Sayfa 7 / 13 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon
Toplam 194 mesajın 91-105 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Valla abi sizlerde bi tamamen okuyun.Ben öyle anladım yada öyle anlamak istedim

Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından,otomatik vitesli taĢıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

üzgünüm yanlış anlamışsın sinerji derki otamatik olacaksa mutlaka başka bir engelide olmali !!!!

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ya şunu yazıyı biri doğru yorumlasın. Bende sinerji gibi anladım :/

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Adakm ,Başka bir engelide olmalı kısmını nasıl çıkarttınız.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Netlik yok ben,direksiyonda vites arayan bir yasanın otamatik vitese ok.vermesi için ayrıca bir sakatlık isteyeceğini anladım.

Ayrıca otv@gelirlir.gov.tr ve mehmet.simsek@tbmm.gov.tr adreslerine çıkacak olan bu yasanın kafa karışıklığına neden olduğunu ve olacağını aynı sol bacak ta olduğu gibi tek cümleyle sol el ve/veya kolunda engeli olanlar için otomatik vitesli araçların özel tertibat kabul edilmesi şelinde mail attım sizde atın arkadaşlar yasa çıkmadan şu mevzu netleşsin artık.

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konuyu kanun kesinleşmeden ulaşıp düzeltirmek lazım.

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    13:27
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Yeni yönetmeliği belki 100 kez okudum, idrak edebilmek için. çok okudukça daha fazla kafa karıştırıyor. yönetmelikteki "sol kol manuel vites paragrafı" olmadan sadece şu paragrafı okumuş olsaydık şu an bayram ederdik:
    "Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından,otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir."
    bu paragraf tamamen sol kol engellilerini anlatıyor. ben manuel vitesli bir aracı, vitesin yeri değişmeden asla KULLANAMAM. Demek ki bana otomatik vites "özel tertibat" olarak kabul edilecek, edilmeli. Diğer yandan manuel vitesli araç istersem, " eğer ki vitesi direksiyona sabitlersen"
    onuda özel tertibat kabul ederim diyor.
    benim bu yönetmelikten anladığım yada anlamak istediğim budur arkadaşlar. en kısa zamanda netlik kazanır dilerim.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nuwanda kardeşim manuel vitesli bir aracı ortada değilde direksiyonun altında kullanabilirim diyorsun doğrumu anlıyorum bu zorluk ne neden?

Demeleri gereken otomatik vitesli araçlar özel tertibat sayılır neden bu kadar dolandırmışlar şu cümleyi anlamadım gitti.

Şu milletvekili tanıdığınıza söylesenizde tek cümleyle çıkarsalar şu yasayı olmaz mı

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

@adakm

hocam yönetmelikte verilen örnek sağ ayak amputeler için. sağ ayak ampute isterse otomatik vites alır fakat bunu engeli dolayısıyla tertibat yapmadan kullanamaz, aynı zamanda fren ve gaza tertibat yaptırmalı demişler. sadece otomatik vites vermem diyor, engeli sadece otomatik kullanmaya müsait değilse ek tertibat isterim diyor. Aslında bu örnek bile sol kola" otomatik vites" yeterli anlamı çıkartıyor. ardından gelen manuel vites ve debriyajlı aracı kullanamayan kişiye " otomatik vites özel tertibattır" cümleside bu fikrimi pekiştiriyor.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

''öte yandan'' ile başlayan cümleyi diyorsanız evet ama oraya kadar netlik yok ve uygulamada vergi memurlarını ve dr.ları nasıl ikna ederiz onu diyorum.

Tam da bu yüzden bu tasarı yasallaşmadan netleştirilmeli onun için tüm ÖTV mağdurları otv@gelirler.gov.tr ye mail atsın o zaman değişebilir diye düşünüyorum.

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

adakm;

Keşke dediğiniz kadar kolay olabilse ve "söylediğimi harfi harfine yazabilseler". Farkındaysanız, şimdilik bizi tatmin etmesede, kafamızı karıştırmış olsada yeni yönetmelikte değişen ve yoruma açık kısımlar sadece "sol kol engellileri" ilgilendiriyor. Bu düzenleme sol kol için yapıldı, yüzlerce şikayet mailimiz ve bireysel girişimlerimiz ses verdi. Otomatik vitesli araç alamayacaksak zaten bu düzenlemenin hiç bir anlamı yok. 11 yıldır otomatik vitesli araç kullanıyorum ve bu saatten sonra ÖTV den yararlanacağım diye manuel araç kullanıp kendimi ve ailemi riske atmam, gider ikinci el bir otomatik alırım. Ben olumlu düşünüyorum şimdilik, yarın öbür gün netleşir herşey. Dediğiniz gibi sonuçlanır ve otomatik vites araç alamıyorsak eğer bu sefer daha gür bir ses çıkartarak itirazımızı yaparız. yarın ola hayrola

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende @nuwanda kardeşim gibi düşünüyorum. Bu yasa sol kol engellileri ilgilendiriyor. Ve Allah'ın izniyle bize hakkımızı geri vericekler. Otomatik vites özel tertibat sayılıcak inşallah.

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Yonetmelik ''otomatik vites hareket ettirici özel tertibattir'' gibi tek bir cumleyle ciksaydi, bu sefer isitme engelli arkadaslarada Ötv yolu acilmis olurdu. ''manuel araci vites ve debriyajin yeri degismeden kullanamayacak olanlara otomatik vites ozel tertibattir'' cumlesiyle sol kola veririz, isitme engelliye vermeyiz demek istiyorlar bence.

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bencede bir tek sağ kolu kullanan bizlere manuel Nerede olursa olsun hem tek elle direksiyon hem vitesle ugrastircak kadar trafiği riske atamazlar. Otomatik şart. Bu yüzden de otv muafina tekrar ekliceklerdir.

Üye
    husmen16 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN GÜNEŞ
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR - Bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Direksiyona topuz takılması, engelin bulunduğu taraftaki silecek kolu, sinyal, cam
    silecek kumandası, dörtlü flaĢör, ön-arka cam su fıskiyesi, korna ve kontak gibi düzeneklerin
    diğer tarafa alınması veya direksiyon simidine monte edilmesi ve benzeri tadilatlar taĢıtı
    hareket ettirici aksamda özel tertibat kapsamında değerlendirilmez.

abi bu nedir ya bunlar iyice karman çorman yapmış işi otomatik vitesle birlikte sinyalleri sağ taraftan kontrol ettiğimizde olması gerekiyor.

Sayfa 7 / 13 İlkİlk ... 34567891011 ... SonSon