Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    knockagain Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    16:59
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Nisan 2013 tarihinde rahmetli olan babamın ssk aylığından yararlanmak üzere sgk'nın isteği üzerine engelli olduğumu belirtir rapor çıkarttım.

Bu rapor üzerine İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından SÜRÜCÜ BELGESİ YÖNÜNDEN DEĞERLENDİRİLMEK üzere sağlık raporu çıkarmak için tekrardan bir kez daha Sakarya Araştırma hastanesine sevk yazısı aldım..

Ben 8 seneden beri aktif olarak araç kullanıyorum ve sadece hakkım olan bir yasadan faydalanmak istedim bunun için çıkardığım rapordan dolayı şimdi sürücü belgemi bir daha sorguluyorlar..Durduk yerde çıkan masrafın yanında şimdi bir daha hastane köşelerinde günlerce rapor çıkarmak için sefil olacağız...

Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar cevap yazarsa sevinirim...

Üye
    vuralh Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Zonguldak
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Belliki raporun eski tarihli üstad.. eğerki daimi engeliniz var ise artık bir rapor çıkartıyoruz ve bir ömür o rapor kullanılacak.. ve tüm işlerinde o rapor yetecek.

Üye
    pembeyürekli Avatarı

Son Giriş
    21.07-2014
    Saat
    14:00
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

selamlar daimi engelden kastınız sürekli ibareli rapor mu ? benim 2010 yılında aldığım sürekli H sınıfı ehliyet ve araç raporumla raporuma trafik/maliye sorun çıkartır mı sizce?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    08:34
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Hastanenin işgüzarlığı. Ama yapılabilcekir şey de yok, dediklerini yapmk zorundasın. Bir sorun çıkmayacatır...

Üye
    knockagain Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Beni hastaneye sevkeden trafik şube müdürlüğü... sağlıklıyken by pas olan bir arkadaşımda maluliyet raporu çıkarmış... trafik onu da aynı şekilde hastaneye sevk etmiş... yeni trafik kanununda böyle bir uygulamamı var şimdi.. benim engel durumum zaten sabitti ve ben sadece maaş hakkından faydalanmak için rapor aldım...halen çalışmaya devam edip bu maaşı almasam aynı ehliyetle yine yola devam edicektim... bu nasıl bir işgüzarlık anlamak mümkün değil... arkadaşta tek rapordan bahsetmiş... zaten yıllar önce engelli kimlik kartının çıkma amacı bu değilmiyidi... bir kere rapor alınıp bir daha hastanede uğraşılmıycak diye... işe gir rapor... vergi indirimi için rapor... sürücülük için rapor.. bakım maaşı için rapor... 2022 için rapor...maluliyet için rapor... ömrümüz rapor almak için hastanelerde geçicek sanırım... sağlımızı düzeltmek için bu kadar sık hastaneye gidemiyoruz....böyle devletçilik anlayışına yazıklar olsun...

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Aykun, ben anlamadım. Ne için nereye başvurdun, bundan Emniyet'İn nasıl haberi oldu, seni neden hastaneye sevk etti?

Üye
    knockagain Avatarı

Gerçek Adı
    aykut
    Son Giriş
    03.05-2015
    Saat
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Bülent'cim yukarda yazıyor gerçi ama bir kez daha anlatayım...

Yetim maaşından faydalanmak için sgk rapor istedi nisan ayı içinde çıkardım.. Yetim maaşı bağlandı rahmetli babamdan dolayı...
    Geçen gün kapıya polis memuru geldi.. Almış olduğunuz bir rapordan dolayı sürücü belgenizle alakalı tekrardan rapor çıkarmanız için hastaneye sevk yazısı var gelin alın dedi...

Neyse yazıyı aldım... Yazıda derkii......

Sakarya Araştırma Hastanesine.....Şu tarihte Aykut Sarıkaya isimli şahsa omurilik felçlisi tanısıyla bir rapor düzenlemişsiniz... SÜRÜCÜ BELGESİ YÖNÜNDEN DEĞERLENDİRİLMEK üzere tekrardan bir rapor çıkartıp bize gönderin.....

Bunu isteyen kurumda İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü.......

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.246

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Şimdi anladım Aykut. Burada hastanenin ya da SGK'nın işgüzarlığı söz konusu. Onlar maluliyet tespitine dair bir değerlendirme yaptıklarında sürücü belgesi için de Emniyet'e de yazı yazabiliyorlar. Sende de bu olmuş...

Ben olsam EMniyet müdürlüğünde amire çıkar durumu izah ederim: Benim elimdeki H sınıfı ehliyetim zaten maluliyetimden sonra alınmış, 8 yıldır bu ehliyetimle özel donanımlı araç kullanıyorum. Şimdi beni yeniden rapor için hastaneye sevk etmeniz bana hem zaman kaybına yol açacak hem de maddi külfet getirecek. Beni bu eziyetten kurtaramaz mısınız?