Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Sol alt ekstremitedeki kısıtlılıktan dolayı rapor alacaklarda kesinlikle "özel donanım" ibaresi bulunmamalı. Aksi halde araç alırken de kullanırken de sorun yaşarsınız.

Üye
    bayseyyah Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    19:39
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ustad yarin sadi konuga giderek raporda duzeltme isteyecegim umarim sorun çıkarmazlar.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    17:29
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Başhekime çık... O ibareyi değiştirip ıslak imza ve kaşe ile raporu değiştirirse kurumlarda sorun yaşanmaz.

Üye
    bayseyyah Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Sayın oturan boğa ..
    Bu gun sadi konuk hakem heyetine basvurdum..heyet baskanı bana artık yasa gereģi otomatik vites ibaresi olanlara özel donanım ibareside eklendigini söyledi tabi bende boynu bukuk bir sekilde geri döndüm
    gerçektende yasa degisikligi bu yòndemidir ?

Üye
    NETBUS Avatarı

Gerçek Adı
    Megalodon
    Son Giriş
    14.12-2017
    Saat
    02:08
    Yaşadığı Yer
    Karadeniz
    Alınan Beğeniler
    9
    Verilen Beğeniler
    0

iyide otomatik vites senin işini görüyosa daha başka ne donanımı taktırmalısın ki ? doktor bunuda söyleseydi bari. bence onlarda bilmiyor.

Üye
    <MEHMET> Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    08:26
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

hayır sanmıyorum boyle bır seyı eger 10 gun ıcınde değişiklik yoksa; Keşke rapora o sonucu yazan bölüme gidip doktorla konuşsaydın, benımkının fızık tedavı yazmıstı ve bende değiştiriken böyle bir sorunla karşılaştım doktor bana hep bu şekilde yazılıyor diye ısrarcı davrandı ben de emniyet bu şekilde raporu kabul etmiyor dediğim zaman hemen değiştirdi. Size önerim hastane yakında size o raporu yazan doktorla konuşup hem araç firması hemde emniyette sıkıntı yaşadım derseniz sorun yaşıyacağınızı sanmıyorum . Başhekim sizi tamamen başından sağmış. Herzaman devlette bir iş yaparken biraz kibar ve ısrarcı olursanız anlarsınız ki ne kanun var ne yasa...

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    14:22
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

arkadaşlar benim raporumda h sınıfı ehliyet alabilir diye bir ibare veya özel donanımlı araç kullanabilir ibaresi yok ehliyetimi rapordan önce almıştım zaten rahatsızlıklarımdan biri ortopedik sol bacakta 5 cm kısalık vs gibi sorunlar bildiriyor benim sormak istediğim bir kaç soru var ben bu rapora otomatik vites araç kullanabilir ibaresini sonradan ekletebilirmiyim bir ikincisi diyaliz hastası bir arkadaşım doktoruna sölemesi ile h sınıfı ehliyet almadan raporundaki bi ibareyle indirimli araç almıştı 2013 te böle bir imkanımda olabilirmi acaba ehliyetimi değiştirmedende indirimli araç alabilirmiyim

Üye
    bayseyyah Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet sen ne zaman yapmıstın basvuruyu ?

Anlasilan heyete girerek tekrar bir rapor daha çikartmam lazim..

Üye
    <MEHMET> Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

en fazla 10 gun oldu daha değiştireli gerek yok rapor almak ıcın daha cok ugrasırsın bırdaha gıt doktorla konus bu sefer araya resmı kurumları kat emnıyet vergı daıresı gıbı...
    Bunlar böyle rapor olmaz dediler doktorunuza soleyın değiştirsin derseniz eğer mutlaka değiştireceklerdir...

mustafa bey,

Bilgim kadarıyla ilk olarak raporsuz ehliyet nasıl aldınız anlamadım. Ötv muafiyeti için araç firmaları H sınıfı ehliyet , uygun rapor şart koşuyorlar arkanaşiniz nasıl aldı anlamadım ...

Üye
    bayseyyah Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Heyetten aldigim raporla ehliyet aldim fakat araci bu raporla aldigimda çok kisitlamasi var mesela eşim araci kullanamiyor..trafikte polis çevirse bu aracin özel donanimi nerde der ..

Üye
    <MEHMET> Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

mustafa bey,
    ÖTV’siz Araç Alımı İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Bizzat kullanma amacıyla araca sakatlığına uygun ek donanım yaptıran malul ve engellilerden istenecek belgeler:
    1. Yetkili sağlık kuruluşlarından alınan sağlık kurulu raporu aslı veya noter onaylı örneği,
    2. H sınıfı sürücü belgesinin fotokopisi,
    3. Aracın sakatlığa uygun değiştirildiğine dair teknik belgenin aslı veya noter onaylı örneği.
    %90 ve üzeri herhangi bir özrü bulunan malul ve engellilerden istenecek belgeler:
    1. Yetkili sağlık kuruluşlarından alınan sağlık kurulu raporu aslı veya noter onaylı

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

ben ehliyetimi 2005 yılında aldım ilk rapor tarihim 2009 b sınıfı ehliyet aldım hiç bi sıkıntı çıkarmadılar görüntü olarak rahatsızlığım dışardan bakıldığında anlaşılamıyor
    diğer sorunuza gelince arkadaşım h sınıfı ehliyet olmadan normal ehliyetiyle ve tertibatsız olarak ötv muafiyetli aracı aldı böbrekle ilgili bi sorun olduğu içinmi orasını bilemiyorum

Üye
    <MEHMET> Avatarı

Gerçek Adı
    mehmet
    Son Giriş
    10.05-2014
    Saat
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Abi şimdi şöyle anlatayım sana ilk olarak raporu değiştireceksin zaten otomatik vites ibaresi kalacak
    c) Otomatik Vitesli Araçlarda İstisna UygulamasıOtomatik vitesli araçlar, başka bir tadilat olmaksızın özel tertibatlı araç olarak değerlendirilmemektedir. Buna göre otomatik vitesli araçların gaz veya fren pedalı ya da vites kolunda sakatlığa uygun olarak yaptırılan tadilatlar, hareket ettirici özel tertibat sayılacak ve sağ ayağındaki veya sağ bacağındaki sakatlık nedeniyle bu şekilde otomatik vitesli araç kullanabilecek olanlar, bu araçları ilk iktisabında istisnadan yararlanabilecektir.Anılan yasa hükmünün engellilerin sakatlıklarına göre ayrım yapılmasını öngören bir amaç gütmesi söz konusu olmayacağından, sol alt ekstremitede (ayak veya bacakta) sakatlığı olanlar için otomatik vitesin hareket ettirici özel tertibat olarak sayılması gerekmektedir. Buna göre, sağlık raporuna göre sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engellilerin "H" sınıfı sürücü belgesi olması halinde, başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli araçlarıilk iktisabında bu istisnadan yararlanmaları mümkün bulunmaktadır. Bu durumda sakatlık derecesi % 90'ın altında olup, sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engelliler için verilecek (2A) numaralı ÖTV beyannamesine, aracın sakatlığa uygun olarak tadil edildiğine dair teknik belge yerine aracın otomatik vitesli olduğuna dair "uygunluk belgesi" nin aslı veya noter onaylı örneği eklenecektir.

Üye
    bayseyyah Avatarı

Son Giriş
    26.09-2017
    Saat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Mehmet kardeş
    Bu duruma göre benim aldigim aracı birinci dereceden yakınım yine kullanamiyor sanırım bu konuda bir esneklik varmı?

Üye
    44mustafa44_ Avatarı

Gerçek Adı
    Mustafa
    Son Giriş
    12.12-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Muğla
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    4

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    bende o ibarelerin 2 side yok yenimi rapor çıkaracağım yoksa sonradan otomatik vites araç kullanabilir ibaresini ekletebilirmiyim mevcut raporuma

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon