Sayfa 1 / 2 12 SonSon
Toplam 29 mesajın 1-15 arasındakiler
Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    10:43
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    h sınıfı otomatik vites araç kullanabilir. sol ayak femur kırığı platin var + trafik kazası geçirdğimden dolayı Dalak alındı + diyafram tamiri + sol göz görme kaybı 10/4 görüyor % 38 engelli raporum varrr b ehliyetim var h sınıfı ehliyeti alıp o raporu alabilirmiyiim bilgi öğrenmek istiyorum teşekkürler.

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:06
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Araç için rapor oranının önemi yok, yalnızca sol ayağınızdan olduğu için engeliniz 'otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı ehliyet alır' ibareli rapor alırsanız ve bu raporla sürücü kursuna kayıt yaptırırsanız, sadece direksiyon sınavından geçip B sınıfı ehliyetinizi verip H sınıfı alabilirsiniz.
    Bu raporu ve ehliyeti aldıktan sonra aracı alabilirsiniz.
    Şunlara dikkat etmelisiniz,
    raporla sürücü kursu aynı ilden olmalı,
    ve sürekli olsa dahi rapor 1 yıl içerisinde ehliyet işlemlerini tamamlamalısınız, daha sonra aracı istediğiniz vakit alabilirsiniz...

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

% 38 lik raporumda h ehliyeti otomatik vites kulllabilir ibareleri ekli deil o zamanlar bilmiyordum şimdi o ibareleri ekletebilirmiyim ? yada sol gözde görme oranı 10 / 4 sağ TAM sorun yok gözlük kullanıyorum Vergi avantajından yararlanabilmek için şu beş durumdan birine sahip olmak gerek:

1- Sol alt ekstremiteden sakat olmak ve buna karşılık "Otomatik vitesli araçları kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" ibareli raporu/ehliyeti bulunmak bunu biliyorumda göz sorun çıkartırmı bilgisi olan yardım etsin teşeküürler

yalnızca sol ayak engelim yokk sol gözdede var + dalak alındı

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Engel çıkartmaz, ibare ekletemezsiniz yeni rapor almalısınız...
    a) Birinci grup: A1, A2, B, F, H.
    a) Birinci grup sürücülerde düzeltmeli veya düzeltmesiz olarak bir gözün görmesi 2/10 dan aşağı olmamak şartıyla her iki gözün görme derecesi toplamı 10/20 olmalıdır.

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

yani şimdi ben tekrardan heyete girip Göz + genel Cerrah + fizik + ortopedi ve sonucunda dediğinize göre % kaç verirse verisinler h ehlieti otomatik vites araç alabilir ibareleri ekli olduktan sonra ötv indirimli alırsınız diorsunuz. ben gidip sordugumda araç bayilerie % 40 en aşşa olması lazım dedidi o yüzden soruyorum cunku sadece sol ayak engelim yok

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

a) Sakatlık Dereceleri
    Sakatlık derecesi % 90'ın üzerinde olanlar için başka bir şart aranmaksızın, altında olanlar için ise "H" sınıfı sürücü belgesini haiz olunması ve araçta sakatlığına uygun hareket ettirici özel tertibat yaptırılması şartıyla istisna uygulanacaktır. Sakatlık derecesi % 90'ın altında olanlarda, bu şartları haiz olmak koşuluyla sakatlık derecesinin önemi bulunmamaktadır.
    http://www.engelliler.biz/forum/ozel...-sartlari.html

sadece sol ayak değil ama diğer rahatsızlıklarınız ortopedik değil, bu yüzden otomatik vitesli araç ibaresini alırsınız ve bu durumda hiç sorun olmaz rapor oranı merak etmeyin, ısrarcı olursunuz yukarıdaki alıntıyı gösterirsiniz yönetmelikle beraber, daha olmadı başka bayii ile görüşürsünüz...

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

benım % 38 lık raporum edirne tıp fakülotesinden kendım kırklarelınde oturuyorum kaza çorluda gecırdım amelıyatlar corluda oldu raporumu corludanmı edırnedenmı kırklarelındemı alayım cunku sürücü kursuda aynı raporu nerden aldıysan deıdgıız gibi o ilden olucak dimi ?

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Evet, sonra sorun çıkarabiliyorlar ehliyet için bütün işlemler bitiyor rapor engeline takılıyorlar emniyette trafik şubede... . Buna en baştan dikkat ederseniz sonradan başınız ağrımaz. Sizin için zor olmayacaksa sürücü kursuyla aynı olacak şekilde o ilden alın raporunuzu....

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

bi sürü konu açmıssınız ama hepsi sadece sol ayak engellerden benim ise sol ayak femur kırığı platin var + dalak alındı trafık kazasında + sol göz 4 / 10 görüo sağ tam şimdi benım % 38 raporum var raporun onemı yok dıorlar forumda takıp ettıgıme gore bana otomatik vites + h sınıfı ehliyet verirlermi birdee ben geçen yıl araba bayisine gıttıgımde % 40 en aşşa olması lasım demıstı o yüzden sizlere soruyorum teşekkürler

ben trafik kazası geçirdim 2009 da % 38 lik raporum var sol göz görme kaybı 10/4 dalak alındı diyafram ttamiri + sol ayak femur kırığı platin varrr fakat raporumda h sınıfı ehliyet + otomatik vites yazmıo geçen sene bayiye gittiğimde raporun % 40 olması lasım dedi en az % 40ın altına veremiyoruz ötv indirimi . forumda takip ediyorum yazıları kimse raporun oranı önemli deildir yazıo peki bunlar sadece sol ayak rahatsızlıgı olanlarmı başka rahatsızlığı olursa gözde görme kaybı h sınıfı ehliyet otomatik vites alınabilirmi ötvden muaf olunurmu böyle rahatsızlığı olupda ötv indirimli araç alanlar varmı aranızda öğrenmek istiyorum teşekkürler

H sınıfı ehliyeti otomatik vites raporunu aldıktan sonra B ehliyetinden H a çevirmek için ornek kırklarelinde yaşıyorum heyet raporum devlet hastanesinden aldım sürücü kursu kırklarelidekıler H sınıfı ehliyet vermiyorlarmış. Başka ilden sürücü kursundan alsam H sınıfı ehliyeti sadece direksiyon sınavına girip olurmu bilgisi olanlar

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    00:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    940
    Verilen Beğeniler
    1.231

Bedendeki hareket kısıtlılığı sadece sol bacakta/ayakta ise, diğrrahatsızlıkların bir önemi yok, otomatik vitesli aracı vergi avantajı ile satın alabilisiniz.

Sürücü kursu ile hastan ynı ilde olmalı. Aksi halde emniyet run çıkartır.

Araç alımında rapordaki oranın hiç bi önemi yok. Yeter ki ibareler doğru yazılsın...

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

OturanBoğa;

teşekkür ederim abi çok saol emniyet ne gibi sorun çıkartır bilginizvarmı ?

kırklareli merkezde yaşıyorum . Babeski ve Lüleburgaz kırklarelinin ilçesi oralarda sürücü kursunda varsa h sınıfı ehliyeti oradan alsam olurmu acaba . B var 5 yıldır H'a çeviricem birde bazı arkadaslar b olanlar H'a cevırmek ıcın surucu kursuna gıtmeden de olur dıo trafik şubeden halletttim diyo

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    188
    Verilen Beğeniler
    82

Sorun çıkarır dediklerinden kastımız, yeni rapor almanızı isterler, tüm işlemler tamamlandığında canınızı daha çok sıkmasın diye şimdiden halletmeniz sizin için daha iyi olur kanısındayız... Aynı ilden olsun, ilçeler farketmez... B sınıfını H'ye çevirmek için sürücü kursuna kayıt yatırıp, yalnızca direksiyon sınavından geçmeniz gerekiyor...

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

KKELEBEKK;

kırklareli ilinde yok suan babeski burgazda var ise ( ilçeleri ) olabilir diosunuzyani dimi teşekkürler

h sınıfı otomatık vites araç kulllanabılır ıbarelı rapor almak ıcın heyete gırıcem arkadaslar sadece ortopedi fizik doktorundanmı yoksa bugun doktorlardanmı gecıcem ?
    GÖz rahatsızlıgım + genel cerrah rahatsızlıımda var bilgileriniz için teşekkürler ..

Üye
    bond007 Avatarı

Son Giriş
    08.02-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    1
    Verilen Beğeniler
    0

merhaba arkadaşlar bugun devlet hastahanesine dilekçe başvurdum ve H sınıfı ehliyeti alabilir + otomatik vites araç kullanabilir raporu almak için başvurdum. 9 tane doktordan muayne olup Heyete girdim . Doktorları tek tek gezerken ılk ortopediden başladım H ehliyeti alabilir otomatik vites araç kullanablir yazdı . heyet çok kalabalık oldugundan benı ıcerı almadılar 10 kişi içeri alıp ıcerıde kararlar verılıp heyet dagıldı gorevlı cıktı 15 gun sonra gelın raporları alın dedi acaba benım rapor oldumu içimde merak varr

Üye
    mehmet-41 Avatarı

Gerçek Adı
    Muhammet
    Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    zonguldak
    Alınan Beğeniler
    45
    Verilen Beğeniler
    7

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    ortopedi uzmanı h sınıfı otomatik vites yazmış bir sorun çıkmaz

Sayfa 1 / 2 12 SonSon