Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    13:27
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    AKP milletvekillerinden biri müşterimizdir. Gerek mesleğim üzerinde uygulanan olumsuz politikalar, gerekse sosyal yaşama yansıyan olumsuzluklar sebebiyle AKP ye oy vermediğimi bilir, neyse. Geçen gün geldi " yerel seçimlerde bize oy attınız değil mi ?" diye sordu gülümseyerek. Dedim " size oy atmayacağımı, nedenleriyle söylemiştim daha evvel ". O an aklıma sol kol engelliler olarak değişen kanunla elimizden alınan ÖTV istisnası hakkı geldi. Dedim " bundan sonra ki seçimde benden oy istiyorsanız, bu kanunu tekrar düzenleyin" o zaman tekrar düşünürüz dedim. "Sorun nedir, yardımcı olayım elimden gelecekse " dedi. ÖTV indirimini anlattım ve sol kol engeline bu hakkın artık tanınmadığını, aynı engelin sağ kolda olduğunda ÖTV ödemediğini söyledim. "Olur mu öyle şey yahu dedi, ne kadar saçma, sağı solu ne farkeder ki" dedi. Dedim, eskiden farketmiyordu, siz durup dururken bu kanunu değiştirdiniz ve binlerce kişiyi mağdur ettiniz. Bana bu sorunla ilgili yazılı bir evrak hazırlayın, ilgili bakanlıkla irtibat kuracağım diye söz verdi. Dün kendisi tekrar dükkanımıza geldi, evrağı hazırladınız mı dedi, unutmamış sağolsun. kendisine sol kol ötv sorunu hakkında açıklayıcı bir üst yazı yazdım ve değişen ÖTV kanunu ekledim, dosyalayıp verdim. Herhangi bir gelişme olursa buradan sizlere bildireceğim. Umarım hakkımızı tekrar kazanırız.

Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

nuwanda arkadaşım, desteğin için çok teşekkür ederiz. İnşallah olumlu bir sonuç alınacaktır. Ben bu konunun çözüleceğine çok inanıyorum. Ancak bu konuda doğru kişiye ulaşmak ve anlatmak gerekiyor. Bence sen bunu büyük ölçüde başarmış görünüyorsun. Güzel haberlerini bekliyoruz

Üye
    grkn 89 Avatarı

Gerçek Adı
    Gürkan
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    09:56
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bence ehliyet alabiliyorsunuz buna şükredin

Üye
    zekito Avatarı

Son Giriş
    02.06-2017
    Saat
    15:04
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ehliyet alabilme hakkımızın olması, ötv muafiyetinden faydalanma hakkımızın elimizden alınmasını mı gerektirir?
    Bizim buradaki mücadelemiz bize ayrıcalık tanınması değil, herkese eşit hakların tanınmasıdır.

Üye
    AzMiCaN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    14:06
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

Türkiye ve eşitlik şuan için birbirinden uzak kavramlar. Umuyorum ileride birbirine yaklaşır da hepimiz mutlu oluruz.

Üye
    ertans Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Nuwanda Kardeşim ilgilendiğin için teşekkürler Güzel haberlerini bekliyoruz inşallah

Üye
    nargül Avatarı

Son Giriş
    30.04-2014
    Saat
    01:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0
    Blog Mesajları
    1

birlikten kuvvet doğar

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu konu ile ilgili ombudsmanlığa başvuruda bulundum haksızlık sol üst ekstremede verilmeli indirim diyerek.Maliye ötv sirkülerinde engelliler arası ayrım yapılamayacağından diyerek sol alt ekstremiteye bu hakkı vererek engelliler arası ayrım yapıp aynı şartlarda araba kullanması zorunlu olan sol üst ekstremiteye bu hakkı vermemektedir diyerek.Onlarda benim adıma gelirler idaresine başvurdu.Gelirler idaresinin bana cevabı ileride mevzuat değişikliğinden değerlendirmek üzere not edilmiştir oldu.

Tekrar ombudsmanlığa başvurdum. Gelirler İdaresi Başkanlığının ilgili hak mağduriyetini ileri tarihte zamanı ve sonucu(olumlu yada olumsuz) belli olmayan bir değerlendirmeye tabi tutacağına dair cevabının bir bağlayıcılığının olmadığını, bu konuda haklı yada haksız olduğumu değerdirmenizi ve Talebim ile ilgili sizin tarafımı haklı bulmanız durumunda Gelirler İdaresi Başkanlığının mevzuat değişikliğini ivedili olarak ve mağduriyeti giderecek şekilde yapacağını düşünmekteyim.
    . dedim.
    Bakalım ne diyecekler. Sizlerde bu konuda başvuruda bulunursanız ve sürekli bu konuda onları meşgul edersek faydası olur diye düşünüyorum.

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    13:27
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Müşterimiz olan milletvekiline "sol kol ötv mağdurları adına" elden verdiğim dilekçe ve evraklar ile ilgili olarak gelişmeleri buraya yazacağımı söylemiştim. Dün kendisiyle görüşme şansım oldu. konuyu ilgili bakanlıklara ve bazı milletvekillerine iletmiş. Bana dediği kadarıyla görüştüğü kişiler " bu kanunu biz mi yapmışız ? ne kadar saçma birşey " demişler ve herkes bu yaşadığımız çifte standartı tebessümle karşılamış. Dedim aynen öyle bu kanunu durup dururken değştirerek, bu şekilde komik hale gelmesini sağladınız. Keşke daha evvel bu şikayetimi söyleseymişim, torba yasada araya sıkıştırır düzeltirdik dedi. Çalışma yapılacakmış fakat sanırım şu an gündemleri fazlasıyla yoğun, ilk torba yasada değerlendirmeye alınabilirmiş falan filan. şimdilik bu kadar...

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ombudsmanlık kararı ile cücelik hastalığı engelli statüsüne alınıyor.Daha önce de bahsettiğim gibi aynı yolla bizde bu mağduriyetten kurtulabiliriz bence.
    Cüceler de engelli sayıldı - Memurlar.Net

Üye
    AzMiCaN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

T.C. Kamu Denetçiliği Kurumu

adresine kayıt oldum akşam başvurumu istediği belgeler ile yapacağım . Herkes birer form doldurup yollarsa hızlıca çözebilir. Malum önümüzde seçimler var.

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yaklaşık 2 ay önce ikinci kez başvuruda bulundum ombudsmanlığa. Henüz sonuçlanmadı 6 ay içinde karar verildiğini söylediler.Sonuçlanınca paylaşacağım.

Üye
    ertans Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bende online başvuru yaptım tüm arkadaşlar başvuru yapsın

Üye
    AzMiCaN Avatarı

Gerçek Adı
    Ahmet
    Son Giriş
    22.10-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Aydın
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

bende dün itibari ile başvuruda bulundum hayırlısı olsun birimizden birine olumlu bir yanıt gelirde örnek teşkil ederiz inşallah.

Üye
    kenanaykan Avatarı

Gerçek Adı
    Kenan
    Son Giriş
    03.07-2015
    Saat
    10:47
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Arkadaşlar bende bu sol kol engelinden dolayı ÖTV muafiyeti engeline takılanlardanım,kardeşler başvurularımızı sıklaştıralım seçim yaklaşıyo yazık değilmi diğer engelli kardeşlerimiz 100 bin liralık aracı 60 bine alıyorlar bizde yararlanalım .
    Etrafınızda tanıdığınız kim varsa başvuru formunu doldurup şikayet ve taleplerinizi yapın lütfen.
    Ne kadar çok ses çıkarırsak o kadar dikkat çekeriz ve kale alınırız unutmayalım.
    KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU na bu şikayeti yapabilirsiniz.
    İyi günler.

Sayfa 2 / 13 İlkİlk 12345612 ... SonSon