Buraya tıklayarak yazıları büyültebilirsiniz Buraya tıklayarak yazıları küçültebilirsiniz
    Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

Zaten Değerlendirdiniz! 0 Zaten Değerlendirdiniz!
    STAR, dünyanın en güvenli, en sağlıklı, en konforlu ve en dayanıklı tekerlekli sandalye minderi.
    H tipi özel tertibatlı araç kullanır ibareli ehliyetim var.sağ koldan engelliyim.vites koluna tertibatlı 2.el aracım vardı.daha önce h tipi ehliyet için aldığım sağlık kurulu raporu(özel tertibatlı araç kullanır ibareside var)ile mtv den de muaf oldum.buraya kadar herşey güzel.ben yönetmeliğe göre ötv istisnalı araç da alabiliyorum diye sıfır araç almaya niyetlendim ama raporun aslı gibidiri hastane onaylı olduğundan bayii kabul etmedi.noter onaylı gerekiyo dedi,aslıda başka ilde emniyette kaldı.bende tekrar sağlık kurulu heyetinden geçtim.bu benim 1 günümü aldı.çok eziyet çekmedim.tamam bu olur dediler ve tertibat işlemlerine başladık.500tl den fazla masrafım oldu.buraya kadar herşey iyi gidiyordu fakat vergi dairesinde olanlar oldu.
    ötv istisnası ile mtv ye aynı vergi dairesi bakmıyor.başka yer burası yani.bayii beni aradı sağlık kurulu raporu değil özürlü sağlık kurulu raporu isteniyormuş öyle bir raporunuz varmı?dedi.var dedim ve faksladım.ama ben özürlü sağlık kurulu raporumu sadece özür oranımı ölçtürmek için almıştım.ehliyet yada araç kullanımına dair bir ibare yokdu o raporda.bu da olmaz demişler,sağlık kurulu raporuna özürlü diye yazdırsın yada öyle bir kaşe vurdursun,yada yeni bir özürlü raporu çıkarttırsın!!!
    hastanenin dediği,yenisinin çıkması için itiraz etmen gerekecek çünkü raporun sürekli rapor.ayrıca sağlk kurulu raporlarına özürlü diye kaşe vurulmaz!!!
    özürlü raporumuda şöyle sıkıntı ettiler,
    1- özürlü bilgileri kısmında hasta non dominant elini kullanabiliyor ancak kendine bakım aktvitelernde zorlanıyor.non dominant nedemek??ben burda sağ el olduğunu nerden bileyim,ben doktormuyum diyor
    2-teşhis kısmındada elden bahsetmemiş.yürümede zorluk,başka yerde sınıflandırılamadı ve skolyoz demiş.dedilerki,ben burdan senin yürümende zorluk olduğunu anlıyorum.ayaktan da tertibat yaptır.!!! ama benim ayaklarımda yada yürümemde sıkıntım yok.skolyoz ve sağ kol okadar...burdaki ibareyi bende çözemedim.dr neden yazmış,yanlışlıklamı yazmış yada yürümemde bi sorun olmadığınımı anlatmış???
    anlıcanız bir bir teşhis incelediler.şaşkınım.ben şuan özel tertibatlı araç kullanır ehliyetim varken ve araca ötv istisnasına uygun tertibat yaptırmışken sırf rapor karmaşasından dolayı vergi muafiyetim engellendi.bayii paranızı geri veririz hiç sorun değil dedi.sadece tertibata uğraşmıştım ve para harcadım ona üzüldük.itiraz etsem ben taşradayım engelliyim sonuçta 2 saatte ankaraya gidiyorum çok yorucu oluyo. ayrıca çalışıyorum hep izin almam gerekiyo işten.o da sıkıntı.çünkü itiraz sürecinde 2 kere heyetten geçmem gerekecek(hakem heyetle beraber)
    bu konunun baş kısımlarında 2007,2008 tarihliler falan normal sağlık kurulu raporu olarak yayınlamış,2011 den sonrakiler özürlü sağlık kurulu raporu...artık özürlü sağlık kurulu raporumu isteniyor?
    bir anlayan akıl versin napayım

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    18:48
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Bu konuda önerisi olan var mı?

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

rapor alamıyorum değil itiraz etmem halinde alıyorum.ama en az 2 heyetten geçiyorum,çok yorucu ve riskli,hakem heyet araç kullanamazsın derse ehliyetimde yanar.numune hastanesi sağ koldan engellilere bunu yapıyo.bir kolaylık gösterecek varmı?akıl verecek yani??

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Elinizdekş hastane onaylı aslı gibidir raporu neden kabul etmedi bayii? O nüshada sılak imza ve kaşe var mı? Varsa, kabul etmeleri lazım! Eğer ıslak imza/kaşe yoksa, hastaneye gidip başhekime çıkabilir ve o şekilde bir nüsha almayı deneyebilirsiniz.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

yönetmelikte aslı ve ya noter onaylı örneği dediği için...noterede sormuştum,ıslak imza yok ya ondan olmuyo dedi.zaten o raporda sağlık kurulu raporuydu.özürlü sağlık kurulu değildi ama ben o raporla ehliyet alıp mtv den muaf olmuştum.ötv için sağlık kurulu raporlarımın 2 sinide kabul etmiyo.özürlü sağlık kurulu raporu istiyo.bende o da var ama araç almayla ilgili bir açıklama yok.ozaman ehliyet almak aklımda yoktu.sadece oran hesaplatmak için almıştım.o yüzden direk teşhislere kafayı taktılar.
    hastaneye gittim,vergi dairesi sağlık kurulu raporunun başına özürlü diye yazdır,üzerine kaşe imza attır ozaman olur dedi dedim,
    kurul;biz bunu yapamayız mevzuata aykırı dedi

Üye
    pars367 Avatarı

Son Giriş
    31.03-2016
    Saat
    12:02
    Alınan Beğeniler
    0
    Verilen Beğeniler
    0

ben numune hastanesinden h sınıfı ehliyet almak için baş vurdum sıkıntım sol elimi kullanamıyorum bana verdikleri cevap sen araç kullanamassın oldu. sakın devam etme yoksa elindeki ehliyettende olursun. çünkü ben oldum. ankaradaysan tek hakim hastane numune değil diğerlerinide bir kontrol et derim. ama yıldırım beyazıtta numune gibi davranıyor.

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

zaten bende bundan korkuyorum.Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmak istemiyorum
    sadece anlamadığım şu;bir hastanede,sağlık kurulu raporunu da özürlü sağlık kurulu raporunu da aynı doktor ve heyet veriyor.zaten sağlık kurulu raporumda,sağ kolumdaki ve elimdeki teşhis yazıyor,özel tertibatlı araç kullanabileceğimde yazıyor.burdan benim özürlü olduğum zaten anlaşılıyor.doktor da özrümü görüp teşhis yazıyor.bunu heyet onaylıyor.tse bu raporu kabul edip onaylıyor,emniyet de kabul ediyor,mtv içinde kabul ediliyor,peki ötv ye bakan vergi dairesinde neden usül farklı???bir teklik olması gerekmez mi uygulama da...yada sadece vergi dairesi doğru olanı biliyor,geri kalan tüm kurumlar yanlış biliyor...
    Numunedeki sağlık kurulunun dediği;sağlık kurulu raporu veriyoruz biz de zaten,neden kabul edilmemiş?
    özel tertibatlı araç için heyetten geçtiğim hastanenin başhekimi;eee burda teşhis yazıyo işte,neyini kabul etmemiş....
    devleti dolandırmaya kalksam bukadar yorulmam heralde.
    geçen yıl 2.el aracıma tertibat yaptırırken ben özürlü sağlık kurulu raporumu vermiştim. bu olmaz deyip h tipi ehliyet için aldığım sağlık kurulu raporunu istemişti proje çizen kişi...(özel tertibatlı araç kullanabilir ibaresi de vardı)

başka ildeki vergi dairesinden başvursam oluyomu?

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

mahkeme sonuçlandığında lütfen sonucu buraya yazın biz de bilgilenmiş olalım...

bu raporu ötv ye bakan ankara cebecideki vergi dairesi kabul etmedi...başında özürlü yazmıyor diye...böyle bir raporla ötv istisnalı araç alan var mı?

tquw2 - Sağ koldan engelliyim, ama araç alımı için rapor alamıyorum!?

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

İkamet nerede ise araç alım işlemleri de oranın bağlı olduğu vergi dairesinden yapılır

Bu arada bu rapor nasıl kabul edilmez aklım almıyor!

Üye
    _çalıkuşu_ Avatarı

Son Giriş
    Saat
    Yaşadığı Yer
    Ankara
    Alınan Beğeniler
    291
    Verilen Beğeniler
    94
    Blog Mesajları
    17

özürlü sağlık kurulu raporu olcakmış.raporda özürlü yazmıyo.hastaneye rica ettim sonradan.kabul etmediler.

Genel Yayın Yönetmeni
    OturanBoğa Avatarı

Gerçek Adı
    Bülent
    Son Giriş
    Bugün
    Saat
    Yaşadığı Yer
    İstanbul
    Alınan Beğeniler
    954
    Verilen Beğeniler
    1.250

Panthera: hafif, agresif ve zarif aktif tekerlekli sandalye...
    Ooooof of!