Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    evet arkadaşlar birlikte araştırmalara başlayalım takip edelim. konuya açılık gelsin

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bimer adresi gelirler dairesi'nin numaraları tekrar paylaşalım sesimizi tekrar duyuralım

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

http://www.bimer.gov.tr/Forms/pgMain.aspx

Vergi İletişim Merkezi (VİMER) – 444 0 189

11 Katma Değer-Özel Tüketim Vergileri ve Anlaşm. Uyg. Md. Cumhuriyet Bulvarı No: 7/A Kat:7 Konak - İZMİR 35268 232 480 02 41 483 20 62 483 17 77 489 48 98 483 71 80 489 55 83

Bu numaraları pazartesi günü arayacağım bakalım neler olacak benim özürüm sol elde 3 parmağım yok diğer 2 parmağım ise 2 veya 3 cm uzunlukta sizlerin durumu nedir ?

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bimere yazdım arkadaşlar

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir.........

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@erdinç aytekin

Bu düzenleme daha öncede dediğim gibi çok ucu açık . manuel araba kullanabilmek için yeniden hastaneye gitmelisiniz H sınıfı özel tertibatlı manuel araç kullanabilir raporu alacaksınız ki böyle bir ehliyet sistemi trafik kanunlarında yok o yüzden arabayı geçtim ehliyetinizi bile düzeltemezsiniz.

Üye
    nuwanda Avatarı

Son Giriş
    24.11-2017
    Saat
    13:27
    Alınan Beğeniler
    6
    Verilen Beğeniler
    1

Bugun volkswagen bayiine gittim. Arac alacagimi soyleyip yeni yonetmelik ciktigini izah ettim. Hafta ici vergi dairesinden son durumu sorusturacaklar, ve nasil bir rapor cikartmam gerektiginin bilgisini verecekler. Ayriyetten bu yonetmelik magdur olan sol kol engelliler icin tekrar duzenlendi yoksa yeni yonetmelige gerek yoktu. Rahat olun arkadaslar, netlik kazanacaktir kisa zaman icinde. Sikayetimi dinleyip cozum bulmak icin calisan, pek cok milletvekiline sorunumuzu aktaran ve yonetmeligin cikmasinda baş rolü oynayan Prof. Dr. Temel Dagoglu ve degerli esi Akp milletvekili Prof Dr. Türkan Dagoglu'na cok tesekkur ediyorum.

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

inşallah dediğiğin gibi olur nuwanda.. pazartesi inşaallah netlik kazanır...

Üye
    adakm Avatarı

Son Giriş
    18.06-2016
    Saat
    01:27
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Selam arkadaşlar,bende bugün H sınıfı ehliyet alır-otomatik vites araç kullanır ibareli raporumu Pendik Doğuş Audi bayisine bıraktım siz bir soruşturun istediğim A3 ü Bu raporla ÖTV indirimli alabiliyormuyum diye,Pazartesi araştırıp dönecekler gelişmeleri paylaşırım.

Ama daha öncede dediğim gibi çoook kafa karıştıran cümleler kurulmuş öte yandan ile başlayan cümleye, olumlu bakarsan olumlu,olumsuz bakarsan olumsuz anlaşılıyor.Bu cümleyi kurmak için sanırım bir çok edebiyatçı ve felsefaci bir araya toplanmış.Şimdi bizim gibi 1000 ler ce kişinin bu şekilde uğraşmasını sağlayıp kaş yapalım derken göz çıkarıp aaaahhh alıyorlar.

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

@nuwanda

Parmak noksanlığını bile kabul etmiyor görünüyor yeni mevzuat ben anlayamadım açıkçası daha ne olması gerekiyor ama aynı özür sağ kolda kabul görüyor. Ulaşma imkanınız var ise şu hatalı durumları bir belirtseniz kendilerine. Benim raporumdaki sıkıntı topuz ifadesi geçiyor bu varken sanırım maliye onay vermeyecek

Üye
    İşteGidiyorum Avatarı

Son Giriş
    24.09-2016
    Saat
    16:23
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bu tebliğ resmi gazete de yayımlandığına göre bu şekilde yürürlüğe giricektir. Bu tebliğin ne anlatmak istediğini tam anlamıyla pazartesi günü öğrenmek için elimizden geleni yapalım. Gerekli kurumları arayalım, sol kol engelli birey otomatik vitesli araç alımında ÖTV indiriminden yararlanabiliyor mu? bunu netleştirelim.

Üye
    DADAŞ06 Avatarı

Gerçek Adı
    cihan
    Son Giriş
    30.09-2017
    Saat
    15:41
    Yaşadığı Yer
    ankara çayyolu
    Alınan Beğeniler
    4
    Verilen Beğeniler
    0

Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir.........

arkadaşlar heycanlanmayın ayrıca hepinize hayırlı olsun . bu ifade size yetiyor . ayrıca bu ifade sol ayak engellilerede yetiyor . tekrar tekrar hayırlı olsun . siz salt otomatik vitesli aracı alabilirsiniz

Üye
    mehmet_ Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    18.10-2016
    Saat
    11:08
    Yaşadığı Yer
    diyarbakır
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hepimize hayırlı olsun. Bencede otomatik vites bize indirimli olarak verilecek.

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ngellilik durumunun tevsikinde ibrazı zorunlu olan engelli sağlık kurulu raporu, maluliyeti veya engelliliği ile sadece özel tertibat yaptırılan taşıtların (veya engelliliği ile başkaca hareket ettirici özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli taşıtların) kullanılabileceğine dair değerlendirmeyi içermeli ya da bu hususun anlaşılabilmesini sağlayacak şekilde açık olmalıdır.Engellilik derecesi %90'ın altında olanlarda, aranan şartları haiz olmak koşuluyla belli bir engellilik derecesine sahip olunması şartı aranmaz.Öte yandan engellilik durumu, ilk iktisabı yapılac

bilir kişi arkadaşlarla konuyu ..mütala ettik .....ve ortak kanı yukarıdaki paragraftan anlaşılan sol eli ve sol kolu kulsanamayacak olan lar için otomatik vitesli olur deniyor

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Insallah artık sevinmeye korkuyoruz. Kursagimizda kaliyor

Sayfa 12 / 13 İlkİlk ... 28910111213 SonSon