Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    cevkor Avatarı

Gerçek Adı
    cevat umut korkmaz
    Son Giriş
    21.02-2014
    Saat
    21:41
    Yaşadığı Yer
    aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Selam herkese. Ben her iki kulakta işitme cihazı kullanıyorum. Işitme cihazı ile normal işitme seviyesinde rahatlıkla iletişim kontak kurabiliyorum. Bütün bunlara karşılık ben 2004 yılında b sınıfı olarak da ehliyet alabiliyorken doktor sağlık kurulu raporu yüzünden ehliyetim h sınıfı olarak verildi. Araçta herhangi bir özel tertibat kullanmıyorum. Hem normal vites hem otomatik vites kullanabiliyorum.
    Fakat kendi şahsıma ait şirketim bünyesinde otomatik vites aracım var. Bunu rahatlıkla kullanbiliyorum. Sadece işitme engelli diye belirlenmiş olan logoyu yapıştırıyorum. Fakat çoğu polis kontrol noktasında durdurulduğumda h sınıfı ehliyetli olmamdan ötürü
    1)şirket aracım da olsa ruhsatına özürlü durumu işlettirilmesi gerekiyor şeklinde bir açıklama yapıldı.
    2)bir başka polise göre ise araç benim şahsi şirketim olduğu için imza sirküleri ile yetki belgesinin araçta bulundurup ve arka kısmına işitme engelli diye logoyu yapıştırmak yeterli diye açıklama yapıldı.
    3)bir başka polise göre sadece işitme engelli logosu yapıştırılması yeterli diye açıklama yapıldı.

Bu uygulama polisin kendi inisiyatifinde midir? Kanunen olması gereken nedir? Bu konuda net bilgiye ihtiyacım var. Sürekli polislerle kanunları tartışıp durmaktan yoruldum. Ama bu gidişle ceza alacağım saçma sapan. Bunun önüne geçmek için ne yapılmalı ?

Bu konuda kanuni olarak ciddi bilgisi olan arkadaşlar desteklerinizi ve bilgilendirilmeleri bekliyorum. Mevzuatı okuduğumda net birşey belli değil.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:21
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    948
    Verilen Beğeniler
    1.237

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    1- Asla böyle bir şey söz konusu değil. Dilediğiniz tüm araçları kullanabilirsiniz (sadece, ruhsatta böyle bir ifade varsa, ticari araç kullanamazsınız)

2-3 İşitme engelliler araç kullanırken yapmaları gereken tek şey araçta görünür bir yere işitme engelli olunduğuna dair stikır yapıştırmak.