Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    15:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kimse cevap vermedi ama yarın sabah bende arkadaş gibi Tuzla Devlet Hastanesine başvuruda bulunacağım. Bu 2. denemem olucak. Daha sonra detayları burada paylaşırım.

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

An itibari ile hastaneden dönmüş bulunmaktayım. Bugün iç hastalıklar hariç gereken bütün bölümlerle görüştüm. İlk ortapediye girdim ve doktor sadece ben okeyim nörolojinin kararına bağlıyım dedi.
    Sonradan nörolojiye girdim. Nöroloji dokturu ben fizik tedavi okey derse tamamım dedi ve zurnanın zırt dediği yere geldik.
    Fizikci hanım önce bir koltuğa oturttu sonra sırasıyla ellerini aç dedİ, kollarını sarkıtarak sağa sola dönder dedi, klima kumandası verdi bunu tut dedi, ellerini yumruk yap dedi ve en son ellerimi tutarmısın dedi. Şimdi bizim sol el evet havaya kalkıyor ama sağ el FSH vermiş olduğu problem yüzünden fonksiyonel olarak kalkmıyor lakin geri kalan bütün işlevleri yapıyor. Neyse kalktık koltuktan falan. Rahatsızlığımı sordu akabinde tüzüğe bakdı müsküler distrofi ehliyet alamaz dedi pat diye kağıda karaladı. Sonra ekledi nöroloji doktorun eğer olumlu ise belki bişiler olabilir dedi ama ben kesinlikle karşıyım diye belirtti. Herkes topu birbirine atıyor.
    Sonra kalktık gittik nörolojiye. Neyse dedik hocam böyle böyle fizikci böyle söyledi diye. Oda dedi ben fizikcinin dediğine bakarım ama heyette çoğunluk ne derse o olur dedi.
    Şimdi gelelim en kritik ve önemli noktaya. Sevgili kas hastası kardeşlerim biliyorsunuz ki otomobil kullanabilme şansımız neredeyse yok. Bu kardeşiniz motorsiklet için başvurdu ve görüştüğüm 3 ana dal (Nöroloji-Ortapedi-Fizik) otomobil konusunda bu hususta düşünmekteler. Lakin onlara belirttim ben motorsiklet için istiyorum h ehliyeti. CAN-AM SPYDER marka motorsiklete binicem diye.
    Oda ne diyen nöroloji doktoruna hocam dedim videolarını izleteyim kendisi engelli bir bireyin kullanabileceği kadar basit bir makinadır falan. Hatta dedim cd hazırladım veriyim müsait olduğunuzda içindeki notlarla izlersiniz(Fizik ve ortapediyede vermek istedim ama kimse almadı) ama kalktı tuttu vaktimiz yok heyette bunları bize izah et dedi.
    Bende döndüm nörolojiye dedim ki siz vermeyiz diyosunuz ama heyette görüşmek üzere dedim.
    Önemli nokta şu h sınıfı alamıycağımı bile bile ben kalkıp bu heyete bu motor hakkında brifing vericem.

UMUT TARİF EDİLMEZ BİR DUYGU !!!

Perşembe heyetten sonra tekrar konuşmak üzere takipte kalın
    Saygılar

Üye
    SAHİNNNN Avatarı

Gerçek Adı
    ALİ SAHİN
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm arkadaşlar ben 10 yaşında gbs geçirdim belden aşşagı güçsüzlük bir yıl önce haş sınıfı ehliyet için devlet hastanesine gittim tüm doktorlar tamam demiş nöroloji uygun görmemiş ve karar olarak (kararın verilmesi için ünüversite hastanesine sevki uygundur) denilmiş sürücü olamaz yazmıyor sadece yazan bu. bu sene raporumu göstermeden yeniden b sınıfı ehliyet için devlet hasteanesine baş vurdum raporumu göstermedim ve rahatsızlıgımı söylemedim b sınıfı ehliyet alır raporumu aldım 7 doktor tarafından onaylandı rapora 142 tl para ödedim. kursa yazıldım kasımda ehliyetimi alacagım Rabbimin izniyle. manuel aracım var rahat bir sekilde kullanıyorum hareket kısıtlılıgım yok güçsüzlük var merdiven cıkarken tutunuyorum ve uzun mesafe yürüyemiyorum. insanı öyle caresiz bırakıyorlarki bazı şeylere mecbur kalıyoruz. sen kas hastasısın güçsüzsün sana ehliyet raporu veremeyiz diyen doktorlar sizleri saygı ile anıyorummmmmm ..................... insan bi bakar kontrol eder gercekten arac kullanabilecek durumdamı degilmi diye. kas hastasıyızya olay bitmiştir sen git evde otur gözüyle bakıyorlar. bunlar sadece kendilerini düşünüyorlar yarı başıma ne iş gelir diye. ya bu işi adam gibi yapacaksınız yada o yemini etmiyceksiniz

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar benimde sonucum haftaya cuma günü 4 de çıkıcak. Ya olumlu olucak yada kararın verilmesi için sevk edicekler hastaneye bakalım. Şunu söylemeden geçmek istemiyorum. Bütün doktorlar seni heyette dinler inceleriz diyip kontrollerde sadece imza attı herhangi bir kontrol yada tetkik yapmadı. Bugün heyet günü çağırıldım. İçeri girdim. Şöyle bi diyalog geçdi. Nöroloji doktoru dediki diğer kurul üyelerine arkadaşı gördük mü ?. Kurul üyeleri evet dedi. Nöroloji doktoru döndü bana çıkabilirsin dedi. Muazzam sinirlendim. Çıktım tabi fakat o hırsla vurdum kapıyı girdim dedim ki ''Bütün doktorlar seni heyette dinler inceleriz diyip kontrollerde sadece imza attınız. Kusura bakmayın ama beni dinleyeceksiniz'' Ben birazda çıkışınca pıstılar kabuklarına. Anlattım derdimi çıktım.

Bütün bu çabalarımın sonucu bir yere vardığında tek bir makale altında toplayıp tekrardan bu başlık altında düzenli bir şekilde yayınlayacağım arkadaşlar hiç merakınız olmasın. Tecrübelerime dayanarak gereken her türlü bilgiyi vermeye çalışıp yardım edeceğim sizlere.

Sayfa 4 / 4 İlkİlk 1234