Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    endi2005 Avatarı

Son Giriş
    01.05-2011
    Saat
    22:28
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    H sınıfı ehliyetim var 100 cc lik motosikletim var gaz kolunu falan sola gecirdim kullanmam yasalmı bana ceza yazarlarmı

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hayır, H sınıfı sürücü belgesiyle motorsiklet kullanamazsın. A2 sürücü belgesi alman gerek. Bunun için de önce devlet hastanesinden "özel donanımlı motorsiklet kullanır, A2 sürücü olur" şeklinde bir rapor almalısın, sonra da kurs...
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...

Üye
    endi2005 Avatarı

Son Giriş
    01.05-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Doktordan raporu aldik diyelim,motosikletin gaz kolunu sola geçirdim ön frenide sola aldım siyaller ve korna uzak yakın far düğmeleride zaten solda sürücü kursu da a2 ehliyeti verdi 2918 sayılı trafik kanunu 100 cc nin üzerindeki motosikletlerde sürücünün iki eliylede direksiyona tutması gerektiğini söylüyormuş bu durumda ne yapabilirim şimdiden teşekkürler

Üye
    endi2005 Avatarı

Son Giriş
    01.05-2011
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sevgili oturan boğa 2918 sayılı karayolları trafik kanununun 66 maddesi bana engel değilmi lütfen cevap verin zor durumdayım 100 cc lik motor aldım 1800 tl saydım kullanamıyacamıyım ruhsatını da aldım cevabınızı bekliyorum teşekkürlr

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Motor hacmine dair bir ayrıntı bilmiyorum maalesef.
    Araştırınca, şöyle bir şey gördüm: "A1 sınıfı sürücü belgesi ile motor hacmi 50cc ye kadar olan motorsikletleri, A2 sınıfı sürücü belgesi ile 50 cc ve üzeri motosikletleri kullanabilirsiniz."
    Yani yasal olarak A2 ile bir sorun yaşayacağını sanmıyorum. Sonuçta uygun ehliyetin var.
    Ama, tek eli olmayanlara bu ehliyet veriliyor mu, bak onu bilmiyorum işte.

Not: Kanunun 66. maddesi şöyle der (bkz):
    b) Bisiklet sürenlerin en az bir elleri, motorlu bisiklet sürenlerin manevra için işaret verme hali dışında iki elleri ve motosiklet sürenlerin devamlı iki eller ile taşıtlarını sürmeleri ve yönetmelikte belirtilen güvenlik şartlarına uymaları zorunludur.
    - Arkadaşlar, lütfen sorularınızı özel mesajla iletmek yerine ilgili foruma yazarak cevap arayın. Böylece hem soru-cevaplardan herkes yararlanır hem de en doğru cevaba en hızlı şekilde erişmiş olursunuz.
    - Lütfen sorunuza cevap aldıktan, bir sorununuza çözüm bulduktan sonra dönüp gitmeyin. Siz de başkalarına yararlı olmak için bilgilerinizi, tecrübelerinizi, duygularınızı paylaşabilirsiniz. Unutmayın, siz nasıl yana yakıla cevap arıyorduysanız, başkaları da içine düştüğü açmazdan çıkmak için aynı hararetle sorularına cevap arıyor...