Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 18 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    09:00
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    sağ kol um dan %49 rapor um var eşim B sınıfı ehliyeti ile aynı aracı kullanabilir mi ?
    H sınıfı ehliyet için önümüzde ki hafta perşembe günü heyete gireceğim rapor'a ne yazdırmam gerekir, bilgisi olan arkadaşlar varsa yazabilir mi acaba.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:24
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    185
    Verilen Beğeniler
    82

Kullanamaz eşiniz, özel donanımlı araç kullanır ibaresi olur raporunuzda...

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

sağ kolum dan %49 rapor um var, Bugün aldığım rapor sonucu ile:

1. özel tertibatsız, oto. vites ve ötv indirimli ( H sınıfı ehliyet aldıktan sonra ) araç alabilirmiyim ?
    2.Bu aracı eşim B sınıfı ehliyeti ile kullanabilirmi ?

21vn - Sağ kolumdan %49 raporum var. Eşim B sınıfı ehliyeti ile aynı aracı kullanabilir mi?

Üye
    Bio Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    20:24
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Otomatik vitesli araçları artık herkes kullanabiliyor o yasak kalktı sizde bütün otomatik vitesli araçları h sınıfı belgenizle kullanabilirsiniz otomatik vitesli ibaresi mevcut...

Üye
    gazi86 Avatarı

Gerçek Adı
    eymen
    Son Giriş
    15.07-2015
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kullanır kardeşim sende bütün otomatik vitesli araçları kullanabilirsin..emin olmak için daha önce emniyet genel müdürlüğüne mail göndermiştim gelen cevapta aynı şekilde

ötv den yararlanmak istiyorsanız eğer,aracınızda özel tertibat olmak zorunda,özel tertibat oluncada kısıtlama var senden başkası kullanamaz.

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

gazi86;
    ben ötv den yararlanmak istiyorum ve özel tertibatsız otomatik vites araç almak istiyorum, eşim de bu aracı kullanır hehralde. çünkü raporumda ötv indirimi için yazıyor ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

aysn41;
    maalesef eşiniz kullanamaz, kullanır ve yakalanırsa ceza yer,
    çünkü,
    herhangi bir tertibat takılmaksızın sadece otomatik vitesli engelli arabalarını raporunda yazan teşhiş SOL BACAK VEYA SOL AYAK tan engelinin olması gerekir.seninki SOL KOL olduğu için özel tertibat taktırmak zorundasın.
    özel tertibat taktıracağın için bu arabayı sadece SEN kullanabilirsin

Üye
    gazi86 Avatarı

Gerçek Adı
    eymen
    Son Giriş
    15.07-2015
    Saat
    17:39
    Yaşadığı Yer
    manisa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ötv den yararlanmak istiyorsunuz.aracınızda tertibat olucak,yani araç size özel tertibatlı olucak bu durumda eşinizin kullanması mümkün değildir.

Üye
    aysn41 Avatarı

Gerçek Adı
    tuncay
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    1

NİSAN 2015 de resmi gazete de yayımlanan tebliğe ( Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü ) göre yukarıda ki eşimin raporu ile ötv muafiyeti ile araç satın alabilir miyiz ? Ben eşi olarak B sınıfı ehliyetim ile aracı kullanabilir miyim ?

Üye
    By_Cano Avatarı

Gerçek Adı
    Ali
    Son Giriş
    13.09-2015
    Saat
    19:50
    Yaşadığı Yer
    Mardin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Aldıgınız Engelli Aracının Ruhsatına 3 İsim Yazma Hakkınız Mevcuttur Esinizin İsmini Yazar iseniz Esiniz de Kullanabilir Sıkıntı Olmaz.

Fakat.. Aldıgınız Rapor da Tertibat Belirtilmis ise Tertibatlı Olması Zorunludur Aksi Halde Siz Kullanamıyorsunuz Tertibat Belirtilmemis ise Normal Otomatik Vites Alabilirsini Engelli Raporu Üzerinden Fakat Onun Ötv İndirimi Olup Olmadıgını Bilmiorum.

Tertibatın Belirtilip Belirtilmedigi ( Olup Olmadıgı ) H Sınıfı Ehliyet Aldıgınız Veya Alacagınız Raporda Yazar O Yazılan da Ehliyetinize de Yazılır .

Üye
    2541 Avatarı

Son Giriş
    20.10-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyete yazılmak için sağlık raporu almak için hastaneye gittim ama görme oranımın yetersiz olduğu için sağlık raporu alamadım. Bildiğim kadarıyla benim adıma araba alınıp benim ailemden birinin kullanabileceği bir kanunda yok. ikisinden birinin olması gerek bence

Üye
    feyza Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    09:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

İyi günler bugün bu haberi gördüm eşim sevincle gitti ruhsatta sadece kendisi kullanabilir ibaresini degistirmek için ancak benim sağ ayak rahatsız olduğu için sol tarafa aparat takarak kullanıyorum ama o aparat başkasının kullanımına musait kapatılabilir ama yine de maalesef eşim yine kullanamıyor ve ben çok mağdur oluyorum arabayı tamire yıkamaya herseye benim goturmem lazım
    özürlü olmak bu kadar mı zoorrrrr

Sağ ayağı rahatsız olup aparatsiz otomotik vites araç kullanan var mı sağlık raporunu bu şekilde alan var mı
    %40 sağ ayak polio sekeli hastasıyım ve 10 senedir aracımı ve sağlık raporumu aparatli aldım sol gaz destekli diye

Üye
    egd.19 Avatarı

Gerçek Adı
    eyup
    Son Giriş
    26.07-2016
    Saat
    16:58
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

17 nisan 2015 de açıklanan yönetmeliğe göre aracın teknik donanımında değişiklik yoksa ve aparat ilaveten takılmışsa 3. dereceye kadar akrabalar kullanabilir yazıyor. Fakat emniyete sorduğumuzda bize böyle bi yazı gelmedi daha tebliğ edilmedi diyorlar haberiniz olsun. Ben bu yönetmeliği okuyup sıfır araç aldım sadece sinyal aparatı var ilave olarak ve araç sahibinden başka kimse kullanamaz yazdılar ruhsata. Bimer e yazdım konuyu bimer içişleri bakanlığı na iletmiş mesajımı cevap bekliyorum. Cevap gelince paylaşırım burda. Ayrıca emniyettekiler de bu yönetmelik (17 nisan 2015 karayolları yönetmeliği 7.madde c fıkrası) ocak tan önce yürürlüğe girmez dediler fakat şöyle bir sıkıntı var ki resmi gazeteye göre yürürlüğe girmesi lazım. Bakalım 1-2 hafta içinde cevap gelir içişleri bakanlığından sizlerle paylaşırım.

Üye
    feyza Avatarı

Son Giriş
    26.11-2017
    Saat
    09:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Böyle bir yazıdan haberleri var ancak benim arabaya ek bir gaz pedalı ilave edildiginden yani mühendis çizim yapıp aparat takildiginda teknik aksam değiştigi için başkası kullanamaz dediler.Ama özürlü bir bayan olarak ve küçük çocuklarım olduğu için aracın arızasına, muayenesine,temizlenmesine ben gidemiyorum.Bari sadece eşim kullanabilse.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.229

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    @egd.19 ve @feyza

4- Araçta özel donanım varsa ve/fakat bu özel donanım takılırken aracın orijinal/teknik donanımlarında hiçbir değişiklik yapılmamaışsa, yani özel donanım ilaveten takılmışsa, bu araç araç sahibinin eşi, üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya noterce düzenlenmiş iş akdine bağlı olarak istihdam edilen bir sürücü tarafından da kullanılabilir. (bkz)

Bu maddenin işlerliği için TSE gerekli onay vermeye başlamış: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...ml#post1612594

Sayfa 1 / 2 12 SonSon