Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    ewet deniz şahbaz.. bende oraya takıldımm ne imiş manuel araçlarda vites kolunun direksiyona veya sağ tarafa alınması ya zaten sağ tarafta vites vede manuel araca vitesin direksiyonun yanına alınması demiş nekadar anlamsızz yaa ... sadece sol el ve sol engelier için otomatik vites yeterli desene ..... ve birde şunu okuyalım
    Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir... bu ne
    benim anladığım sol el ve sol kol engiler için otomatik vites yeterli anlıyorum
    yanlışsa düzeltin arkadaşlar

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    14:58
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Örneğin, sağ veya sol el parmaklardan herhangi bir ya da birkaçının olmamasına rağmen vitesin değiştirilmesine engel, vites kolunda tadilat yaptırılmasını gerektirecek bir durumun bulunmaması halinde manuelveya otomatik vitesli taşıt alımında istisna uygulanmaz

Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir.

Bu 2'si ne yaman bi çelişkidir

Üye
    Mr.Şahbaz Avatarı

Gerçek Adı
    Deniz Şahbaz
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    16:09
    Yaşadığı Yer
    denizli
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    0

oy kaygısı ile alel acele çıkarılmış gibi geliyor bana, ve bu acele ile çelişki dolmuş kanun. bence uygulama başladıktan sonra doğacak sorunları görünce geri adım atıp o çelişkili manuel vites olayını otomatik vites ile değiştirecekler. mantiken pedal veya vitesi hiç kullanamayacak derecede olmak için uzuvun nerdeyse hiç olmaması lazım ve bu durumda zaten rapor oranı %90 veya üzeri olacağı için direk alıyorsun aracı tertibat yaptırmadan, yanlış düşünüyor olabilirim belki ama benim mantığım bunu söylüyor bana.

Üye
    ertans Avatarı

Son Giriş
    04.12-2016
    Saat
    21:43
    Yaşadığı Yer
    eskişehir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bunu yazan kendiside anlamamış sanırım

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar paylaşalım bilgileri

sol kol ve sol elden olanları engelli saymıtor galiba bunlar ... hiç fikirli insan yokmu bunların arsında daha ne olması lazım

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

erdinç aytekin;

Paylaşılacak ortada bir bilgi yok çıkan düzenleme bu ve çok fazla yoruma açık. Ayrıyetten bu düzenleme sol elden engele sahip bizler için çıkarıldı 1 mayıstan sonra her şey daha net ortaya çıkacak o yüzden kendinizi ve ortamı germenin bir alemi yok

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

cenk kardeş ilk parafta manuel araçlarda vites sağda olursa olur diyor otomatik olmassa manuel alırız o kesin
    okuyorum sizde inceleyin ......

Sol el ve/veya kolda engelliliği bulunanların, taşıtta hareket ettirici aksam sayılan manuel vites kolunu engelliliğe uygun olarak direksiyona monte ettirmesi ve benzeri şekilde tadilat yaptırması veya taşıtın fabrika çıkışında vitesin direksiyonun sağ tarafına sabitlenmiş olması gibi haller hareket ettirici aksamda özel tertibat olarak kabul edilir.
    otomatik vites saymazlarsa manuelde oluyormuş bu kesin

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Alıntı Alıntı Yapılan Kişi: erdinç aytekin Mesajı Gör
    cenk kardeş ilk parafta manuel araçlarda vites sağda olursa olur diyor otomatik olmassa manuel alırız o kesin
    İlk satır öye derken

2.satır

Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir.

Böyle diyor.

Ki manuel araba alabilmek için hastane raporu gerekir hastane'dende manuel rapor alsanız bile H sınıfı manuel ehliyet bildiğim kadarıyla yok ee o zaman B sınıfı olacak nerede kaldı özürlü indirimi ehliyeti gibi gibi birbiriyle çelişen durumlar var o açıdan sükünetinizi koruyun hele 1 mayıs gelsin resmi olarak yürürlüğe girsin bi telefon açalım kapılarını aşındıralım hele o zaman daha bir net olur herşey

Üye
    fatih_123 Avatarı

Son Giriş
    09.08-2017
    Saat
    22:12
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

""""""""""Öte yandan, manuel vitesli bir taşıtı vites kolunda ve/veya debriyaj pedalında sabitlenmiş özel tertibat yaptırmadan kullanamayacak durumda olan engelliler bakımından, otomatik vitesli taşıtlar, özel tertibatlı taşıt olarak kabul edilir.""""""""""""

bizim için bence can alıcı ve yeterli kısım kanunun bu kısmı. Ne diyor manuel vitesli aracı özel tertibatsız kullanamayacak olan kişiler için otomatik vites özel tertibat sayılır.
    haliyle benim sol kolum yok ve manuel vitesli araç süremiyorum. vites değişmek için direksiyonu bırakmak gerekiyor. bu durum da yoğun trafikte ne kadar ciddi tehlike oluşturur. Biz sonuçta 7/24 uzun yol şoförü değiliz ki vitesi 5 e takıp saatlerce direksiyonu tutalım. şehir içinde defalarca kez vites değişmi şart

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Tamam da biz tek elle direksiyon ve yola mi hakim olcaz yoksa direksiyon ve direksiyondaki manuel vitese mi? tek elle risk değilmi?

Üye
    karakas69 Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    26.01-2017
    Saat
    15:59
    Yaşadığı Yer
    İSTANBUL
    Alınan Beğeniler
    3
    Verilen Beğeniler
    0

sol el ve sol koldan engelliler için otomotik vites özel tertibat kabul edilir diye iki cümleyi yazmak bu kadar zormu ya.koldan engeli olanın düz vitesle ne işi var.

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

evet arkadaşlar olay bu

Üye
    fidan77 Avatarı

Son Giriş
    09.11-2016
    Saat
    00:19
    Yaşadığı Yer
    yalova
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

aracı yönetmelik resmi gazete'de yayınlanmadan önce aileden birinci derecede yakınlarımız kullanması konusunda fırsat verildiğini okumuştum.yönetmelikte ben böyle bir şey göremedim ben mi anlayamadım.

Üye
    erdinç aytekin Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    kütahya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayırlısı inşallah

Üye
    3T3N1TY Avatarı

Gerçek Adı
    Cenk YİĞİT
    Son Giriş
    16.05-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bimere düzenleme ile ilgili istek mesajı attım pazarteside düzenleme ile ilgili gelirler dairesine telefon açacağım durumdan şikayetçi olan herkes işin peşine düşmeli yapılabilecek başka birşey aklına gelen varsa paylaşırsa sevinirim

Sayfa 11 / 13 İlkİlk ... 78910111213 SonSon