Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    15:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kas hastası olupta H sınıfı ehliyet alanlar bu başlık altında toplanıp deneyimleri paylaşalım istiyorum. Malum gerçekten büyük bir sıkıntı. Hala kendim bile bir kas hastası olmama rağmen H sınıfı ehliyet alabilmiş değilim fakat bu konuda çok istikrarlıyım.

Başımdan geçen bir deneyimi paylaşmak istiyorum hemen.

Ben İstanbul'da Kartal semtindeki Yavuz Selim Devlet hastanesine kursa vermek için istenen rapor için başvurdum. Heyet günü hastaneye gittim. Rapor için gerekli evrakları teslim ettim ve bana dolaşmam gereken doktorların listelerini verdiler. Gayet büyük umutlar içerisinde sırası ile başladım. En son 2 doktor kaldı. Ortapedi ve nöröloji. İşte bu 2 li gerçekten büyük problemdir. Ortapedi de gene fiziksel olarak görünüş olarak sıkıntı olmadığından ortapedist nörölojiye devam et dedi. Doktorun odasına girdim ve rapor almak için geldiğimi açıkladım. Hastalığımı ve hastalığım hakkında elimde teşhis olup olmadığını, yakın zamandaki emg testlerimi falan sordu. Gösterdim. Doğal olarak muayne etmek istedi. Bu arada rahatsızlığım FSH. Muayne etti ve haklı olarak eksiklerimi anlattı. Bende hemen kestirip atmasın diye gerçekten bütün hayatım boyunca ehliyete ve araca ihtiyaç duyduğumu, toplu taşımaları kullanamadığımı (Çünkü iniş ve binişleri yüksek olduğundan problem yaratıyolar) okuduğumu ve kendi ayaklarım üzerinde durabilmek istediğimi anlattım. Karşılık olarak sert kocaman bir umursamazlık aldım.

Bu başlıktan beklentilerim öncelikle herkese faydasının dokunması. Sonrasında bilgi paylaşımları ile kendime ve kas hastası olan başka bireylerede deneyim aktarılması.

Umut ediyorum ki anlatılan deneyimlere ilaveten iyi yönlendirmeler sonucu ehliyetime kavuşurum ve başkalarını kavuştururuz.

Başlığın sürekli aktif olması dileğiyle

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Konuşmanın çok uzun sürebileceği bir konu... Kas hastasıyım ben de (sma tip 3) Ehliyet alma serüvenim yaklaşık 3 yıl sürdü. Küçük şehirlerde almak daha da zor. Çünkü çok karşılaşmıyor doktorlar bu gibi hastalıklarla ve cesur davranamıyorlar. Bana "ehliyet alamaz" gibi bir rapor vermediler hiç. Ama sürekli hakem hastaneye sevk ettiler. Hakem hastaneden aldığım bir raporu da sürücü kursu kabul etmedi. Çünkü yaşadığım şehirden almamıştım bu raporu. Ne kadar saçma ki kursa gittiğimiz şehirden almalıymışız raporu da. Neyse pes etmedim ( ailemin zoruyla, bana kalsa vazgeçmiştim o kadar gözyaşı ve saçmasapan doktor davranışları yüzünden) ve aldım ehliyetimi. Güzel bir duygu, özgür oluyorsun bir anda. Tabii ki hemen aracını da alırsan. İnşallah bu süreci en az yara alarak ve kısa zamanda alırsınız. Allah yardımcınız olsun.

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Müthiş... Gerçekten senin adına çok sevindim. Bahsettiğin o özgürlük duygusu paha biçilemez. Bu süreçte vericeğin tavsiyeleride bekliyoruz. Ellerine sağlık

Üye
    peyami Avatarı

Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    18:41
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mayıntarlası, siz araç aldınızmı?aldıysanız hangi marka ve model ve kaça maloldu acaba sakıncası yoksa söleyebilirmisiniz?

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Clio aldım, 2012 model. İndirimli haliyle 26 bin 500 TL oldu. Donanım ve diğer masraflarla 28 bine yakın geldi bana. Arabadan çok memnunum. Araç almak istiyorsunuz sanırım. Daha iyisi sizin olsun inşallah.

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

bende kas hastasıyım raporuda aldım ehliyetide aldım arabayıda aldım inşallah sende alırsın ama rapor almak kas hastaları için gerçekten çok zor ben çok ugrastım doktor iyilik yaptı sagolsun vardi raporu..

Üye
    peyami Avatarı

Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mayıntarlası,
    güle güle kullanın.allah kazalardan korusun inşallah.bende araç almayı istiyorum ama henüz ehliyet alamadım. b ehliyetim var.h'ye çevirmem gerek sanırım ama hastane işleriyle uğraşmayı gözüm yemiyor .siz 3 yılda aldım deyince iyice korktum.bu arada aracı krediyle mi aldınız peşinmi?bide araç tertibatlı mı otomatik vites mi.rapora tam olarak ne yazdılar ehliyet için?

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Teşekkür ederim. Amin, Allah'ım hiç kimseye kaza vermesin. Zor bir süreç, göze alabiliyorsanız başlayın denemeye. Belki size daha ılımlı doktorlar denk gelir. Ben çok şanssızdım, çok yıprandım. Çok şükür sonuç güzel oldu. Raporda şu yazıyordu: Otomatik vites, özel tertibatlı araç kullanır.

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

halim_066;

peki nasıl bir yol izleyelim bu rapor alma konusunda. Nasıl bir tavsiye verirsiniz acaba ?

Üye
    halim_066 Avatarı

Gerçek Adı
    haLim
    Son Giriş
    08.01-2017
    Saat
    22:31
    Yaşadığı Yer
    ANKARA
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

nöroloji doktoruna durumunu anlatacan ben konustum anlattım %40 rapor almayı başardım doktora bağlı herşey iyi biriyse verme şansı bulunuyor..

Üye
    peyami Avatarı

Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

doktorlar ne gibi bi sıkıntı çıkarıyolar orasını anlamadım.rapor almana gerek yok mu diyolar yoksa araç kullanamazmısın mı diyolar.

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Daha önce de belirtmiştim, bana mesela ehliyet alamazsın falan demediler hiç. İnsana moral vermeye çalışır gibi... Ama hakem hastaneye sevk ettiler. Sorun zaten ortopedi ve daha çok nörolojide çıkıyor. Bana bir keresinde hareket falan yaptırdı. Yaptırılan hareketlerden bazıları çok alakasızdı. (Kollarının üzerinden kuvvet uygulamalar falan) Ne gerek var da ehliyet alıyorsun diyen doktor bile çıktı karşıma. Allah yardımcınız olsun.

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

peyami;

rapor almana gerek yok demedi. Sadece bir kere denedim. doktor araç kullanamazsın. kendini öldürürsün gibi boş laflar saçmaladı. fakat gayet mükemmel bir şekilde otomatik vites araç kullanıyorum. ehliyetsiz trafiğe çıkmak istemiyorum. problem olarak düşük bilek var sağ ayağımda onun içinde karbon afo kullanıyorum ki inanılmaz derecede kolay oluyor gaz fren.

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Birde eğer ehliyet alamaz kararı çıkarsa heyetten ne yapmamız gerekecek. Tekrardan herhangi bir h sınıfı için rapor veren hastaneye başvurabilir mi ?

Üye
    peyami Avatarı

Son Giriş
    01.10-2015
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    alamaz kararı çıkarsa 6 ay başvuramıyoruz diye duydum ama kesin bilgi mi bilmiyorum.

Sayfa 1 / 4 1234 SonSon