Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar, Cuma günü kısmetse raporumu almaya gidiyorum hastaneye. Rapor oranım belli %49, şöyle bişey sorucam size. Bazı yorumları okudum oran az ise yani %90'nın altında ise raporunuzun hangi nedenle verildiğine bakılıyor araç indiriminde. Benim de büyük ihtimalle ORTOPEDİ olması lazım çünkü oranı ORTOPEDİ vermiş. Size soruyorum, araç alımında ki indirim olayım nasıl olur? %49 Ortopedi raporu ile.. Buarada sol kolum da problem var doğum sırasında sinirlerin incilmesi. Bide şöyle bi sorum olucak aracı alırsam eğer plakada engelli işareti olmak zorunda mı? Olmaz diye düşünüyorum ama siz daha iyi bilirsiniz.

+ olarak şunu söylemek istiyorum benim normal B sınıfı ehliyetim var ve daha raporu almadığım için ne yazıyor bilmiyorum. Yani benim illa ki H sınıfı ehliyet almam mı gerek?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Sol kolundan sakatlığı olanlar yurtiçinden araç alımında ÖTV'den muaf olamazlar, yurtdışından alabilirler..

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nasil ya eminmisiniz? Forum da arastirdim ortopedi den alinan %40 uzeri rapor da yararlaniliyormus? Arkadas benim konuma da kimse yorum yapmiyor uzuluyorum..

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Önemli olan rapor oranı değil. % 1 le bile olsa gerekli koşulları taşıyanlar araç alabilir. Siz sol kol olduğunuz için ÖTV indirimli araç alamazsınız. Ancak Yurtdışından getirebilrsiniz. Kanun koyucu şuna bakıyor; aracı hareket ettirmeye yarayan bir organdan sakat mısın? Örneğin ayak gaz ve frene basamaz ya da sağ kol vitesi değiştiremez el firenini çekemez gibi. Ancak sol kol sadece sinyal değiştiremez farı yakamaz. Bu önemli değil diyor. Bu yüzden kanunen alamazsınız.

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Buna üzüldüm gerçekten.. Çok saçma bi kanunmuş! Sinyal verememek ve far yakamamak bu kadar önemsiz mi? Bu arada sol kol ile dreksiyon kontrolü de kısıtlanıyor..