Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    22:36
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    4.ayda engelli aracı aldık,kuzenimin adına ama sımdı satmak istiyorum
    Önce emniyete gittim evrak işlemlerini halletim ordan yazı alıp vergı daişresine geldım ÖTV yi ödedim geri yazı alıp emniyete gittim aracın uzerındeki şeyh düşürüldü bu kağıtı alıp noterden satışını yapın dedi .Notere gittim satısım olmadı ek karar istediler arac satısı ıcın , mahkemeye gıttım ek karar ıcın dılekce verdım beklıyorum , Katipler cok sacma bısıler dedı aracın satısında para engelli kisinin üstüne yatacak ve herhangi bir harcamada mahkemede durmadan dılekce vermemız gerektıgını soyledır. su an kafam cok karısık , engelli kisi hiç bir maddi bisi vermediki.bu arada vasiyi ise teyzem oda hıc bır katkıda bulunmadı.EK karar cıkınca dırek gıdıp satısını üstüme alacagım her hangi bir borcu harcıyoktur dıye belgem var.Neden ceza yıyecemkı bosuna?

+Hakim Satısını istemezse satısıda yapılmıyormus,suan ne yapacagımı bilemiyorum
    Eğer hakim redderse benim Vergi dairesine ödedğim ÖTV yi geri alacabilecekmiyim ?

Üye
    ALİ YÜCE Avatarı

Gerçek Adı
    Ali Yüce
    Son Giriş
    13.03-2017
    Saat
    21:26
    Yaşadığı Yer
    KAYSERİ
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Eğer istenilenleri yerine getirdiyseniz hakim neden red kararı versinki?

Şimdi hakim size aracın satılabileceğine dair karar verecek ve aracı satacaksınız ve bedelinide engellinin adına açılan hesaba yatıracaksınız. Bu hesaptan para çekme yetkisi sadece engellinin vasisidir. Tabiki eğer engelli zihinsel engelli ise.

selamlar

Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Ama vasisine zaten ben vermısım büyük miktar meblayı nasıl olacak bu iş hesabına yatırıp hemen cekip alabilirmiyim acaba ?

Üye
    kazazede Avatarı

Gerçek Adı
    mustafa
    Son Giriş
    05.12-2017
    Saat
    22:38
    Yaşadığı Yer
    izmir
    Alınan Beğeniler
    24
    Verilen Beğeniler
    19

üç kuruş kar edeyim derken düştüğün duruma bak, bu almış olduğun araç engelli kuzeninin kullanımı içinmi alındı, yoksa sen ötv ödemeden sıfır arabaya binmen içinmi alındı.
    evet her şey vasinin elinde ve hakimin elinde, hakim soracak şimdi vasiye, neden aldın nede satıyorsun diye.o ne cevap verecek, hakim bey arabayı biz almadık, arabaya biz para vermedikmi diyecek.o engelli kuzeninin bundan sonraki hayatında aldığı ve sattığı herşey kayıt altında olacak ve vasi bunun hesabını verecek.
    bu öyle çocuk oyuncağı değil, işin zor,

Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

E bu araç engelli aracından normal araca cevrıldı vergısı ödendi borcu harcı yok ruhsatta sadece yazısı yazıyor zamanında alındı 3.hısma kadar kullanılıyor dıye vasisinin izni ile alındı araba satıcıları satmak için 4 dönüyor bizde güvendik aldık , hakim sorsun borcu var dağıtacak bu engelli kuzenımın adına kredı kullanılıp araç falan alınmadaki ötv den yararlanılarak alındı ama sımdı ötv borcu harcı odendı mahkeme ısını emnıyet bıle demedı dırek gıt satısını al dedıler

Üye
    s3mp4t1c Avatarı

Gerçek Adı
    Yasin
    Son Giriş
    13.07-2017
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Tokat
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Araç satısı için hakim onay verdi aracın üzeirnde seyh kalktı ama hakım paranın kısıtlı engelli adına yatırılmasına karar verdi sadece vasi para cekebilirmis.
    Acaba paranın hepsını geri alma durumu varmı yoksa belirli bir limit koyarlar mı ?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    01:32
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    932
    Verilen Beğeniler
    1.222

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Parayı çekerken de limit koyar genelde hakim...