Sayfa 13 / 13 İlkİlk ... 3910111213
Toplam 194 mesajın 181-194 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Örnek olarak sol elin kullanım oranı neye göre belirlenecek benim sol elimde 3 parmak yok diğer 2 Side 3 cm uzunluğunda bu durumda otomatik vites tertibat mı değil mi belli değil. Hakikaten insanı diken üstünde bıraktılar

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

arkadaşlar heycanlanmayın ayrıca hepinize hayırlı olsun . bu ifade size yetiyor . ayrıca bu ifade sol ayak engellilerede yetiyor . tekrar tekrar hayırlı olsun . siz salt otomatik vitesli aracı alabilirsiniz

Üye
    erolktr Avatarı

Gerçek Adı
    Erol
    Son Giriş
    23.12-2016
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    kocaeli
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Engelliler Sitesi - Sol kol engelliye ÖTV indirimi müjdesi!

bu şekil de haber var. Resmi Gazete de 18 Nisan Cumartesi 29330 no.lu tebliğ yayınlanmış.

İbare u şekilde;

"Sol el ve/veya koldaengelliliği bulunanların, taşıtta hareket ettirici aksam sayılan manuel viteskolunu engelliliğe uygun olarak direksiyona monte ettirmesi ve benzeri şekildetadilat yaptırması veya taşıtın fabrika çıkışında vitesin direksiyonun sağtarafına sabitlenmiş olması gibi haller hareket ettirici aksamda özel tertibatolarak kabul edilir."

Yorum bekliyorum. Bu ifade bütün Sol Kl madurları için yeterlimi sizce?

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    13:27
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Erol bey, 7. Sayfadan falan itibaren okuyun bu forumu. 15 gundur bunu tartisiyoruz. Cevaplari orda bulacaksiniz

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    16:26
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

Sol Kol engellisi olduğum için ve bugüne kadar ÖTV den yararlanamadığımız için, araç kullanımı ile ilgili rapor almamış ve B sınıfı olan ehliyetimi H sınıfına çevirtmemiştim. 1 mayıs dan sonra önce rapor çıkarttırıp ardından ehliyetimi çevirtmem gerekecek . bu durumda 1 mayıs dan sonra biraz beklemete fayda olacak sanırım. nede olsa eşim pek iyi bir şoför değil ehliyetimi çevirtirip birde araç kullanamaz pozisyonuna düşmek istemiyorum malum, çocuk var geçeli gündüzlü araç lazım oluyor.

Üye
    sinerji Avatarı

Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    23:36
    Yaşadığı Yer
    İzmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

O değilde araç almak için tekrar rapor isterlerse ve hastane gidip sen araç kullanamazsın deyip ehliyeti iptal ederse diye kokuyorum açıkçası bende.Bu şekilde sıkıntı yaşayanları okumuştum forumlarda.Sol elde tek parmak mevcut. Vergi dairesi ile görüşenler paylaşırsa güzel olur yeni rapor istenip istenmediğini.

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

ah keşke istihdama yönelik almış olduğmuz rapor yine araç alımında geçerli olmuş olsaydı diyeceğim ama, bu sefer nankörlük etmiş olacağım sanki. ambiyane tabir ile "buldum bunadım" gibi birşey olacağım . devlet hastanesinde çalışan eşimin kuzeni var rapor almam gerektiğinde önce bir onunla konuşacağım, şayet doktorlar öyle rapor veremeyiz diyeceklerse hiç girişmeyeceğim bu işe veya önce vergi dairesi ile konuşurum raporumun nasıl olması gerekiyor ne yazılması lazım öğrenip ona göre rapor almaya giderim. tabi bir de yeni ehliyet masrafı eklenecek, mevcut aracımın mayısda vizesi geliyor üstüne üstelik motoru hafif hafif bir gözüyle toprağa bakmaya başladı Allah hakkımızda hayırlısı artık ne diyeyim.

Üye
    husmen16 Avatarı

Gerçek Adı
    HÜSEYİN GÜNEŞ
    Son Giriş
    07.06-2016
    Saat
    11:50
    Yaşadığı Yer
    BALIKESİR - Bandırma
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Arkadaşlar kamu denetçiliği kurumundan bir bey aradı yasanın çıktığını söyledi. bir çelişki olduğunu söyledim. oda öyle olduğunu söyledi bir kaç gün sonra vergi dairesine yazı yazarak daha detaylı bir bilgi almamı söyledi daha sonra sıkıntı olduğunda tekrarda onlara bildirmemi şikayet yolumun açık olduğunu söyledi. benimle birlikte 12 kişi olduğunu varmış şikayet eden.

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Yine mi savunma,mücadele. .

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

benide aradı kamu denetciliği fakar o sıra müsait olmadığımdan numarayı tanımadığımdan ( daha sonra geri aradım aynı numarayı kamu denetciliği kurumu çıktı karşıma ) açamadım. muhtemelen banada kanunun çıktığını söyleceklerdi o zaman.

Üye
    insidon33 Avatarı

Gerçek Adı
    insidon vermidone
    Son Giriş
    06.12-2017
    Saat
    00:24
    Yaşadığı Yer
    antalya
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: Deniz şahbaz Mesajı Gör
    benide aradı kamu denetciliği fakar o sıra müsait olmadığımdan numarayı tanımadığımdan ( daha sonra geri aradım aynı numarayı kamu denetciliği kurumu çıktı karşıma ) açamadım. muhtemelen banada kanunun çıktığını söyleceklerdi o zaman.
    arkadaşlar bende çok yazdım bimere bu konuyla ilgili nihayet bi sonuç aldık gib ) ama bu vergi daireleri bize yine sıkıntı çıkarır gibi geliyor bana... çünki tebliğde çok açık yazmamışlar... sol kol engellli olanlara otomatik mvites özel tertibattan satılır deseler daa açık ve anlaşılır olacaktı... bu konuda ilgili kurumlarda tanıdığı olan arkadaşlar varsa bu konuya biraz daa açıklık getirilmesi konusunda düzeltme yapılmasını talep ederse daha iyi olacak... emeği geçen herkese teşekür ederim......

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

@indison33

Yani şimdi hep birlikte gerekli yerlere sesimizi duyurarak ama böyle ama öyle bir ilerleme bir gelişmeye hep birlikte imza attık. uymulama yürürlüğe girmeden kimse birşey diyemez bence. belki iç yazışmalarda kanunda böyle böyle yazıyor sizler bunu otomatik vites olarak yorumlayın da denmiş olabilir kurumlara ve bu ile bağlı olan müdürlüklere. malum doğrucu davut ülkesi değiliz, kulağı tersten tutma ülkesiyiz. ama benim düşüncem, bu kanunun uygulamasında sıkıntı yaşanacak olunursa yine bir şekilde hep birlik olarak sesimi duyurur isek tam seçim önü yeni kanun çıktı ama yanlış yapıldı denir ise hem rezil olmama hem oy kaybetmeme düşüncesi ile yine bir düzenleme yapılır ve şayet yaşanacak olunursa, yaşanan mağduriyet giderili. artık şurada kaldı 10 gün arkadaşlar, biraz daha sabır. 10 gün sonra yine burada ötv indirimi için yapılan başvuruları ve alınan cevapları bir birimizle paylaşalım ki sorun yaşayacak olan arkadaşımız olursa aldıkları cevaplar örnek teşkil etsin.

Bu konuyu açtıktan sonra, benden fazla emek harcayan, belki de daha önce faydalanmış olup faydalanmayacak olsa dahi bizlere yardım eden tüm arkadaşlara ve forumdaşlara yürekten teşekkür ediyorum, Ben razı oldum ALLAH'da sizlerden razı olsun dostlarım.

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bugün otomotive gidecek olan arkadaşlar ne cevap aldılar acaba.

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Basta sen olarak cumlemizden kardesim

Nisan 2015 Güncel: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...lanabilir.html

Sayfa 13 / 13 İlkİlk ... 3910111213