Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    osman horoz Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Babamın 100/92 özürlü raporu var,arkasındaki yazıda başkasının kullanacağı araç alabilir yazısını gördüm 6 aydır bu işleri öğrenmeye çalışıyorum, ve yurt dışındanda araç getirildiğini,öğrendim,iş yerimde ki arkadaşım 5 yıl arayla 2 sefer aldığını söyledi 2014 mayısındada yeniden hak sahıbi olacağını tekrardan getireceğini söyledi,fakat bu konu hakkında kimseden soru cevap olmadı,
    1. sorum yurt dışından araç getirilebilirmi.
    2.getiriliyorsa yaş sınırı nedir.
    3.arabada 1.6 sınırı varmı? dicem ama arkadaşım mercedes E200 getirmişti.onun silindir hacminin 2143 olduğunuda söyledi, burda okuduğum yorumlarda motor cc 1.6 olacağı binek araçlarda, ticari araçlarda ise 2.8 ,,e kadar.

bilgi verecek arkadaşlara şimdiden peşin olarak teşekkürlerimi sunuyorum.

Üye
    birkan01 Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Bursa
    Alınan Beğeniler
    14
    Verilen Beğeniler
    5

araç getirebilir misiniz bilmiyorum fakat getirebiliyorsanız 3 yaşından büyük araba getiremiyorsunuz. Getirdiğiniz arabayı 10 yıl sonra ÖTV ödemeden satabiliyorsunuz.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Aracı siz kullanacağınız ve üzerinde donanım bulunmayacağı için banız adına yurt dışından araç getirtemezsiniz.

Üye
    osman horoz Avatarı

Son Giriş
    09.02-2014
    Saat
    21:51
    Yaşadığı Yer
    sakarya
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

slm oturan boğa cvbınızı okudum tşkr ederim.fakat bazı sitelerde okuduğum yasa açıklamalarında özetliyerek yazıyorum 100/90 ın üzerinde raporu bulunanların aracı kendi kullanamıyacağından donanıma gerek olmadığı, özel tüketim vergisi kanununda 5228 sayılı kanun ile yapılan değişiklik sonucu malul ve engellilere sağlanan ötv istisnasının kapsamı genişletilmiş ve engel derecesi % 90 aşanların herhangi bir mekanık ilave veya tadilat yapılması şartı olmaksızın yurt içinden veya yurt dışından iktisap ettikleri taşıt araçlarından ötv tahsil edilmemesi sağlanmıştır engel sebebinin önemi bulunmamaktadır görme işitme konuşma zihinsel veya ortepedik gibi zihinsel engellilerde yasadan yararlanırlar,anlaşılacığı üzere yurt dışından araç getirebildiği yazıyor gelde çık işin içinden sende hayellerimi yıkma!!!! aracı ben almıcam babamın üzerine getirecem babamın raporu%92 saygılarımla

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    03:09
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Yurt içinden alabilir, ama yurt dışından alamazsınız. 4458 SAYILI GÜMRÜK KANUNUNUN BAZI MADDELERİNİN UYGULANMASI HAKKINDA KARAR (madde 104):

b) El ve ayak fonksiyonlarını tamamen yitirmiş olmaları nedeniyle bizzat malul ve sakat kişi tarafından kullanılamayan, kişinin araca binip inmesiyle taşınmasını kolaylaştırıcı tertibatı bulunan, malul ve sakat kişinin üçüncü dereceye kadar kan ve sıhri hısımlarından bir sürücü veya kişi ile iş akdine bağlı olarak istihdam edilen sürücü tarafından kullanılan vasıtalardan motor silindir hacmi 2500 cc.ye kadar olan;
    1) 8702.10.91.13.00 ve 8702.10.99.13.00 GTİP’lerinde yer alan minibüslere,

2) Portatif koltuklar hariç olmak üzere, sürücüsü dahil altı ila dokuz oturma yeri olan, malul ve sakat kişinin rahatça taşınabilmesine imkan verecek tavan yüksekliğine sahip olan motorlu kara nakil vasıtalarına,

muafiyet tanınır.