Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    snyglm Avatarı

Son Giriş
    21.05-2014
    Saat
    17:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babam 73 yaşında. 95 yılında geçirdiği beyin kanaması nedeniyle sağ tarafında felç var. Sağ tarafında az miktarda hareket var fakat efektif olarak elini ve bacağını kullanamıyor. Ayrıca sol ayağında daha önce geçirdiği bel fıtığı ameliyatı nedeniyle düşük ayak durumu ve bilimum başka minik rahatsızlıkları mevcut...Geçen ay H sınıfı ehliyet alabilir mi , engel durumu ne vs bunlar için hastaneye başvurduk. Önce engel durumunu belirlemek ve alma hakkımız varsa ötv indirimi alabilmek için başvurun dediler, Ehliyet için tekrar başvuracaksınız dediler. Öyle yaptık.
    Maalesef engel oranı %89 olarak verildi.
    Babamın esas hayali H sınıfı ehliyet alarak eskisi gibi tekrar trafiğe çıkabilmek...
    İnternetteki araştırmalarımda ortopedik engel olduğunda bu mümkünmüş gibi algılıyorum. Babam ortopedik engelli değil sonuçta beyin kanaması sonucu felç oldu. Maalesef hastanelerde de bu konularda tam olarak bilgi sahibi kişiler bulmak imkansız.
    Heyet raporunu teslim eden görevliler %89’u görünce itiraz edin, yazık olmuş, 1 puanla vermemişler dediler.

Öncelikle H sınıfı ehliyet alıp araç kullanabilir mi bunun başvurusunu yaparak tekrar heyete girmek daha doğru gibi geliyor bana… Sanırım eğer kendisi H sınıfı ehliyet alır raporu alırsa %89 ile yine de indirimli fakat özel donanımlı araç alabiliyor. Doğru mudur? Fakat olumsuz cevap alırsa %89’a itiraz ederek yakını olarak benim kullanabileceğim bir araç alma şansımızı denemek istiyoruz.
    İzlememiz gereken doğru yol nedir sizce? Yanlış bir şey yapmak istemiyorum.
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

noroloji ve fizik doktorunun kanatine kalmış bir durum ehliyet beyinsel durumlarda

Üye
    snyglm Avatarı

Son Giriş
    21.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim.

Üye
    sedatgedik Avatarı

Gerçek Adı
    sedatgedik
    Son Giriş
    20.06-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyete artık yaş sınırlaması geldi. baban felçli olmasaydı sağlıklı olsaydı gele ehniyet alamazdı. 60 üstüne ehniyet vermiyor devlet...

Üye
    snyglm Avatarı

Son Giriş
    21.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Fakat B sınıfı ehliyeti mevcut, hastalığı sonrası araç kullanmadı uzun süredir tabi ama hastalığına uygun donanımlı araç kullanmak için H sınıfı ehliyete başvurmak istiyor. Yaş sınırlaması ile ilgili internette araştırma yaptım ama bir şey bulamadım. Bu kadar hassas konularda kesin bilgi verebilecek tek bir yer bulmak imkansız zaten Ya da ben bulamıyorum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Babanızın H sınıfı sürücü belgesi alması bence mümkün değil. Onun için % 90 ve üzeri rapor almaya çalışın.

Unutmayın, sakatlık oranı cetveli'ne göre belirlenecek oranlara yaştan dolayı da % 10 eklenecek.

Üye
    snyglm Avatarı

Son Giriş
    21.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün H sınıfı ehliyete uygun olmadığına dair heyet sonucunu da aldım. Şimdiki aşamada %89'luk engel oranına itiraz ederek en azından ÖTV indirimi ile yakını olarak onun için araç almayı deneyeceğim. Sizlere bir konuyu daha danışmak isterim, H sınıfı ehliyet alamıyor peki ama akülü Scooter vb. engelli araçlarını kullanması da yasak mı? Onları kullanması için ehliyet gerekiyor mu? 3 tekerlekli bisikleti çok rahat kullanıyor çünkü...

Üye
    amicable Avatarı

Son Giriş
    12.06-2016
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

geçmiş olsun bende sağ felçliyim bir ara bizde araştırdık şimdi 2.el bir arabada eşimin yanında gidip geliyorum 90 engellilik arıyorlar galeriler

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    akülü Scooter için herhangi bir belgeye ihtiyacı yok.