Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    % 40 vergi indirimi olan,bir kişi normal araç alırken vergi indiriminden yararlanabilirmi. sağ polio sekeliyim,ama ehliyetim b. 18 yaşından beri normal araç kullanıyorum

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

yararlanamaz ...
    benimde sağ ayak polio sekel H sınıfı ehliyet aldım, devlet hastanesinden tertibatlı araç kullanması uygundur yazan heyet raporu aldım bu şekilde ÖTV ve MTV den muaf araç aldım
    engeliniz ortopedik ise H sınıfı ehliyetiniz ve tertibatlı araç kullanması uygundur yazan raporunuz var ise (devlet hastanesinden alınmış) ötv indirimli araç alırsınız oran önemli değildir isterse %1 olsun ...
    araç almak için yeniden rapor alınıyor elinizdeki raporla araç alamazsınız ...

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    17:57
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Merhaba Arkadaşlar,
    Biliyorsunuz en son devlet hastanesine gidip H sınıfı ehliyet ve otomatik vites araç alımı konusunda sağlık raporu istediğimi belirtmiştim.
    Sağlık kurulundaki memurlar dosyamı hazırlayıp 6 doktoru dolaşmam gerektiğini ve imza toplayıp kendilerine getirmemi istediler.
    O gün çok hasta olduğum için soramadım -daha doğrusu aklıma gelmemişti- şimdi ben 6 doktora (iç hastalıkları,ortopedi,nöroloji,Göz,KBB ve Psikiyatri) görünüp imza almam lazım.
    Benim sorum şu, bu 6 bölüm için muayeneye gider gibi randevu alıp mı gitmem lazım yoksa çat kapı gidebilir miyim?
    Ayrıca benim sol bacağımda kronik DVT olduğundan dolayı istiyorum bu sağlık raporunu, bunu da Kalp ve damar cerrahi bakması lazım ama onu yazmamışlar. Bu nasıl olacak?

Üye
    toprak 24 Avatarı

Gerçek Adı
    turan
    Son Giriş
    07.01-2016
    Saat
    15:37
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

yeniden rapor almak çok uzun sürremi,ayrıca benim ehliyetim B onu H ehliyetine çevirmem avantajmı,yoksa dezavantajmı.H ehliyetine geçmenin şartları neler,yeniden sınavamı gireceğiz.

Üye
    Liljan Avatarı

Gerçek Adı
    Liljan
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    16:15
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

yeniden rapor almak uzun sürmez araç için rapor almak daha kolaydır şartlarınız elverişli ise raporunuz verilir ...
    raporda H sınıfı ehliyet alır tertibatlı araç kullanması uygundur yazar önce bir sürücü kursuna kayıt olur direksiyon sınavına girer ehliyetinizi H yaparsınız sonra araç için size uygun olan acenteye başvurunuzu yaparsınız ...
    H sınıfı ehliyetinizle alacağınız aracı sizden başkası kullanamaz., artısı indirimli araç almanızı sağlıyor her 5 yılda bir, ama siz ben bu durumdan memnunum normal araç kullanıyorum zaten diyorsanız sorun yok sadece indirimli araç alamazsınız bu sınıf ehliyete sahip olmadan ...

Üye
    sümmali Avatarı

Son Giriş
    30.03-2015
    Saat
    22:35
    Yaşadığı Yer
    şanlıurfa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

işitme engelli çocuğum adına araba alabilir miyim raporu % 63

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

sümmali;

Şu anda sadece işitme engeli olan kişiler için ÖTV'siz araç alma imkanı yok.

Merhaba Arkadaşlar,
    Aklıma bir şey takıldı. Ben bu hafta çarşamba günü doktorları dolaşıp imzaları alacağım.
    Diyelim ki heyetten sadece "H sınıfı ehliyet alabilir" şeklinde rapor çıkarsa, yani otomatik vites kullanır için rapor vermezlerse, tek başına H sınıfı ehliyetin avantajı,dezavantajı nedir?
    Yani ÖTV'siz araç alma imkanımız olmadıktan sonra ehliyetimi H sınıfına çevireyim mi yoksa B sınıfı olarak kalsın mı?
    Bir de bu rapor H sınıfı için çıktıktan sonra H sınıfı ehliyete çevirmek zorunda mıyım? Yoksa ister çeviririm ister çevirmem mi?

Üye
    <MEHMET> Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    08:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer ötv'den yararlanmicaksan neden h sınıfı alıyorsun ki ... H sınıfı alırsanız otomatik veya terdibat taktırmanız şart normal bir araç kullanırsanız h sınıfı ehliyetinizle cezai işlem var 1000 tlye yakın ve çok sorun yaşarsınız. o yüzden sakın değiştirmeyin...

sümmali;

Eğer çocuğunuzun ortapedik sorunu yoksa %90 üzerinde rapora sahip olması gerekmektedir.

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

<MEHMET>;

Şimdi ben normalde H sınıfı ehliyet ve otomatik vites kullanımı için sağlık kuruluna başvurdum.
    Hani diyorum olur ya, heyet derse ki arkadaş sen H sınıfı ehliyet alabilirsin işitme engelinden dolayı deyip ama otomatik vites şart değil derse diyorum.
    Yoksa ben işitme engelimden çok sol bacakta ki DVT yüzünden otomatik vites kullanımı için H ehliyeti istiyorum. Yoksa otomatik vites çıkmadıktan sonra bu durumda H sınıfı ehliyet almak saçma olur sanırım.

Üye
    <MEHMET> Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

engelliniz sol ayaktamı sizin ???

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Evet 2 sene önce otobüsün şarampole yuvarlanması nedeniyle iki bacağım otobüsün altında kaldı.
    Özellikle sol bacakta kalıcı-sürekli derin ven trombozu (DVT) denilen damarlarda sorun oluştu. Sağ bacakta ise yüzeysel ven trombozu var.
    Uzun süre ayakta duramıyorum. Bacağa fazla yüklenmemem gerekiyor.
    Zaten geçen ay bu bacak nedeniyle %40 rapor aldım.

Üye
    alijchan Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben işitme engelli olarak %52 raporum var. h sınıfı ehliyetimde otomobil-gozluk-lens-işitme cihazı yazıyor.
    şimdi bu h sınıfı ehliyetimle otomatik-manuel tüm otomobil araçları kullanabiliyormuyum?

maliye %90 üstü olanlara kayıtsız şartsız ötv muafiyeti veriyor. peki işitme engelliler %90 engel oranı alabilirmi? yada işitme engellilerin en yüksek özür oranı kaçtır?
    bu konunun ilk mesajında 2009 yılında oturanboğa, raporda özel terhibat takılır ibaresi yer alırsa ötv den muaf olur demiş. ben işitme engelli olarak özel terhibat olarak yaptırmak istersem raporumada yazdırırsam ötvden muaf olurmuyum?

Üye
    <MEHMET> Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ozaman sizin otomatik araç alır ibareli raporunuz çıkar eğer ki sfır alacaksanız araç h sınıfı almanızı tavsiye ederim

Üye
    bulnes Avatarı

Son Giriş
    07.04-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    5

Düşüncem o yönde yani otomatik vites kullanır-h sınıfı alır şeklinde rapor çıkartmak ve sıfır araç almak.
    Bakalım işte bir aksilik olmaz ise çarşamba günü hastaneye gidip doktorlara görünmeye başlayacağım.

Üye
    gazireis Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    21.12-2015
    Saat
    09:57
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    hayırlı günler. ben 2007 yılında uzm. çvş. iken yaralanarak gazi oldum. emekliye ayrıldım. sol bacaktan yaralandım mermi giriş çıkışı mevcut sinir kaybı ve parmaklarda güçsüzlük var %8 oranında sakatlık raporu var denildi. şimdi ben nasıl bi araç alabilirim ve bu aracı alırken nelere ihtiyacım var. 0 km ni yoksa 2. el ala bilir miyim aynı zamanda 2013 yılında 0 km bi araç aldım herhangi bir indirim olmaksızın bu konuda da yardımınıza ihtiyacım var.şimdiden tşk.

Sayfa 7 / 12 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon

LinkBacks (?)

1. 03.10-2015, 14:52
  2. 16.09-2015, 12:04
  3. 31.03-2015, 23:04
  4. 15.07-2014, 13:21
  5. 15.07-2014, 13:18