Sayfa 1 / 3 123 SonSon
Toplam 33 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    boraksus Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    14:19
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sol ayağımda hareket kısıtı var. Buna göre sağlık kurulu aparata ihtiyacın yok, otomatik vites kullanabilirsin dedi.

Rapor aldığım hastane kuruluna "sadece otomatik vites kullanır" ibaresi yazılmasını istediğimi söylemiştim ama bana özel donanım yazılmaz ise ötv muafiyeti alamayacağımı söylemişti.

Şuan raporumda "H sınıfı sürücü olur, özel donanımlı, otomatik vitesli otomobil kullanır" ifadesi var. Araç bayisinin konuyu sorduğu muameleci salt otomatik vites kullanamayacağımı söylüyor ve araç bayisi bana salt otomatik vitesli araç satmıyor.

Muameleciyi aradığımda, sarıgazi vergi dairesinin bu ifadeli raporlarda salt otomatik vitese ötv muafiyeti vermediğini, aparat şartı aradığını ve sadece otomatik vitesli araç kullanır raporu olsaydı aparata gerek olmadığını söylüyor. Hatta bu rapor ve ehliyetle salt otomatik vitesli aracı alamayacağımı söylüyor.

Bu arada araç bayisinin çalıştığını muameleci o bayi ile aparat imali üzerine çalışıyor.

Raporumda özel donanımlı ile otomatik vitesli otomobil kullanır iafedelerini arasında virgül var. Bu VEYA anlamı taşıyor. Araç bayisini ikna etmek için ne yapmalıyım.
    Gerçekten "sadece otomatik vitesli otomobil kullanır" raporu mu almalıyım?

H sınıfı ehliyetimi de aldım. Ehliyette şu not var: "Oto. vitesli araç - Özel tertibatlı otomobil"

Ehliyette özel tertibatlı otomobil yazması illa aparat şartı mı getiriyor. "Oto. vitesli araç" yazması, salt otomatik vitesli (aparatsız) araç almamı sağlar mı?

Emniyetteki trafik şubedekiler bu ifadenin otomatik vitesli aracı kullanacağımı gösterdiğini söylediler.

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    00:59
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

raporun aynısını bugün ben bakırköy devlet hastanesinden aldım ,bende ısrarla doktora sadece otomatik vites kullanır yazarmısınız dediğimde bana da özeldonanım yazılmaz ise ötv muafiyeti alamayacağımı söyledi.
    bende demekki böyledir diye daha fazla sesimi çıkarmadım şimdi yenidenmi rapor çıkarıcaz ? ve ben bu raporla ilk önce ehliyetimi değiştirmeyi düşünüyordum çünkü ehliyetimde otamatik kullanır ibaresi yok eski olduğu için. şimdi biz napalım?

Üye
    boraksus Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ben de raporu Bakırköy devlet hastanesinden almıştım. Hastaneye gidip sağlık kurulundan metni değiştirmesini rica edeceğizForumda aynı durumda olan biri bunu yapmışKurula tekrar girmemiş.Bence buna gerek olmamalı. Çünkü maliye sitesinde otomatik vites özel donanım olarak kabul ediliyorBürokrasi virgül ayrımını yapamıyor

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

beraber gidelim bence daha etkili olur

Üye
    boraksus Avatarı

Gerçek Adı
    Murat
    Son Giriş
    12.10-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

OlabilirHaberleşelimMuratbor@yahoo.com

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

telefonumu aldınmı

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

sol ayaktan problemi olan biri otomatik vitesten başka nasıl bir tertibata ihtiyaç duyar ? ve tertibatın şeklini nasıl çalıştığını kim belirler ?

Üye
    MeTePe Avatarı

Gerçek Adı
    Hastalık Sormayın
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:38
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    539
    Verilen Beğeniler
    151
    Blog Mesajları
    1

Anlaşılan memlekette en fazla görülen engel grubu zihinsel engel...

Yoksa neden insanlar sürekli birilerine dert anlatmaya uğraşıp dursunlar ki?

Üye
    selçuk38 Avatarı

Gerçek Adı
    selçuk
    Son Giriş
    09.07-2015
    Saat
    04:16
    Yaşadığı Yer
    kayseri
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

otomatık vites kullanırsın ama senın ehlıyette otomatık vıteslı ve özel donanım arac yazısımı var ozaman tertıbatlı arac kullanacaksın benım ehliyetim de sadece otomatik arac kullanır yazıyor raporun kac raporu yüzde 80 askın aldında zaten ötv den yararlanıyorsun

Üye
    mehmet34 Avatarı

Son Giriş
    04.08-2014
    Saat
    22:27
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ehliyette ne yazması gerekiyoki ÖTV den muaf olalım

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    23:12
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

(BORAKSUS
    Sol ayağımda hareket kısıtı var. Buna göre sağlık kurulu aparata ihtiyacın yok, otomatik vites kullanabilirsin dedi.

Rapor aldığım hastane kuruluna "sadece otomatik vites kullanır" ibaresi yazılmasını istediğimi söylemiştim ama bana özel donanım yazılmaz ise ötv muafiyeti alamayacağımı söylemişti.

Şuan raporumda "H sınıfı sürücü olur, özel donanımlı, otomatik vitesli otomobil kullanır" ifadesi var. Araç bayisinin konuyu sorduğu muameleci salt otomatik vites kullanamayacağımı söylüyor ve araç bayisi bana salt otomatik vitesli araç satmıyor.

Muameleciyi aradığımda, sarıgazi vergi dairesinin bu ifadeli raporlarda salt otomatik vitese ötv muafiyeti vermediğini, aparat şartı aradığını ve sadece otomatik vitesli araç kullanır raporu olsaydı aparata gerek olmadığını söylüyor. Hatta bu rapor ve ehliyetle salt otomatik vitesli aracı alamayacağımı söylüyor.

Bu arada araç bayisinin çalıştığını muameleci o bayi ile aparat imali üzerine çalışıyor.

Raporumda özel donanımlı ile otomatik vitesli otomobil kullanır iafedelerini arasında virgül var. Bu VEYA anlamı taşıyor. Araç bayisini ikna etmek için ne yapmalıyım.
    Gerçekten "sadece otomatik vitesli otomobil kullanır" raporu mu almalıyım?

H sınıfı ehliyetimi de aldım. Ehliyette şu not var: "Oto. vitesli araç - Özel tertibatlı otomobil"

Ehliyette özel tertibatlı otomobil yazması illa aparat şartı mı getiriyor. "Oto. vitesli araç" yazması, salt otomatik vitesli (aparatsız) araç almamı sağlar mı?

Emniyetteki trafik şubedekiler bu ifadenin otomatik vitesli aracı kullanacağımı gösterdiğini söylediler.)

arkadaşım o aldığın raporla herhangi bir donanım taktırmadan sadece otomatik vitesli arabayı ötv siz alıp kullanabilirsin, boşver sen muameleciyi, al raporunu git en yakın taşıtlar vergi dairesine oraya sor.
    benim raporumda aynı seninki gibiydi, gittim o raporla otomatik vitesli arabayı aldım ve kullanıyorum, hiç sorun çıkmadı, otomatik vites zaten özel donanım sayılıyor.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:13
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    935
    Verilen Beğeniler
    1.231

Araç alımında sorun çıkmaz (muameleci yanlış biliyor. vergi dairesi olumlu görüş belirtecektir), ama kullanımda ve olası kasko uygulamasında kesin çıkar! Bu raporla "Özel donanım" bulunmayan bir aracı kullanman mümkün değil. Ben olsam hastane başhekimine çıkar ve özel donanım ibaresinin üstünü çizdirip ıslak imza kaşe yaptırır ve o halde işleme koyarım.

Not: Emniyettekiler de şifaen "otomatik de kullanırsın" diyebilir, ama iş uygulamaya gelince "hani bunun özel donanımı" deyip kasko vs.'de canının sıkılır.

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    10.12-2017
    Saat
    20:42
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

sadece otomatik vites, araç kullanmasına yeterli geliyorsa daha başka ne aparatı taktırabilir ki ? raporda da belirtmemişler aparatın şeklini ?

Üye
    Mehmetyilmaz Avatarı

Gerçek Adı
    MEHMET
    Son Giriş
    Dün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    ist / sefaköy
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    22

ya sevgili Bülent bunlar insana kafayı yedirtirler. bir çok yerlede konuştum virgüller veya anlamına geliyor yani otomatik te olabilir aparat ta zaten virgül olmasa ozaman düz okursun ve özel donanımlı otamatik vites araç olması gerektiği sonucu çıkar fakat bizim raporlarda aralarda virgül var buda veya anlamına gelmekte ama bunu anlıyacak memur kardeşler nerde derken! asıl komediye bakın siz, otomobil firmasındaki muameleciden rapor konusunda olur beklerken sözde vergi dairesindeki memur arkadaş.bu muameleciye demişki (raporumda % 20 var) bu rapor derecesiyle ötv siz araç alamaz demiş...

Ya kafayı yiyecem nasıl olur ya sen kendi kanununa kendi emirlerine nasıl uymazsın yada vergi birimlerine eğitilmeden eleman alıp oturtuyorlar koltuğa. sen nasıl okumazsın kanunu be kardeşim 10 yıldır 5+5 sıfır araç alıp biniyorum şimdi adamın dediğine bakın ya ... adam daha derecenin bu durumlarda önemli olmadığının farkında bile değil. Bende nekadar sinirlensemde araba bayine mevzuatın yani kanunun fotokopisini yolladım öğrensinler diye bakalım ne olacak okuyunca yine anlamazsa neye başvursam acaba vergi dairesine kendimmi gitsem yada bu işlerle ilgilenen bi birim varda orayamı başvursam şikeyet gibi yani

Üye
    <MEHMET> Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    08:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ben raporumu yeni bir tarihte değiştirdim bende de otomatik yazıyordu sag kol oldugu için ötv indirimi alamadım o yuzden hastaneye muracat edıp saglık kurulu bölümüne gidip rica ile heyete girmeden sadece heyet günü evrağımı verdim düzeltip tekrar imzaladılar ve geri verdiler, ama üzerini karalatmadım yeni bir evrak oluşturup yaptılar bu işlemi bilginiz olsun .

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Başlığın Etiketleri