Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
Toplam 30 mesajın 16-30 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    raporu alan arkadaşlar raporun teşhis kısmında sol alt extirimite ifadesi yazmışssınız o değilde . h sınıfı ehliyet alabilir otomatik vites araç yazarsa olabilirmi sol ayağında engel varsa ?_

Üye
    zekeriyausta61 Avatarı

Son Giriş
    28.03-2016
    Saat
    15:19
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

H sınıfı ehliyet sahibi herkes ötv den yararlanır. Yararlanamayacaksa ehliyet ne diye verilir. Devlet engelliye el ayak oyunu yapmaz. Burası sosyal hukuk devletidir. Rahat olun 10 yıl zorunluluğu, yeniden 5 yıla iniyor...

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bond007 ; ben benimkine özellikle otomatik vites araç kullanır ibaresi eklettim..oluyor yani..benimde sol ayağımda bacağımda sorun..zaten bu konunun geçmişinde raporumu paylaştım incele bence..

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

teşekkürler

birşey daha sorucam dıkkatımı cektı RAPORDA KAS ISKELET SISTEMınde sol alt exsterem ..... bişiler yazıo . Farzetki doktor ortopedik veya fizik karşısına yazarsa bi sorun cıkarsa

yada h sınıfı ehliyet oldugu icin senın paylasmıs oldugun fotograftakı gibimi rapor / benım rapor farklı heyet raporu gibide

Üye
    golden_heart Avatarı

Gerçek Adı
    ismail
    Son Giriş
    07.12-2017
    Saat
    23:17
    Yaşadığı Yer
    Çorum
    Alınan Beğeniler
    23
    Verilen Beğeniler
    12

bond007; benimkide heyet raporu zaten.. arkadaşların dediğine göre sol alt ekstremite yazdımı oluyomuş.. ortopedi fizik farketmez sanırım.bence sen de koy raporunu buraya

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

golden_heart;

ben daha cıkarmadım raporu yakında giricem heyete

kas iskelet sistemı değerlendırılmedı yazıp . Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon a yazılırsa bi sorun cıkarmı acaba eskı raporumda oylede

fotografımı yukleyemıyorum

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Hangi branşın yazdığı önemli eğil. Önemli olan heyt raporu olması ve doğru ibare bulunması

Üye
    mahmutbaga Avatarı

Gerçek Adı
    mahmut baga
    Son Giriş
    02.10-2017
    Saat
    18:24
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    1

RaQK65m?1 - 'Otomatik vites araç kullanır' raporum var, ama ÖTV indiriminden yararlanamıyorum..?

arkadaşlar bu benim raporum bununla birlikte h sınıfı ehliyetim var fakat ötv indirimden yararlanamadım. devlet memuru bunu onaylamadı ben sorduğumda her h sınıfı ehliyeti olan ötvden yararlanır diye birşey yok. o zman bana neden h sınıfı verildi neden otomatik vites yazıldı. bir sene boyunca tam 3 defa maliyede ilgili memura ben bu şekilde yararlanırmıyım diye sorduğumda hiçbir sıkıntı çekmeden alırsın dediler araç alırken bu sefer yararlanamazsın dediler. uğraşım herşey boşa gitti. yani söyleyeceğim her h sınıfı ötvden yararlanır diye birşey yokmuş. ve uzman ortopedi doktorunun yazdığı rapor önemsizmiş. devlet memurunun yaptığı yorum önemliymiş. son söyleyeceğim benim bu ötvden yararlanmam için bu raporda teşhis kısmında ne yazması lazım şu anda sağ ve sol parmaklar amputasyon yazıyor bunu nasıl düzenlersem yararlanabilirim.

Üye
    sakura71 Avatarı

Son Giriş
    24.10-2017
    Saat
    11:02
    Yaşadığı Yer
    ankara
    Alınan Beğeniler
    5
    Verilen Beğeniler
    1

Kardeş bunda anlamayacak bir şey yok. Donanımsız sadece otomatik vitesli araçları "sadece" sol alt extrimitede sıkıntısı olanlar alır. Senin bu engellerin ile alacağın rapor şu şekilde olmalıydı: Özel donanımlı araç kullanır h sınıfı ehliyet alır. Doktorlar mevzuat kısmını pek bilmedikleri için sana yanlış rapor yazmışlar. Kısacası donanımsız sadece otomatik vites aracı ÖTV indirimi ile alamazsın.

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Donanımsız sadece otomatik vitesli araçları "sadece" sol alt extrimitede sıkıntısı olanlar alır. demişssiniz . benım başka engellerimde var bendede öyle bi sorun cıkarmı acaba yaa göz yada gohusde

Üye
    semaver28_ Avatarı

Son Giriş
    06.12-2013
    Saat
    13:29
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

vergi indirimin varmı? özrün nerede? bende senin gibi yararlanamıyom benim özrüm sol kolumda olduğu için vergi dairesi sal kola ötv yok diyo yalnız sağ kol sağ bacak ve sol bacak diyo

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

semaver28_;

benım sol ayak platın / sol goz gorme oranı 4/10 sağ 10/10 kazada dalak alındı acaba sorun cıkarmı 15 gun sonra felan raporumu alırım heyete salı gunu gırdım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    12:42
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    934
    Verilen Beğeniler
    1.225

Üye
    gönülyarası Avatarı

Son Giriş
    08.12-2017
    Saat
    16:51
    Yaşadığı Yer
    Angara
    Alınan Beğeniler
    20
    Verilen Beğeniler
    81

Bir arkadaşım der ki; artık engelli araçlarını 1.sınıf akraba kullanabiliyormuş doğrumudur bu..? (Babasının kullandığını yeni yasa çıktığını söyledi). % 90 raporu olmayan araçları.

Üye
    Raman72 Avatarı

Son Giriş
    30.11-2017
    Saat
    13:53
    Alınan Beğeniler
    2
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ÖZEL TÜKETİM VERGİSİ SİRKÜLERİ/12
    Otomatik Vitesli Araçlarda İstisna Uygulaması
    Otomatik vitesli araçlar, başka bir tadilat olmaksızın özel tertibatlı araç olarak değerlendirilmemektedir. Buna göre otomatik vitesli araçların gaz veya fren pedalı ya da vites kolunda sakatlığa uygun olarak yaptırılan tadilatlar, hareket ettirici özel tertibat sayılacak ve sağ ayağındaki veya sağ bacağındaki sakatlık nedeniyle bu şekilde otomatik vitesli araç kullanabilecek olanlar, bu araçları ilk iktisabında istisnadan yararlanabilecektir.
    Anılan yasa hükmünün engellilerin sakatlıklarına göre ayrım yapılmasını öngören bir amaç gütmesi söz konusu olmayacağından, sol alt ekstremitede (ayak veya bacakta) sakatlığı olanlar için otomatik vitesin hareket ettirici özel tertibat olarak sayılması gerekmektedir. Buna göre, sağlık raporuna göre sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engellilerin "H" sınıfı sürücü belgesi olması halinde, başkaca özel tertibat yapılmasına gerek olmaksızın otomatik vitesli araçları ilk iktisabında bu istisnadan yararlanmaları mümkün bulunmaktadır. Bu durumda sakatlık derecesi % 90'ın altında olup, sadece sol alt ekstremitede sakatlığı bulunan malul ve engelliler için verilecek (2A) numaralı ÖTV beyannamesine, aracın sakatlığa uygun olarak tadil edildiğine dair teknik belge yerine aracın otomatik vitesli olduğuna dair "uygunluk belgesi" nin aslı veya noter onaylı örneği eklenecektir.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12