Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    Chakırkeyf Avatarı

Gerçek Adı
    Oğuz
    Son Giriş
    10.11-2017
    Saat
    20:13
    Yaşadığı Yer
    Tekirdağ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    İyi akşamlar öncelikle 1 yıl kadar önce burdan bilgiler alarak ÖTV indirimli bir araç aldık.

Babam geçirdiği iş kazası nedeniyle bilinçsiz ve yatalak şuan ve annemin vasi kararıyla hakim ek izinli alabildik biz bu aracı. Şimdi hem otomobilde bir kaç arıza çıktığından ileride bize masraf açabilceğini düşündüğümüzden aracı satmayı düşünüyoruz hem de babamla ilgili bir tedavi ortaya çıktığından en azından bu aracı satıp kalan parayla bu tedaviye başlamak istiyoruz.

Araç hiçbir şekilde babamı borçlandırarak veya kendi mal varlığından oluşturulan bir bütçeden alınmadı. Sadece daha karlı olucağından ve babamın ihtiyaçlarını kendi arabamızla daha rahat karşılayabileceğimizden dolayı böyle bir seçime başvurmuştuk. İzin alırken hakim bey bizden şahit istemişti hastanın böyle bir araca ihtiyacı var ve kesinlikle hastayla alakalı ne bir borçlandırma ne bir maddi kaynak yoktur diye.
    Benim durumum biraz karışık anneme bakım parası bağlanıcak diye gayrimenkulü vardı onları sattık gelir gözüküp maaş bağlanmaz diye sonra bizde bu parayı bankaya atarsak sıkıştıkça parayı ordan eriteceğimizi düşündük ve böyle bi araca ihtiyacımız var hemde aşağı yukarı 5 yıl satamasak bile değerini korur o parada bizde kalmış olur düşüncesindeydik.
    Şimdi şartlar değişti hem ufaktanda olsa bir umut tedavi var hemde yukarda dediğim gibi ufak sorunlar yaşadığımızdan dolayı aracı satmak istiyoruz. Yalnız bugün forumda konuları okudum 5 yıl dolan araçları bile hakim satmak için vasiye izin vermemiş biz böyle bir durumda ne yapmamız gerekir ? Sonuçta hem satıştan elde edilen para babamın sağlık hizmetine gidicek hemde olası bir arızada ben yüklü masrafın altından kalkmış olucam. Kafam çok karşık ne yapıcam bilmiyorum.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:19
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    187
    Verilen Beğeniler
    82

Yine satışı içinde hakim izni olması gerekiyor, hakim izin vermezse satamazsınız...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:24
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Hakim izin verdiğinde (ki çok zor izin verir), aracı satarken, alımda ödemediğiniz tüm vergileri vergi dairesine ödemek zorunda kalacaksınız. Oldukça zararlı bir işlemdir. Ben olsam satmamanın yollarını arardım doğrusu...

Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Aynı şekilde bende yaşadım aracı satttım 7 ay olmustu alalı , hakim bilir kişi çağırdı incelendi fiyat belirlendi o fiyata sattım , ama o para arac sahıbının adına acılan hesaba yatırlacak sonra notere satıs gerceklestırıyor yoksa satıs ypaılmıyor , hesap cuzdanına ve paraya mahkeme el koydu , hakime kanıt sahit vs gostermeden de para kullanılmasına izin verilmiyor