Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 25 mesajın 16-25 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    +Savaş Avatarı

Gerçek Adı
    KAYHAN DEMİR
    Son Giriş
    26.06-2015
    Saat
    17:00
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Bir süredir siteye giriş yapamıyordum, sağ elim poliosekeli ( çocuk felci ) sağ kolumu tam olarak kullanamıyorum.
    ANKARA NUMUNE hastanesine H sınıfı ehliyetimin fotokopisini çekerek evraklarıma ekledim.
    Ehliyetimi 2005 yılında almışım zaten buna ramen bana sürücü olamaz belgesi verdiler.
    Raporuma itiraz etmeyi düşünürken bu sitede konuya ilişkin benimle benzer durumda olan arkadaşlarımın rapor örneklerini buldum. Tüm rapor örnekleri ile bir dosya oluşturdum içine mevcut ehliyetimin'de bir fotokopisini koyarak farklı bir hastaneden başvurumu yaptım raporum olumlu H sınıfı ehliyet alır özel tertibatlı araç kullanır yazıyor.

Raporumu tarayıp buradan paylaşacam, başta BÜLEN abi olmak üzre emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.

Üye
    mmdhpan Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    10:20
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@OturanBoğa bana hastane H ehliyet alabilir otomatik vites kullanabilir yazılı rapor verdi. bulunduğum ilin vergi dairesindeki şef bana sen ötvden muaf olamazsn diyor.

Üye
    Sgündüz Avatarı

Gerçek Adı
    SERCAN GÜNDÜZ
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Selam @mmdhpan

Sebep neymiş neden yararlanamıyormussun peki yani raporda ibare mi eksik yada başa bişe ?

Üye
    mmdhpan Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Sgündüz gerekçesi şu oldu. 2014 senesinin haziran ayında engelli raporu almıştım.
    2014 ekim gibi bir atak geçirdim ve sol ayağımda güç kaybı oldu ve geçmedi.
    Doktorumla konuştum sol ayağın artık böyle olacak dedi.
    Bende bu haziranda H raporu ehliyet otomatik vites almaya karar verdim cünkü 30 dakikalık şehiriçi araç kullanımlarında (manuel vites için) zorlanıyorum ve debriyaj zorluyordu.
    Vergi dairesindeki diyor ki "H ehliyet alabilir otomatik vites kullanabilir" Raporundada engel oranın bulunacak.
    Hastaneyi araytıp söyledim. Hastane "Olmaz bir kişinin engeli bir kere belirlenir" diyor. Ki benim raporum süresiz bir rapordu.
    Başka bir ilin vergi dairesinde gittim kabul ederiz dediler. Bu sadece engellinin işini yokuşa sürmekten başka birsey değil.

Üye
    Sgündüz Avatarı

Gerçek Adı
    SERCAN GÜNDÜZ
    Son Giriş
    25.01-2017
    Saat
    16:40
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

@mmdhpan

Valla kardeşim ne desen haklısın sonuna kadar hemde yönetmelikle uygulama farklı gerçekten bende H sınıfı otomatik vites için rapor almayı duşunuyorum sağ el 2.3.4.5 parmaklar ampute bende otomatik vites istiyorum kullanabilirim de şimdi engel oranı ekler misiniz dicem onun dışında bana önerebileceğin bişe varmı kardeşim yani söylemem gereken bişe doktor sence verir mi bu raporu bana bilgin dahilin de tabi.

Üye
    mmdhpan Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Adana
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@Sgündüz rastgelsin kardeşim, umarım iyi insanlarla karşılaştırır Allah seni. Ben iyi insanlarla karşılaşmadım ama sonuna kadar mücadelemi vercem ve o memuruda bimere şikayet edecem.

Üye
    haruss Avatarı

Gerçek Adı
    emre
    Son Giriş
    17.12-2016
    Saat
    10:28
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Iyi gunler ben daha once rapor almistim ancak vermediler h sinifi ehliyet ve ozel tertibatli arac kullanamaz aldim simdi itiraz ettim onumuzdeki hafta ankara hastanesi sevkimi istedim gidicem sizce kurulda ne demeliyim sikintim sag kolumda kisalik var kavrama.yok bilek hareketi yok dirsek 90 derece kisitli kisakliktan vermeleri gerekmiyo mu normalde anlamadim sizce ne demeliyim kesin almam icin

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

@haruss

Valla, oradaki doktorları araç kullanabileceğiniz konusunda ikna etmeniz lazım. Yanınızda araç sürerken çekilmiş bir video olabilir mesela. Ya da benzer durumda olup sürücü belgesi almış olan kişilerin raporlarından bulabilirseniz, onların da katkısı olur

Üye
    Bulutummm Avatarı

Son Giriş
    07.12-2015
    Saat
    10:52
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sağ üst extremite kullanımı gerektirmeyen (otomatik vitesli, sinyalisasyon sistemleri sola alınmış )özel tertibatlı araç kullanabilir. Aynen bu şekilde raporumda karar kılınmış. Bu durumda ÖTV den yararlanıyor muyum?

Üye
    nayha87 Avatarı

Son Giriş
    11.12-2017
    Saat
    23:22
    Yaşadığı Yer
    muğla
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Benim de sag kolum engelli. Dogum sirasinda olmus. Vites kolu otomatik dahi olsa tertibat şart, cunku vitesin uzerinde D 2 1 var. Doktora dedim ki yokus asagi inerken fren patladi ne yapcam. Vites ile durdurabilir/yavaslatabilirim dedim. Veya Sport modu var. Bunlari kullanmam icin tertibat gerekiyor diye aciklayinca hak vermisti ve raporuma vites kolu sag ust ekstremiteye adapte edilmis, otm. Vitesli, direksiuon simidi sag ust ekstremiteye adapte edilmis ozel tertibatli otomobil kullanir diye yazdi.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12