Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    tutimucizeguyem Avatarı

Son Giriş
    12.02-2014
    Saat
    14:53
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese merhabalar,
    böyle güzel bir site için öncelikle emeği geçen herkese cok teşekkür ederim.
    Benim şöyle bir durumum var:
    *halen H sınıfı otomatik vites kullanır ibareli bir ehliyetim var, ve dolayısıyla bununla ilgili bir de sağlık raproum var, ehliyetimi alırken kullandığım, o raporda da Özel tertibat gerekmez, otomatik vitesli araç kullanır yazıyor. (Gerekirse diye belirteyim: sol polio sekeli engel grubundayım).
    *ÖTVden muaf otomatik vites bir araç aldım, ve bugun trafik tescil işlemleri için Ankara emniyet müdürlüğündeydim. Ve bana aracı benden başka kimsenin kullanamayacağını belirtti iki farklı memur birbirinden habersiz olarak. Ya acaba ben mi bu sitede okuduklarımı cok yanlış anladım, yoksa memur beyler ilgili mevzuat değişikliklerinden habersiz olabilirler mi?
    *Bir sorum da, ruhsatta hangi ibare yer alıcak, bilen var mı acaba? Resmi gazetede yukarıda belirtilen ifadeye ek olarak birşey ekleyebilir mi trafik, eklerse itiraz edebilir miyim ve nasıl?

şimdiden cok teşekkürler..

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Otomatik vitesli aracınızı istisnasız herkes kullanabilir ve siz de istisnasız tüm otomatik vitesli araçları kullanabilirsiniz.

Bu konua karayollar trafik yönetmeliği'nde yapılan değişiklik ve ona istinaden emniyet gene müdrlüğü'Nün iç yazısı çok çok nettir: http://www.engelliler.biz/forum/ozel...al-edildi.html
    Bunun aksini söyleyen memurlar düzenlemeden bihaber demektir. Genel müdürlüğe bir yazı yazıp görüş istediklerinde öğrenebilirler...

Ve ayrıca ruhsatta kullanıma dair hiç bir ifade yer almaz. Sadece 5 yıldan önce vergisiz satılamayacağına dair ibare olur o kadar.