Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    lokman lokman Avatarı

Son Giriş
    05.07-2014
    Saat
    01:11
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    arkadaslar ötv indiriminden yararlanmak için heyet raporu aldım.raporda sol bacak alt extremidide polio sekili gözüküyor açıklama bölümünde ise h sınıfı ehliyet alabilir ve otomatik vitesli araç kullana bilir yazıyor. bildiğim kadarıyla bu tek başına araç alımına yetiyor.21.12.2013 tarihinde adana da bir bayii ile pazarlık yaptım ve chavrolet 14 hb otomatik vitesli arabaya 25000 tl ye anlastık ama once benden raporu istediler maliyeye sordurmak için raporu faksladım ertesi gun benı aradılar maliye bunlara raporu aldığım niğde devlet hastanesinden özel tertibat gerekiyor mu yoksa ozel tertibat gerekmıyormu diye yazı ıstıyeceklerını soylemısler. işler hızlansın diye niğdeden adanaya gittim malıyeden elden goturmek ıstediğimi soyluyerek yazıyı aldım niğde devlet hastanesine geldim.hastane bana 31.12.2013 salı gunu tekrar heyete girmem gerektiğini baska turlu olamayacagını soyledıler. araba için anlaştığım bayiyi aradım ve durumu anlattım bana salı gununu kadar bekleyemeyeceklerını yıl basından once bu arabayı satmaları gerektıgını soyleyerek anlasmayı ıptal ettiler.chevrolet firması yıl sonu ındırımı uygulamıstı ve butun araçlarında ortalama 5000 tl indirim yapmıstır.yıl basından sonra bu ındırım kalkıyor ve araba benım anlastığım fıyatın uzerine (5000 tl) cıkıyor. arkadaslar benim sorum su : raporda acıkca H sınıfı ehliyet alabilir.otomatik vitesli araç kullana bilir ibaresi olduğu halde adana maliyesi böyle bir yazı ıstemesi normalmıdır cunku sol bacakta özel tertibata gerek yok sadece otomatik vites yeterli yoksa hastane raporu bana eksikmi verdı bu ıbarenın raporda olması gerekıyormuydu. benim şu anda 5000 tl nın uzerinde bır zararım var bana bır yol gostermenızi bekliyorum. saygılarımla...
    NOT: H sınıfı ehliyetim var.

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

hiç bi sorun çıkmaması lasım aslında başka bayiye gidip görüşssen

Üye
    lokman lokman Avatarı

Son Giriş
    05.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bond007;

bayide sorun yok arkadasım bayıı gorevını yapıyor ama maliye boyle bır yazı ıstıyor ve zaman kısıtlı olduğu ıcın yazı yetişmiyor, yazının 31 aralık'a kadar yetişmesi lazım.bayi satışı iptal etmese bile yıl sonu indirimleri bitiyor ve aracın fiyatı 1 ocaktan itibaren 5000 tl artıyor buda benım zararıma ısleyen bır durum.benim sorunum adana maliyesi işguzarlıkmı yapıyor yoksa devlet hastanesinden aldığım rapormu eksık yazılmıs.ikisinden bırısının yaptığı hata yuzunden zarara giriyorum ne yapmam gerekiyor onuda bilmiyorum bu yuzden sız arkadaşlarımdan yardım ıstiyorum ne yapmam gerekiyor.

Üye
    dryusuf9436 Avatarı

Gerçek Adı
    yusuf aydemir
    Son Giriş
    03.12-2017
    Saat
    19:33
    Yaşadığı Yer
    bursa
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

kardeş benim raporda aynı seninki gibi idi hiçbir zorluk çekmeden ötv muafiyetinden yararlanarak honda civic sedan aldım..bayide ve sizin ordaki maliyede bir sıkıntı var işi bilmeyen birilerine denk gelmişsin..

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

chavrolet almaa bana göreee yakında gidio türkiyedenn başka markalara bakabilrsinn

Üye
    lokman lokman Avatarı

Son Giriş
    05.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

bond007 chevrolet alma demıssınde butcem ona yetiyor daha ıyı markalar var bılıyorum ama bakmakla yetıne bılıyorum ancak.

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

lokman lokman;

sen yınede almaa o markayıı avrupadan kalkıo haberlerdde çıktı paran değer kaybetmesin satmada elinde kalabilir bütcenın yetcegı model arabalara bak derım bu sozumu unutmaaaa

Üye
    lokman lokman Avatarı

Son Giriş
    05.07-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    mersin
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

adana maliyesine dava açsam bir sonuç elde edebilirmiyim aceba

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    20:18
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Özel donanım ifsdesi zaten OLMAMALI! Yani rapor doğru verilmiş. Oradaki memurların işgüzarlığı... Sakın hastaneye gidip de "özel donanım" ibaresi ekletmeyin. Maliye'nin bu konudaki yazısı çok nettir:

c) Otomatik Vitesli Araçlarda İstisna Uygulaması
    Otomatik vitesli araçlar, başka bir tadilat olmaksızın özel tertibatlı araç olarak değerlendirilmemektedir. Buna göre otomatik vitesli araçların gaz veya fren pedalı ya da vites kolunda sakatlığa uygun olarak yaptırılan tadilatlar, hareket ettirici özel tertibat sayılacak ve sağ ayağındaki veya sağ bacağındaki sakatlık nedeniyle bu şekilde otomatik vitesli araç kullanabilecek olanlar, bu araçları ilk iktisabında istisnadan yararlanabilecektir.

Anılan yasa hükmünün engellilerin sakatlıklarına göre ayrım yapılmasını öngören bir amaç gütmesi söz konusu olmayacağından, sol alt ekstremitede (ayak veya bacakta) sakatlığı olanlar için otomatik vitesin hareket ettirici özel tertibat olarak sayılması gerekmektedir. Buna göre, sağlık raporuna göre sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engellilerin "H" sınıfı sürücü belgesi olması halinde, başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli araçları ilk iktisabında bu istisnadan yararlanmaları mümkün bulunmaktadır. Bu durumda sakatlık derecesi % 90'ın altında olup, sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engelliler için verilecek (2A) numaralı ÖTV beyannamesine, aracın sakatlığa uygun olarak tadil edildiğine dair teknik belge yerine aracın otomatik vitesli olduğuna dair "uygunluk belgesi" nin aslı veya noter onaylı örneği eklenecektir.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html