Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    erkan ateş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan ateş
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Merhaba arkadaşlar.Ben 18 ay önce beyin kanaması sonucunda sağ tarafım felç oldu.Rab bime hamd olsun ki,ilk aylar daki kadar kötü değilim.Ama şu nuda biliyorum ki,eski hareket özgürlüm ve hareket yetenegim geri gelmeyecek.Fizik tedavisi devam ediyor ve ömür boyunca sürecek.22 senelik E sınıfı ehliyetim var dı ve aktif olarak araç kullanıyor dum.Sağlık raporu alabilirmiyim?Otomatik ve Tertibatli araç için (sol dan gaz ve klakson,sinyal vs.direksıyon topuzunda toplanması)bilgi ve tecrübesi olan varmı ? Geri kalan ömrümde,yaşam standart larımı,tedavi için hastaneye gidiş-gidiş lerimi karşılıyacak bir araç için, tecrübe ve görüşlerinizi paylaşırmısınız ? TEŞEKKÜRLER...

Üye
    ibrahim parin Avatarı

Gerçek Adı
    ibrahim
    Son Giriş
    02.09-2014
    Saat
    09:15
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

meraba kardeşim geçmiş olsun bende doğuştan sağ kol kemik eksikliyi bacakta ise 3 5 cm kısalık var kullanabiliyorum ama fonksiyonlarını h sınıfı ehliyet alabilir raporu aldım kursdayım şuan ama yalvar yakar aldım :/

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:14
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    949
    Verilen Beğeniler
    1.237

H sınıfı sürücü belgesi almanıza mani bir durum yok. Yeter ki aklı başında bir doktor/heyet bulabilin! Benzer durumda olup sürücü belgesi verilen de var verilmeyen de...

Sürücü belgesi almak için aile hekiminize başvurun. Sizi hastaneye ilgili polikliniklere sevk eder. Orada yapılacak değerlendirmelerle yeniden aile hekimine gidersiniz, aile hekimi sürücü begesi için raporu onaylar. Sonra raporla birlikte sürücü kursuna yazılıp, E sınıfı olan belgenizi H sınıfına dönüştürmek için sınava gireceksiniz...

Eğer aynı raporla araç da almak istiyorsanız, o zaman aile hekimine değil, doğrudan sağlık kurlu raporu için devlet hastanesine başvurmanız lazım.

Not: Raporunuzda "Sağ kolu ve sağ bacacağı kullanmasına gerek olmayacak şekilde özel donanıma sahip otomatik vitesli araç kullanır, H sınıfı sürücü belgesi alır" gibi bir ibare yazmalı doktor.

Üye
    erkan ateş Avatarı

Gerçek Adı
    erkan ateş
    Son Giriş
    09.12-2017
    Saat
    20:21
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    OTURAN BOĞA,verdiğiniz bilgi ye teşekkür ederim.en kısa zamanda müracat edeceğim.