Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    hanimaga Avatarı

Son Giriş
    16.03-2014
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhabalar ben kanser hastasıyım. ve bunun yanında bir kaç tane daha kalıcı hastalıklarım mevcut. raporum % 90 .ben kara listedeyim. merkez bankasıyla görüştüm kara listeden çıkamazsınız dedi. çıksanız bile kanser hastası olduğunuz için kredi alamazsınız dedi. ben kamuda çalışıyorum. maaşımda haciz kesinti falan yok. firmalarla görüşsem araba almak için bana yardımcı olurlar mı. imkansız bir şey ise uğraşmayayım.

cevap verirseniz çok teşekkür ederim. iyi geceler.

Üye
    muhendis3232 Avatarı

Son Giriş
    09.03-2017
    Saat
    13:01
    Yaşadığı Yer
    İZMİR
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

çok saçma olmus zaten sigorta yapılıyor allah korusun bişi olsa sigortadan para alacak zaten başka bankalarla görüşün bankalar kredi için beni hergün arıyor şimdi nazmı yapıyorlar

Üye
    Aşkın_Gözyaşları Avatarı

Son Giriş
    19.08-2017
    Saat
    21:18
    Yaşadığı Yer
    sevda şehri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Olurmu öyle saçma şey bankadan para çekerken sağlık raporumu verilecek sanki engelli olmak yada rahatsız olmak kredi çekmenize engel degil, banka zaten kendisini garantiye almadan kredi vermez sigorta yapar keyfine bakar, ayrıca sizin hasta oldugunuzu bilmezler...

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

selam hanmaga,benim bildigim bankalar kanser hastalarına kredi vermiyorlar,zaten hayat sigortasıda kanser hastası olan kişinin borcunu ödemiyorlar,2 gün önce bankada işim ziraat bankasında işim vardı,orda yaşlı bir bayan kredi çekecekti,memur ona hayat sigortası yaparız sizi ama kanserden vefat ederseniz sigorta ödemez borcunuz varislerinize kalır dedi,ama başka nedenle vefat ederseniz sigorta kalan borcunuzu öder dedi. ne derece dogru bilmyorum,zirattta uygulama demekki böyle,bence siz bankalara gidin konuşun,en saglıklı blgiyi onlardan alırsınız,çünkü bankadan bankaya bazı uygulamalar degişebiliyo.. inşallahh hayalinizi gerçekleştirebilirsiniz...

bu arada size çok geçmiş olsun rabbim şifalar versin inşallahh

Üye
    yalnız insan Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa ŞAHİN
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    14:36
    Yaşadığı Yer
    turkiye
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hiç bir banka siz kanserlisiniz kredi alamazsınız diye bir hakkına sahip degildir. ayrıca bende 1900tl maaş alırken banada hiç bir banka değil kredi kredi kartı bile vermemişti. bundan bir hafta önce bana tekrardan kredi kartı gönderdiler. zamanla sizede kredi çıkarırlar. ayrıca sizin düzenli bir maaşınız bulunmakta. siz doğrudan gidin banka müdürüyle görüşün. yada merkez bankasından borcu yoktur yazısı ile her hangi bir bankaya müracaat ediniz mutlaka vereceklerdir. ancak önce merkezden borcu yoktur yazısı alırsanız işiniz yapılır unutmayınız

Üye
    çalık Avatarı

Son Giriş
    23.06-2015
    Saat
    14:04
    Yaşadığı Yer
    yeryüzü
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Kredi çektiğiniz an mevcut olan hastalıklarınız dolayısıyla hayatınızı kaybederseniz hayat sigortası borcunuzu karşılamaz. Dolayısıyla borç mirasçılarınıza kalır. Ancak miracılarınız 3 ay içinde reddi mirasta bulunursa borç bankaya kalır ve batık kredi olur. Bu risklere karşı oluşturulmuş fonlardan bankaca karşılanır.

Bu tür hastalıklarınız olduğunu öğrendiği tarihte banka 1 ay içinde hayat sigortasını fesh etme hakkına sahip. Ancak sigortalı öldükten sonra risk gerçekleşmiş olduğundan hayat sigortası bunu ödemem diyemez.

Burda enterasan olan sizin hastalığınızı belirtmemiş olmanıza rağmen fişlenerek kara listeye alınmış olmanız. Anlaşılan bankalar engelli ya da hasta kişilerin kaydına kolayca ulaşıyor. Yanlış olan bu durum.

Üye
    hanimaga Avatarı

Son Giriş
    16.03-2014
    Saat
    17:30
    Yaşadığı Yer
    gaziantep
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bankalarla görüştüm artık kefil olanlardan bile sağlıkla ilgili bir yazı yazmıslar onu imzalatıyorlar. ben hasta oldugumu söylemeden imza atarsam sahte belge duzenlemıs olurum dıye dusunuyorum. hasta oldugumu söylediğimde hayat sigortası yaptıramayacagım için kredime onay vermediler. çok sacma bence. hastayım diye niye böyle magdur ediliyorumki. agrılarımoldugu için araba almak istiyorum otobuslerde ayakta gidemiyorum. bizim için hayatı kolaylastırmıyorlar.

Üye
    hakancan06 Avatarı

Gerçek Adı
    hakan
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    02:30
    Yaşadığı Yer
    bir önemi yok
    Alınan Beğeniler
    108
    Verilen Beğeniler
    309

sarı kanarya 72;

sarı kanarya bankalar her hakka sahiptir öncelikle bunu bir anla istedigine kredi verir,istemedigine vermez,bankanın keyfine kalmış anlayacagın,zamanında bir arkadaşım görme engelli oldugu için maaş aldıgı bankadan kredi kartı bile alamamıştı,sonradan araya adam koydu öyle aldı yani birde merkez bankasından aldıgın bırcu yoktur yazısı bişey ifade etmiyo kardeşim,bankaların kendi kayıtları var ona bakıyo,ona göre kredi veriyor yada vermiyo,durum bu şekilde arkadaşım..

Üye
    serdaruz Avatarı

Gerçek Adı
    serdar uz
    Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    16:25
    Yaşadığı Yer
    Bilecik
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    2

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1- borcu yoktur yazısı merkez bankasından alınmaz borç olunan bankadan yapılır ayrıca Kara listeden çıkmak için 5 yıl geçmesi gerek ve de banka sigortadan alır parayı evet ama kanser hastasını da sigorta şirketleri sigortalamak istemez veya sigortalarsa da maliyeti yüksek olur dolayısıyla sizin kredi almanız biraz zor arkadaşım ya gelirinizin 3000 5000 olması lazım ya da bu işten vazgeçeceksiniz kara listede gözüküyorsunuz KKB de kaydınız var demektir bu ve hangi bankaya giderseniz gidin bu merkez bankası kara listesini göreceklerdir 5 yıl geçmeden dolayısyla zaten kredi işi zor ayrıca birde maalesef hastalığınız var geçmiş olsun

Başlığın Etiketleri