Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    17:14
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    merhaba arkadaşlar. 2008 aralık ayında araç alımı için almış olduğum raporun süresi kısmında hiç birşey yazmıyor. bugün maliyeye yeni araç alımı için raporumun olurunu öğrenmeye gittim ve kabul edilemeyeceğini söylediler. şize bikaç sorum olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.
    1. eski raporuma ekleme yaparlar mı? ki hata onların sadece bi kutucuğu işaretleyecekler o kadar.
    2. eğer yeni rapor almam gerekirse vergi dairesine göndereceğim bu rapor vergi indirimi hakkımı engeller mi?(oran %40ın altında olursa)
    3. özel tertibatlı araç alımı için talep edilen rapora oran yazılır mı? (eski raporumda var şimdi durum nedir bilmiyorum.)
    cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.....

Üye
    cahit gönen Avatarı

Son Giriş
    31.07-2017
    Saat
    18:20
    Yaşadığı Yer
    malatya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

1-eski rapora ekleme yapılamaz.2-vergi indirm hakkınızı engellemez.sadece ötv indirimli araç alamazsınız.3-evet yazılır. raporunda sürekli ibaresi olsa idi eski raporla araç alabilirdin.ben 2007 tarihli sürekli ibareli raporumla araç aldım.

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkür ederim bilgilendirme için. asıl korktuğum alacağım bu yeni raporla eski rapordan elde ettiğim haklarımın elimden alınmasıydı. ancak kuruntulu davrandığımı anladım

yeni fark ettimde küçük bi düzeltme yapayım. ötv indirimli araç almak için %40 orana ihtiyaç yok. isterse %5 olsun eğer tertibatlı araç kullanır ibareli rapor alınıyorsa araç alımında sıkıntı olmaz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Elinizdeki raporla araç alabilirsiniz:

e) Sağlık Kurulu Raporlarının Tarihi
    Kanunun 7 nci maddesinin 2 numaralı bendindeki istisnadan yararlanmak için, 29/6/2006 tarihli ve 2006/10660 sayılı Bakanlar Kurulu Kararının Resmi Gazetede yayımlandığı 16/7/2006 tarihinden önce alınmış olan raporların, söz konusu Kararname eki "Özürlülük Ölçütü, Sınıflandırması ve Özürlülere Verilecek Sağlık Kurulu Raporları Hakkında Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak yenileneceğine dair ÖTV mevzuatında herhangi bir hüküm bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu tarihten önce usulüne uygun olarak düzenlenmiş olan sağlık kurulu raporları da ÖTV istisnası uygulamasında geçerli bulunmaktadır.

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

raporumun süre kısmı boş olduğundan kabul edilmedi. işgüzarlık bence bunların yaptığı. bende rapor başvurusu yaptım 22 ocakta heyete giriyorum... 2011de aldığım raporun fotokopisini yeni başvuruya ekleyip aldılar(ücret alınmaması için). aklıma takılan nokta ise 2011 tarihli raporum %42 şimdi heyet yeni rapora bunun altında bi oran yazarsa eski raporumda sıkıntı olur mu? işin açıkçası kafamı kurcalıyor bu durum...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    11:54
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    953
    Verilen Beğeniler
    1.237

Eski raporuna istinaden elde ettiğin tüm hakları kullanmaya devam edeceksin...

Üye
    veydel Avatarı

Gerçek Adı
    veysel
    Son Giriş
    24.03-2016
    Saat
    Yaşadığı Yer
    DİYARBAKIR
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    teşekkür ederim. raporumu aldım ancak bu seferde araç almaktan vazgeçtim. bu arada oran %40 ve sürekli verilmiş....