beğeniler
    30
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    3 aylık kesiliyor büyük ihtimalle araç alımında. h sınıfı ehliyet almana gerek yok, ötv indiriminden yararlanmak için heyet raporu alman lazım. amcam da böbrek hastası o öyle yapıyor. manuel araba alıyor tertibat falan gerekmiyor, başkası kullanır mı onu bilmiyorum

ötv indirim adı zaten ötv yi almıyorlar