Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    15:44
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Kesin bir bilgi paylaşımı gelirse daha sağlıklı olur. 6 ay uzun bir süre. Baya meziyetli bir iş bu ehliyet ama azmettik bir kere.

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Pazartesi fizik tedavi uzmanımla konuşucam. Bakalım ne gibi bir yol göstericek

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mayıntarlası;

peki biraz direksiyon sınavı nasıldı anlatırmısınız tamami ile merakımdan soruyorum. Bu konudada tecrubelerinizi paylaşın lütfen.

Üye
    mayıntarlası Avatarı

Gerçek Adı
    ...
    Son Giriş
    24.08-2017
    Saat
    15:57
    Yaşadığı Yer
    Niğde
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Allah'ın izniyle siz raporu alın da direksiyon işin en kolay yanı diyebilirim. Ben daha önce hiç araç kullanma deneyimim olmamasına rağmen zorlanmadım. 3-4 gün çalıştırdı sadece eğitmen. Otomatik vites olduğu için sorun olmuyor. Rapor işini inşallah bir an önce halledersiniz. İyi akşamlar.

Üye
    belirlenemeyen Avatarı

Son Giriş
    04.11-2014
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mayıntarlası;

Rapor almaya giderken yanıma almam gereken doktora göstermem açısından iyi olabilecek bir şey var mı ? Yoksa direk öyle gidip ben FSH hastasıyım diyip muayne gibi beni kontrol etmesi mi daha iyi olur. Birde siz senede 1 kontrollü mü almıştınız ehliyeti

Üye
    yagmurunisan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    14:41
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

müsküler distrofi(beker) hastasıyım yüzde olarak bir raporum yok. önceki gün aile hekmime ehliyet almak istediğimi belirttim göz kontrolü yaptıktan sonra haklı olarak nöroloji ve ortopetiden konsültasyon istedi. dün norolojiye gittim önce şöyle bir süzdü dışarda belklememi söyledi yönetmeliği okuyacakmış neyse tekrar çağırdı girdim ilk cümlesi kas hastalarına hiç bir şekilde ehliyet verilmiyor oldu ve bu ön yargıyla elimdeki biyopsi emg sonucuna bakmaya gerek görmeden sandalyeye oturtup tüm kuvveiyle kol ve bacaklarıma alakasız muayenesi başladı sonrasında sende güçsüzlük var ben bu raporu vermem numuneye gidebilir oldu cevabı. ne söyledimse olumlu bir karşılık alamadım belki o da haklıdır ama üzücü tarafı ön yargılı ve umursamaz olması.. sizce şimdi ne yapmalıyım??

Üye
    zakzom Avatarı

Son Giriş
    10.08-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

Bende kas hastasiyim araba kullaniyorum ama ehlliyetsiz butun vucutta kas zayifli var ama bacami kaldiriyom hersey yapiyorum kollarimda cok guclu kendimi kaldiririm filan cok aktifim ama parmaklarimda gucsuzluk var ama kavriyorum tutuyorum verirler mi ve arkadaslar size sen kas hastasinin verilmez dedin de susuyor musunuz alanlar nasil aliyor deseniz hadi ret verde bu raporla verdiniz kisilerin raporunu saglik bakanina yollim oyle goruselim sizle desenize niye sesiz kaliyorsunuz ?

Üye
    Sehzade87 Avatarı

Gerçek Adı
    Murat Akman
    Son Giriş
    02.07-2015
    Saat
    00:16
    Yaşadığı Yer
    Denizli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bende kas hastasıyım.
    Alan arkadaşlar hangi hastaneden ve hangi doktordan aldıklarını yazarsa seviniriz. Belki bizlerde o hastanelere giderek alabiliriz

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

çok uzun zamandır B ehliyetle arabamı kullanıyorum H sınıfı ehliyette iyi tabi fizik tedaviye gittim doktor nasıl kullanıyorsun dedi dedim gel gezdireyim seni gör nasıl kullanıyorum sen nasıl kullanıyorsan bende öyle kullanıyorum

Üye
    yagmurunisan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

zakzom; kim sessiz kaldığını söyledi de öyle bir çıkarım yaptınız? gittiğim ilçe devlet hastanesinde nöroloji dalında uzman doktor göreve başlayalıda çok olmamış ve kanaatimce kas hastasıylada karşılaşmamış birisi ki biyopsi ve emg sonuçlarına bakmak gerekmez(belkide hiç biyopsi ve emg sonucu incelemedi) sende güçsüzlük var dedi(kas hastası=güç kaybı yaşayan kişidir ki zaten çaremiz neden bulunmuyor daha doktorlar hastalığı bile tam olarak bilmiyorlar tedavisini bulmaları büyük mucize olur)
    sputnik; tebrik ederim kendinizi nasıl huzurlu hissediyorsanız öyle kullanmalısınız...
    acaba özel hastaneden ehliyet için alınan sağlık raporu geçerli olur mu?? trafik sorun çıkartır mı??

Üye
    sputnik Avatarı

Gerçek Adı
    yoldaş
    Son Giriş
    07.08-2017
    Saat
    08:16
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

yagmurunisan;

sağol yağmur bu biraz araçla olan kondisyon meselesi herkesin sıkıntısı farklı elbette şimdilerde artık teknoloji çok geliişti aslında arabalar çok ergonomik bence ehliyet vermeliler mesela ABS ye ek ESP var var ondan önemlisi fren destek sistemleri standart nerdeyse bir çok araçta bu dozajlamayı destekler bende bir ara iki araç vardı ikiside otomatikti ama birinde esp ve FREN Destek vardı diğerinde yoktu olmayana binince farkı anlıyordum. kullanan arkadaşlar özgüvenli olsunlar önerim araç alırken vs. donanımları iyi araştırsınlar

yağmur arkadaş normalde özel hastenelerde sürücü kursunun anlaşmalı olduğu yerlerden rapor alırlar bence sen oradan bir şansını dene bakalım sonuç ne olacak

Üye
    zakzom Avatarı

Son Giriş
    10.08-2017
    Saat
    13:12
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    1

yok kardeşim 10 tane hastane aradım özel hastanelr rapor vermiyor devlet hastanesi olcak heyet görck kimse atmasın özel hastane veremez bu kadar basit

Üye
    Since1905OnLyGS Avatarı

Gerçek Adı
    Nezihe
    Son Giriş
    21.08-2017
    Saat
    12:46
    Yaşadığı Yer
    Antalya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1
    Blog Mesajları
    2

Bende yanılmıyorsam 2009 yılında rapor almayı denemiş fakat "araç kullanamaz" raporu vermişlerdi. Bende o zamanlar okuyordum ve araç kullanmaya gercekten ihtiyacım vardı. Otobüslerin ve dolmuşların engellilere uygun olmaması bu isteğimi körüklüyordu o 2 yıl içinde 3 kere heyete girdim ve 3'ünde de aynı sonucu aldım; "Araç kullanamaz" Halbuki ben o heyete girmeden önce babamın otomatik vites aracını trafiğin şehiriçine göre daha az olduğu bir sanayi bölgesinde kullanmış ve ona göre H sınıfı ehliyet alabileceğimi düşünmüştüm. Lakin devlet hastanesi doktorlarına bunu anlatamadım. Onlarda kendince haklı olabilir sonuçta kasılmaları olan bir hastanın trafikte araç kullanması tehlikeli olabilir ama aynı zamanda alkollü araç kullanmakta aynı miktarda tehlikelidir, benim açımdan... Velhasıl o ara çok hevesli olduğum araba kullanma durumumu 3 kez red rapor aldıktan sonra askıya almış bulunmaktayım...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

Ne kadar çok arkadaşımız deneyimini paylaşırsa o kadar iyi olur...

Üye
    yagmurunisan Avatarı

Son Giriş
    Dün
    Saat
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    1

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    sputnik; bahsetiğiniz fren sistemleri ve daha bir çok özellik yeni almış otomatik vites aracımızda mevcut geçen gün ilk defa kullandım çok rahat sonrasında ehliyet almaya karar verdim.. tavsiyeniz için teşekkür ederim özel hastaneden alınan rapor sonradan sıkıntı doğurabiliyormuş zakzom arkadaş da vermediklerini yazmış... kas hastası olup ehliyet almış arkadaşların nasıl bir yol izlediklerini , bilgi paylaşımlarını merakla bekliyorum

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon