Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aliyigit33 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2014
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhabalar, adım ali, 1 sene önce açtığım konuyu tekrar dile getirmek istiyorum
    benim abim %90 zihinsel engelli, abibin ve evin ihtiyaçlarını giderme amaçlı,2007 yılında bir araç
    aldık, 5 sene dolmadan satamazsınınız denildi, aradan 6 sene geçti ve aracı satıp daha sağlam
    daha geniş bir araç almaya karar verdik. 5 senesi dolan aracın satılacağına inanıp bankadan
    ihtiyaç kredisi çektik ,yeni araç firmasına bir miktar kapora verdik..aldığımız bilgilere göre
    abimin vasisi annem olduğu için mersin mehkemesine başvuru yapıp mahkeme kararı ile araç satışa uygundur ve yeni araç alabilir ibaresi gerekiyormuş, bütün işlemleri yaptık 300 tl harç ve bilirkişi ücreti ödedik hahim ve bilirkişi araçta gerekli incelemeleri yapıp 15 gün sonra araç satışa uygun değildir raporu verildi ...sebebini sormaya çalıştığımızda net cevap alamadım merak
    ettiğim biz bu arabaya hurdası çıkana kadarmı binaceğiz ...amaçları nedir aracı değiştirmek hakkımız değilmi ...kanunda bir değişiklik varsa veya vasi yolu ile alınan bir aracın satılmasında yeni düzenleme varsa beni bilgilendirebilirmisiniz şimdiden herkese teşekkürler

Üye
    Lovex72 Avatarı

Gerçek Adı
    Ferit
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    12:30
    Yaşadığı Yer
    Batman
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aracı alıcı bak git devret noterde başka birşey yapmana gerek yo süresi dolmuş zaten 5 yılı gecmiş birşey yapmana gerek yok sanırım

Bu arada arabanın modelinı ve markasını yazarmısın =

Üye
    aliyigit33 Avatarı

Son Giriş
    22.02-2014
    Saat
    19:47
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arac renault megane extreme 2007 model :engelli haklarlnl koruma amacli hakim satisina izin vermiyor sanirim :

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:35
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Maalesef bu konuda hakimin kararı geçerli. Satış için izin vermiyorsa, karara karşı itiraz edeceksiniz. Yeniden araç alacağınızdan velayet altındaki kişinin hak kaybına uğramayacağını vurgulayıp satış için onay alabilirsiniz...