Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    mert.celet Avatarı

Gerçek Adı
    Mert Çelet
    Son Giriş
    05.11-2013
    Saat
    14:18
    Yaşadığı Yer
    istanbul
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    Herkese Merhabalar;

2008 Yılında geçirdiğim motosiklet kazasında, sol kolum tamamen felç oldu.
    Benim için hiçbir engel yaratmadı bu sonuç. Hiç zorlanmadan otomatik vites otomobilimi kullanmaya devam ettim.

Fakat sonra, 2011 yılında tekrar motosiklete döndüm (salak olduğumu düşünmekte serbestsiniz) smiley - Sol kolum felç. A2 motosiklet ehliyeti alabilir miyim?.
    İlk olarak bana özel yapılan bir TRİKE (arkadan 2 teker, otomatik debriyajlı) ile başladım. Ve cesaretim yerine geldikçe bu seferde 2 teker, bana özel bir motosiklet yaptırmaya karar verdim (otomatik debriyaj).

Sadede gelirsem eğer;

Ben yıllardır arabamı ve motorlarımı KANUNSUZ OLARAK KULLANMAKTAYIM. Belki engelim dikkat çekmediği için, belkide trafik kurallarına daima riayet ettiğim için hiç yakalanmadım.
    Benim tek istediğim artık polis çevirecek korkusuyla trafikte olmamak.
    RESMİ EHLİYETİMİ İSTİYORUM.

Fakat ne hangi ehliyeti alacağımı, ne de hangi prosedürleri izleyeceğimi hiç mi hiç bilmiyorum.
    Soracak olursanız evet, birkaç sürücü kursu ile görüştüm. Gerek benim gerekse onların aklı karıştı. Felçli bir sol kol motosiklet ehliyeti alabilirmi alamazmı, tamamen muamma!

Lütfen birileri beni aydınlatsın veya elimden tutsun onunla beraber bu işi halledeyim.

Sonsöz;
    Araba için ehliyet alabileceğimi çok rahat biliyorum. Fakat Eğer sol kolum felç diye motosiklet ehliyeti alamayacağım kesin ise o zaman şu ana kadar yaptığım gibi eski ehliyetimle devam edip, polisin farketmemesi için dualar ederek motorumu sürmeye devam ederim.

LÜTFEN FİKİRLERİNİZİ VE YARDIMLARINIZI BU MOTOSİKLET MANYAĞINDAN ESİRGEMEYİNİZ!!
    !

Editör
    KKELEBEKK Avatarı

Gerçek Adı
    Kısmet
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    23:50
    Yaşadığı Yer
    KONYA
    Alınan Beğeniler
    197
    Verilen Beğeniler
    87

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    'otomatik vitesli araç ve motor kullanır, H+a2 ehliyet alır' ibareli rapor almalısınız. sadece ehliyet alacağınız için özel hastaneden alınan raporlarda geçerli oluyor..